Prezidento kanceliarijos komanda aplankė Rokiškio rajono iniciatyvą

2023-06-10

Prezidento darbo dienos Rokiškyje metu Prezidentūros kanclerė su komanda lankė prie „Lietuvos galios“ prisijungusią Kairelių kaimo bendruomenę. Ji savo veiklą vykdo jau beveik 20 metų: organizuoja talkas, tvarko aplinką, kapinių teritorijas, keliaudama po Lietuvą lanko senolius, į veiklas kviečia ir jaunimą. Taip pat bendruomenė plėtoja socialinį verslą – turi labai didelį braškių ūkį!

Kairelių kaimo bendruomenė augina net hektarą uogų – tai leidžia pasiūlyti vietiniams gyventojams sezoninio darbo. Į išvykas, renginius ir darbus bendruomenė taip pat aktyviai įtraukia negalią turinčius žmones, o iš projekto lėšų jau rekonstruotos naujos patalpos, kur vyksta pokalbiai, diskusijos, šventės. Braškes bendruomenė parduoda turguje, prekyvietėse, jų gali pasiskinti bendruomenės nariai. Surinktos lėšos naudojamos visos bendruomenės reikmėms.

Kartu švenčiami ir bendruomenės narių gimtadieniai. Pirmininkė Danutė klausia žmogaus, kokia dovana jam tiktų. Neretai gimtadienį švenčiančio žmogaus garbei organizuojamos išvykos ar koncertai.

Nuotraukos Vilmos Bičiūnaitės

  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2024 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016