Prezidento kanceliarijos komanda aplankė Vilniaus ir Trakų rajonų iniciatyvas

2023-05-10

Gegužės 10 d. Prezidentūros kanclerė Agila Barzdienė kartu su komanda aplankė dvi „Lietuvos galios“ iniciatyvas – Trakų rajono Gervinių kaime įsikūrusią tvarumo principu sukurtą erdvę „Gervių lizdas“ ir Vilniaus rajone veikiančias socialines medžio dirbtuves „Lobių dirbtuvės“.

„Gervių lizde“ lankytojai daugiau sužinojo apie tvarumą ir ekologiją skatinančias iniciatyvos veiklas, šeimoms ir mokykloms vedamas edukacijas, fabrikėlyje perdirbamus konkurso „Kamštelių vajus“ metu surinktus plastikinius kamštelius, vasaromis organizuojamas temines vaikų stovyklas. Jaunimas čia skatinamas mylėti žemę, auginti medžius, tausoti išteklius, perdirbti plastiką, rūšiuoti, tvariai vartoti.

Tam, kad galėtų vykdyti veiklas, „Gervių lizdas“ kartu su bendruomene augina ąžuolus. 4000 ąžuoliukų jaunuolynas per edukacijas padeda vaikams pažinti medį, stiprinti ryšį su gamta.

 

Antroji aplankyta iniciatyva – Vilniaus rajone, Mozūriškių kaime įsikūrusios „Lobių dirbtuvės“, kuriose didinamas asmenų su negalia savarankiškumas, savirealizacija, ugdomi darbo rinkoje reikalingi įgūdžiai. „Lobių dirbtuvių“ veikla tiesiogiai orientuota į asmenų su intelekto negalia įtraukimą ir jų dalyvavimą visuomenėje. Baimių visuomenėje mažinimas – vienas iš „Lobių dirbtuvių“ projekto netiesioginių tikslų.

„Lobių dirbtuvės“ yra ir susitikimo bei bendrystės vieta. Čia visus metus vyksta edukacijos, stovyklos, kuriose dalyvauja grupės iš įvairių mokyklų, dienos centrų, organizacijų ne tik iš Lietuvos, bet ir iš užsienio šalių. Bendros veiklos ir susitikimų erdvė prisideda prie abipusio pažinimo ir sienų griovimo tarp visuomenės grupių.

„Lobių dirbtuvės“ yra „Betzatos bendruomenės“ projektas. Bendruomenė priklauso tarptautinei organizacijai „Arka“, jungiančiai 150 bendruomenių 40-yje pasaulio šalių.

  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2024 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016