Prezidentas susitiko su Daugėliškio krašto bendruomene.

2024-05-22

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda trečiadienį su komanda dirbo Ignalinos rajone. Šalies vadovas lankėsi Daugėliškio socialinėse dirbtuvėse, susitiko su Daugėliškio krašto bendruomenės atstovais.

Naujajame Daugėliškyje Prezidentas susitiko su jo globojamoje iniciatyvoje „Lietuvos galia“ dalyvaujančia Daugėliškio krašto bendruomene. Prezidentas apžiūrėjo „Duonos kelio“ muziejų, kurio lankytojams bendruomenės nariai pristato duonos auginimo, kepimo tradicijas. Šalies vadovas išreiškė susižavėjimą tuo, kaip bendruomenė saugo ir perduoda ateities kartoms senąsias duonos kepimo tradicijas, skatina vartoti saugų ir sveiką maistą. Prezidentas pasveikino vyriausią bendruomenės narę Nataliją Barusevičiūtę-Kričelienę artėjančio 102-ojo gimtadienio proga.

Šalies vadovas apžiūrėjo Daugėliškio krašto bendruomenės įsteigtas, Naujojo Daugėliškio mokyklos pastate įkurtas Daugėliškio socialines dirbtuves, kuriose teikiamos bendruomeninės paslaugos suaugusiems asmenims su proto ir (ar) psichikos negalia, jų šeimoms (globėjams, rūpintojams). Čia dalyviai gauna individualias, jų poreikius atitinkančias paslaugas ir reikiamą bendruomenės pagalbą. Šalies vadovas susipažino su socialinių dirbtuvių veikla, suteikiančia žmonėms su negalia galimybę save realizuoti, už darbą gauti atlygį, gerinti profesinius įgūdžius, tapti platesnės bendruomenės nariais. Prezidentas padėkojo Daugėliškio krašto bendruomenės nariams ir bendruomenės pirmininkei Indrei Gruodienei už įkvepiantį prisiimtos atsakomybės į gerą keisti socialinę aplinką pavyzdį.

  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2024 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016