Prezidento kanceliarijos komanda aplankė Marijampolės, Šakių ir Sasnavos bendruomenes

2023-01-22

Prezidentūros kanclerė Agila Barzdienė kartu su komanda aplankė tris platformoje „Lietuvos galia“ iniciatyvas pateikusias bendruomenes – Marijampolės Trečiojo amžiaus universitetą, organizaciją „Namai visiems“ ir Marijampolės rajone, Sasnavos miestelyje, įsikūrusį Zuikių muziejų.

Marijampolės Trečiojo amžiaus universitete Prezidento kanceliarijos komandą kolektyvas pasitiko dainomis ir gera nuotaika. 18 metų veikiančios organizacijos atstovai pasakojo ne tik apie platformoje „Lietuvos galia“ registruotas iniciatyvas, bet ir apie kitas fakultetų veiklas, studentų keliones bei įspūdingus kolektyvų pasirodymus. Marijampolės Trečiojo amžiaus universitetas šiuo metu buria daugiau nei 500 studentų, kurie gali rinktis iš įvairios tematikos užsiėmimų nuo meno ir psichologijos iki politinių diskusijų ir aplinkosaugos.

Antroji aplankyta iniciatyva – organizacija „Namai visiems“. Iniciatyvos sumanytojai pasakojo, kaip idėja gaminti sriubą ir dalyti ją nepasiturintiems žmonėms išaugo iki labdaros valgyklos ir reguliaraus kitų socialinių paslaugų teikimo Šakių gyventojams. Prieš daugiau nei 10 metų atidariusi kebabų kioskelį, o vėliau ir mažą kavinukę, jauna šeima pastebėjo, kad dienos pabaigoje nuolat lieka sriubos ir kitų produktų. Negalėdami rasti organizacijos, kuri maistą priimtų ir paskirstytų, sutuoktiniai patys nusprendė jį išdalyti nepasiturintiesiems.

Vienintelio Lietuvoje ir antrojo pasaulyje Zuikių muziejaus įkūrėjai aprodė įspūdingą eksponatų – zuikių kolekciją ir papasakojo apie Sasnavos miestelio įkūrimą, jo herbą, muziejaus atsiradimo istoriją. Ši šauni bendruomenė ne tik iš lankytojų ir vietinių gyventojų surenka zuikius ir prikelia antram gyvenimui, bet ir siūlo įvairias edukacijas vaikams. Bendruomenės verslas garsina Sasnavos miestelį, savo veikla buria bendruomenę, skatina lėtąjį turizmą ir tvarumą.

 

 

  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2024 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016