Prezidentūros kanclerė Agila Barzdienė aplankė Radviliškio ir Raseinių bendruomenes

2024-01-31

Butėnų vizitinė kortelė – pagarba tradicijoms, gyventojų puoselėjamos sodybos, bendruomeniški žmonės. „Nors ir nedaug mūsų bendruomenės narių, tačiau visi kartu organizuojame įvairius renginius, ekskursijas, talkas, švietėjiškas ir sveikatinimo paskaitas, rankdarbių užsiėmimus, parodas. O Kalėdiniu laikotarpiu nepamirštame aplankyti ir savo vyriausiųjų“, – dalinosi Butėnų kaimo bendruomenės pirmininkė Rasa Navickienė.

Prezidentūros kanclerė Agila Barzdienė susitikime su Butėnų bendruomenės nariais ne tik diskutavo apie butėniškius vienijančias iniciatyvas ir būsimus ateities planus, bet ir apžiūrėjo bendruomenės patalpas, kuriose telpa ne tik skaitykla ir virtuvė, bet ir erdvi sporto salė, kurioje nuolat lankosi Butėnų kaimo jaunimas.

„Saugome ir puoselėjame savo krašto kultūros paveldą ir kviečiame Lietuvos žmones pažinti Betygalą, atrasti Maironio apdainuotos Dubysos slėnius“, – Prezidento komandai pasakojo kaimų bendruomenės „Betygala“ pirmininkė Gema Račienė.

Raseinių rajone, Betygalos miestelyje įsikūrę bendruomenės namai atsirado prikėlus kadaise nebenaudotą valsčiaus pastatą, kuriame įvairioms veikloms buriasi aktyvūs betygaliečiai: kartu kepą kaimišką duoną, Dubysos lankose renka, džiovina ir fasuoja arbatžoles, vykdo edukacijas „Duonos kelias“, „Arbatos kelias“, organizuoja įvairius kultūrinius renginius, kaimo šventes ir ekskursijas.

Svečiai su aktyviais bendruomenės nariais kalbėjosi apie Betygalos kraštą, šiuo metu kuriamus Piligrimų namus, Maironio palikimą ir visus sujungiantį Šv. Mikalojaus bažnyčios varpą, kuriuo kas vakarą lygiai septynias minutes skambina bendruomenės narė Zita.

Bendruomenė garsėja ir savo kulinariniu paveldu: pagal senąsias tradicijas kepama duona, naminiu kugeliu ir ypatingo skonio žemaitiškais žemčiūgais, kurių negalėjo atsisakyti ir Prezidentūros komanda.

  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2024 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016