Prezidento komanda projektą „Lietuvos galia“ pristatė Marijampolėje

2022-01-31

Lietuvos Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos komanda ketvirtadienį lankėsi Marijampolėje.

Komandos nariai susitiko su regiono bendruomenių, nevyriausybinių organizacijų atstovais, jaunimo organizacijų nariais, savivaldybių administracijų darbuotojais. Susitikimas buvo skirtas Prezidento iniciatyvai „Lietuvos galia“ pristatyti, taip pat susipažinti su aktyviais regiono piliečiais, išgirsti apie jų vykdomas veiklas ir iššūkius.

Prezidento kanceliarijos kanclerė Agila Barzdienė akcentavo, jog įgyvendinant iniciatyvą „Lietuvos galia“ siekiama didinti pilietiškumą, motyvuoti ir telkti aktyvius gerovės kūrėjus, burti bendruomenes, stiprinti kiekvieno piliečio balsą, vieni kitų palaikymą, auginti bendruomeniškumo kultūrą bei skatinti savanorystę.

„Važinėdami po Lietuvą ir kalbėdami su žmonėmis išgirstame daug įkvepiančių pilietiškumo pavyzdžių. Pastebime, kad dažniausiai aktyviems mūsų  visuomenės nariams pritrūksta palaikymo ir paskatinimo. Neretai stokojama elementaraus žmogiško padrąsinimo ir pasakymo, kad tu nesi keistuolis, jei bendruomenės interesus keli aukščiau savųjų.  „Lietuvos galia“ yra būtent apie tai: apie žmones, kurie pasirengę padaryti truputėlį daugiau, kad kurtų gerovę aplink save“, – sakė kanclerė.

Pilietinės visuomenės instituto ekspertė Rūta Žiliukaitė susirinkusiems pristatė Pilietinės visuomenės indeksą, kuris atskleidžia, kad nepaisant augančio visuomenės aktyvumo žmonės vis dar vangiai dalyvauja visuomeninių organizacijų, judėjimų veikloje. Pernai tai darė mažiau nei dešimtadalis šalies gyventojų.

Susitikimo dalyviai pristatė savo vykdomas ir planuojamas veiklas bei iniciatyvas – nuo ąžuolynų sodinimo akcijų iki atnaujintų ir lankymui pritaikytų bunkerių. Aktyvūs piliečiai teigė, kad veikti juos įkvepia noras kurti gerovę savo bendruomenėse, o pagrindiniai iššūkiai, su kuriais tenka susidurti – miesto ir kaimiškų vietovių atskirtis, susisiekimo problemos, nemenka administracinė našta.

Sutarta, jog iššūkius bus bandoma spręsti suvienijus aktyvių piliečių bei Prezidentūros jėgas.

  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2024 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016