Prezidentūra subūrė „Lietuvos galios“ projekte užsiregistravusias bendruomenes

2023-04-27

Balandžio 18 d. Prezidentūros Kolonų salėje įvyko gerosios praktikos renginys „Įtraukiančios ir telkiančios bendruomenės“, skirtas prie Lietuvos Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos inicijuoto projekto „Lietuvos galia“ prisijungusioms bendruomenėms. Renginyje pristatytos „Lietuvos galios“ platformoje užsiregistravusių iniciatyvų patirtys, veiklų finansavimo galimybės, diskutuota apie tai, kaip galima telkti bendruomenes ir įveiklinti jau turimą infrastruktūrą. Seminaro dalyvius pasveikino Prezidentas ir vyriausioji patarėja Irena Segalovičienė.

„Žiūrėdamas į taip gausiai šiandien susirinkusius ir įvairiems regionams atstovaujančius žmones matau, kad tai yra tikroji Lietuvos galia“, – sveikindamas susirinkusiuosius sakė šalies vadovas.

Seminare geraisiais kūrybinės vietokūros pavyzdžiais telkiant bendruomenę dalinosi bendruomenės „Miško uosto“ bendrakūrėjė Guoda Bardauskaitė, iniciatyvos „Būk geresnis“ bendraautoris Arminas Vareika, iniciatyvos „Šilainių sodai“ sumanytoja Rūta Lukošiūnaitė, o Lietuvos vietos bendruomenių asociacijos pirmininkė Eglė Juozapavičienė savo pranešime apžvelgė pilietiškumo skatinimo pavyzdžius. Seminare praktiniais patarimais taip pat dalinosi Žemės ūkio ministerijos, Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, Lazdijų kultūros centro atstovai.

Pasak „Lietuvos galios“ interneto platformoje užsiregistravusių ir aktyviai veikiančių iniciatyvų autorių, dalyvavimas projekte ne tik atveria daugiau galimybių dalintis idėjomis ir būti išgirstiems, bet ir skatina mokytis vieniems iš kitų.

G. Bardauskaitė, bendruomenės „Miško uostas“ bendrakūrėjė, teigė, jog buvimas „Lietuvos galios“ bendruomenėje džiugina tuo, jog kuria galimybę jungtis ir dalintis patirtimis su panašiai veikiančiais žmonėmis. „Ilgą laiką gyvavę neoficialiai, kaip draugų kūrybiškas nuotykis Švenčionėliuose, dabar esame labai laimingi jausdami, kad mūsų veikla svarbi ir vertinama Lietuvos kontekste. Tai, kad svarbu iš naujo įpūsti gyvybės Lietuvos regionams, keldamiesi į mažą miestelį jautėme intuityviai. Mūsų nuojautą tik sustiprino pastaruoju metu atsiradęs karo kontekstas. Tikime ateitimi, kurioje vertinamas nedidelis mastelis, sveikas gyvenimo tempas, tvirti ryšiai tarp žmonių bei kultūrinė įvairovė. Gyvos, kūrybingos, pilietiškos bendruomenės yra atsparios valstybės pagrindas“, – sakė G. Bardauskaitė.

„Nuoširdžiai tikiu, kad organizacijos „Būk geresnis“ darbai yra puikus pavyzdys visai Lietuvai, o ypač mažiems Lietuvos miesteliams. Per aštuonerius darbo metus matome akivaizdų bendruomenės atsigavimą, mažo miestelio pokytį ir kartu stebime, kaip aplinkiniai miesteliai kopijuoja, ir tas yra tiesiog nuostabu. Mes norime, kad mūsų veikla įkvėptų ir kitus veikti, norime, kad mūsų idėjos būtų kopijuojamos, nes jos veiksmingos ir veda į pozityvų pokytį. Iniciatyva „Lietuvos galia“ leido mums būti pastebėtiems visos Lietuvos mastu ir tikėtina, kad mūsų pavyzdys gali įkvėpti ir kitus veikti ir kurti gražesnius Lietuvos regionus. Ar Lietuvos regionai turi šviesią ateitį? Tikrai taip, jei mes patys prisiimsime atsakomybę ją kurti ir būti to pokyčio dalimi“, – pasakojo iniciatyvos „Būk geresnis“ bendraautoris A. Vareika.

„Ryšių tarp žmonių ir jų aplinkos (at)kūrimas reikalauja daug kruopštumo, laiko ir kantrybės. Tai procesai, kurie nei prasideda su mūsų laikinais vietokūros aktyvavimais, nei ties jais baigiasi, tačiau kiekviena bendra veikla yra galimybė mokytis bei ugdyti pasitikėjimą savimi ir kitais. Visi pokyčiai vyksta pasitikėjimo greičiu, kuris auga arba nyksta kiekvieno pokalbio metu. Džiaugiuosi, jog jau aštuntus metus VIII forte pavyksta telkti žmones kartu dirbti, mokytis ir linksmintis bei pasidalinti šia patirtimi ir paremti kitus vietokūrininkus visoje Lietuvoje“, – teigė iniciatyvos „Šilainių sodai“ sumanytoja R. Lukošiūnaitė.

Vieni iš Prezidento gerovės valstybės idėjos tikslų – stiprinti pilietinę galią, motyvuoti ir telkti aktyvias bendruomenes, gerovės kūrėjus. Todėl šalies vadovas kviečia visus pilietiškus žmones, visuomeninius judėjimus, įvairias bendruomenes, nevyriausybines organizacijas įsitraukti į šį kūrybos procesą. Rodydama geruosius pavyzdžius, inovatoriškus sprendimus, sėkmės istorijas, iniciatyvas, „Lietuvos galia“ siekia didinti jų žinomumą ir sklaidą, įkvėpti kitus imtis veiksmų ir prisidėti prie savo valstybės kūrimo.


Iniciatyvų teikėjai – Lietuvos ir užsienio lietuvių organizacijos, bendruomenės ir pavieniai aktyvūs piliečiai, kurių vykdomos veiklos atstovauja keturioms pagrindinėms Lietuvos plėtros kryptims – žalia, stipri, teisinga ir inovatyvi.

Šiuo metu „Lietuvos galios“ platforma vienija 291 regioninę, nacionalinę ir diasporos iniciatyvą, kurių gerieji pavyzdžiai ir inovatoriški sprendimai įgalina ir kitus ryžtingiau imtis įgyvendinti savo idėjas, siūlyti sprendimus valstybės gyvenime ir kurti Lietuvai.

Renginio įrašas:

Pirma dalis:

Antra dalis:

  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2024 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016