Prezidento kanceliarijos komanda aplankė asociacijos „Kėdainių samariečiai“ savanorius

2023-02-01

Prezidentūros kanclerė Agila Barzdienė kartu su komanda aplankė Kėdainiuose įsikūrusią projekto „Lietuvos galia“ iniciatyvą – asociaciją „Kėdainių samariečiai“, kurie, telkdami savanorius ir bendras idėjas, įgyvendina net du sėkmingus projektus.

2019 metais įkurtos asociacijos „Kėdainių samariečiai“ viena iš veiklos krypčių – pagalba maisto paketais sunkiai besiverčiantiems 55–65 metų žmonėms. Dėl skirtingų sveikatos problemų, žalingų įpročių ar reikiamų socialinių įgūdžių stokos daugelis jų nėra paklausūs darbo rinkoje, o ilgai nebuvę aktyvūs, ir patys praranda norą dirbti.

Bendrijos prezidentė Sonata Patkauskaitė pasakojo, kad dėl šių priežasčių buvo nuspręsta įsteigti Suaugusiųjų dienos centrą, siekiant padėti žmonėms įgyti pastovumo, tinkamų higienos įpročių, suteikti žinių apie sveiką mitybą, maisto ruošą, sveikatos priežiūrą, įsidarbinimą. Samariečiai džiaugėsi, kad, be šių veiklų, penktadieniais jie organizuoja svečių dieną, per kurią centro lankytojų laukia edukacijos, filmų peržiūros, motyvaciniai pokalbiai ar tiesiog gabalėlis pyrago.

Savanoriai kanceliarijos komandai aprodė savo patalpas: socialinę skalbyklą, ką tik įrengtą dušą, drabužių atiduotuvę, virtuvėlę, kurioje jau kepė svečiams ruošiamas naminis kugelis.

Be šių veiklų, aktyvūs savanoriai prisideda prie dar vienos „Kėdainių samariečių“ vykdomos iniciatyvos – Ukrainos pabėgėliams skirtos bendruomenės „Stefanija“. Asociacijos „Kėdainių samariečiai“ būstinė, daugelio vadinama tiesiog trobele, ilgainiui tapo ta vieta, kurioje asmuo, bėgantis nuo karo ir atsidūręs svetimame mieste, gauna visą būtiną informaciją ir pagalbą.

Vos tik atvykus pirmiesiems ukrainiečiams, „Kėdainių samariečiai“ pradėjo organizuoti šeštadienio susitikimus – lietuviško maisto pristatymus. Pasak savanorių, susitikimuose žmonės išsikalbėdavo, taip pat surasdavo savo kraštiečius, kuriuos jungė panašus išsilavinimas, pomėgiai, išgyventos patirtys. Po kurio laiko ir patys ukrainiečiai ėmė padėti naujai atvykusiems: juos lydėdavo, patardavo, supažindindavo su miestu. Imtasi ir kitų iniciatyvų – dažnai organizuojamos akcijos ir renginiai, turint tikslą surinkti lėšų karo pabėgėliams ir Ukrainoje likusiems žmonėms.

Savanoriai lankytojams parodė šių metų sausio 13 d. gamintas apkasų žvakes, skirtas fronte esantiems ukrainiečiams, džiaugdamiesi, kad kėdainiečiai neliko abejingi ir mielai prisidėjo prie šios iniciatyvos.

„Kėdainių samariečiai“ padeda rengti ir teminius susitikimus konkrečioms ukrainiečių problemos spręsti, pavyzdžiui, susitikime su medicinos įstaigų atstovais buvo kalbėta apie sveikatos draudimą.

Savanoriai lankytojams pasakojo, kad grupė turi jiems skirtą „Telegram“ kanalą, kuriame reikalinga informacija tikslingai pasiekia visus Kėdainiuose apsistojusius ukrainiečius.

Samariečiai džiaugėsi, kad projekto rezultatai pranoko lūkesčius: beveik 800 Kėdainių rajone gyvenančių ukrainiečių dabar žino, kad net ir menkiausiu klausimu gali kreiptis į samariečių trobelę ir gauti ne tik materialinę, bet ir moralinę pagalbą.

  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2024 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016