Prezidentas Ukmergės rajone: aktyvios vietos bendruomenės kuria stiprią Lietuvą

2024-03-08

Valstybės vadovas kartu su pirmąja ponia vizitą Ukmergėje pradėjo padėdami gėlių prie Lietuvos Nepriklausomybės paminklo.

Susitikime su Ukmergės rajono savivaldybės meru Dariumi Varnu Prezidentas aptarė regioninių kelių miestų ir miestelių teritorijose valdymo ir finansavimo perdavimą savivaldybėms, kelių tvarkybai skirtų lėšų trūkumą, Žaliojo kurso priemonių įgyvendinimą savivaldybėje, sveikatos paslaugų, tyrimų ir konsultacijų prieinamumą, įtraukiojo ugdymo įgyvendinimą rajone.

Prezidentas vizito metu aplankė dvidešimt metų skaičiuojančią Žemaitkiemio miestelio bendruomenę. Bendruomenė yra Prezidento inicijuoto projekto „Lietuvos galia“ aktyvi narė, organizuoja įvairius renginius, sporto varžybas, talkas. Taip pat prisideda prie miestelio puoselėjimo smulkiais infrastruktūros projektais.

„Kiekvieną kartą susitikęs su „Lietuvos galios“ iniciatyvomis, įsitikinu, kokie kūrybingi ir veiklūs yra mūsų tautiečiai, koks nuostabus žmonių gebėjimas įkvėpti vieniems kitus bendram veiksmui. Net maža bendruomenė, kurią galbūt dažnas nuvertintų, susitelkusi gali padaryti visiems mums reikšmingų pokyčių“, – susitikimo metu kalbėjo šalies vadovas.

Šalies vadovas pabrėžė, kad „Lietuvos galia“ yra sambūris, kurio nariai yra svarbūs mūsų šalies kūrėjai, bei pažadėjo ir toliau siekti, kad bendruomenės Lietuvoje būtų girdimos ir turėtų kuo geresnes sąlygas veikti.

„Jūsų bendruomenė ir jos iniciatyvos stiprina ne tik jus –  stiprina visą Lietuvą. Net Žemaitkiemio istorija, paženklinta unikalaus gamtos reiškinio – meteoritų, simbolizuoja jūsų išskirtinumą ir stiprybę“, – kalbėjo Prezidentas.

Prezidentas Ukmergėje taip pat pirmininkavo Nacionalinei visuotinės gynybos koordinavimo tarybai, darbo dienos pabaigoje susitiko su Ukmergės rajono bendruomene.

 

  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2024 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016