Prezidento kanceliarijos komanda aplankė Alytaus iniciatyvos bendruomenę

2023-04-12

Prezidentūros kanclerė Agila Barzdienė kartu su komanda aplankė Alytuje įsikūrusią Tėviškės namų bendruomenę, daugiau nei dešimtmetį organizuojančią jau tradicija tapusią iniciatyvą „Vidurnakčio eitynės“. Iniciatyva skirta Alytaus hospiso veiklai paremti ir į amžinybę iškeliavusiems artimiesiems prisiminti. Akcijos metu kasmet rengiamas paramos koncertas bei vyksta diskusijos paliatyviosios pagalbos ir hospisų svarbos mūsų visuomenei temomis.

2021 metais įkurto Alytaus hospiso dienos centre nepagydomomis ligomis sergantiems gyventojams ir jų artimiesiems nemokamai teikiamos kompleksinės paliatyviosios pagalbos paslaugos, organizuojamos įvairios užimtumo veiklos, maitinimas ir ligonių pervežimas tam pritaikytu automobiliu. Į hospiso veiklą įsitraukęs ir būrys savanorių, kurie savo kasdieniais darbais prisideda prie žalesnio, jaukesnio ir lankytojams draugiškesnio centro kūrimo. Paliatyviosios pagalbos paslaugos teikiamos ir pacientų namuose, kur sudaromos visos sąlygos paciento ramybei ir orumui.

Susitikime lankytojai apžiūrėjo hospiso patalpas, narcizų pievelę, maldai skirtą koplytėlę, Vėžio informacijos ir paramos centrą, plačiau susipažino su čia teikiamomis socialinėmis, psichologinėmis, sielovados paslaugomis.

Alytaus hospisas turi ir savo simbolį – ­pie­nės pū­ką, kuris, pasak Tėviškės namų vadovo Eimanto Balaikos, simbolizuoja vilties kupiną ir kartu natūralų gyvenimo ciklą.

 

  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2024 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016