Prezidentas: „Lietuvos galia“ taip pat turi įtraukti ir užsienio lietuvius

2022-06-21

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, skaitydamas savo naujausią metinį pranešimą, akcentavo iniciatyvos „Lietuvos galia“ svarbą siekiant pilietinės galios augimo ir Gerovės Lietuvos kūrimo tikslų.

Prezidentas sakė, kad turime ne tik didžiuotis neišsemiama Lietuvos žmonių energija, bet ir ją pasitelkti Lietuvai tenkantiems iššūkiams spręsti – kuriant Lietuvą, kurioje būtų daugiau gėrio, pozityvumo ir savitarpio pagalbos.

Šalies vadovo teigimu, karas Ukrainoje parodė jėgą, kurią gali išlaisvinti pilietinė galia, – ji skatina veikti greičiau, nei priimami politiniai sprendimai. Tačiau pilietinė galia svarbi ne tik karo, bet ir taikos atveju – siekiant pasitarnauti savo bendruomenei, gatvei, miestui ar visai šaliai.

„Todėl pakviečiau – ir šiandien kviečiu – visus aktyvius žmones, visuomeninius judėjimus, bendruomenes, nevyriausybines organizacijas drąsiau įsilieti į valstybės gyvenimą, o kartu ir Gerovės Lietuvos kūrimą. „Lietuvos galia“ turi įtraukti taip pat užsienio lietuvius. Jau anksčiau turėjome ne vieną progą įsitikinti, kad patriotiškas žmogus gali kurti savo svajonių Lietuvą net ir būdamas toli nuo jos“, – teigė Prezidentas.

Šiuo metu „Lietuvos galios“ platformoje jau yra registruotos 5 iniciatyvos, veikiančios didžiausią užsienio lietuvių bendruomenę subūrusioje Jungtinėje Karalystėje. Susitelkę iniciatyvų savanoriai įvairiausiais būdais padeda mažinti socialinę atskirtį: remia tautiečius, auginančius vaikus su negalia, organizuoja paramą nepasiturinčioms lietuvių šeimoms ir seneliams, gyvenantiems skirtinguose Lietuvos regionuose.

Valstybės vadovas teigė neabejojantis, kad visi kartu galime sukurti stiprią, teisingą, žalią ir inovatyvią Lietuvą. Tačiau pabrėžė, kad viena iš svarbių sąlygų tam – išeivijos lietuvių galimybė išsaugoti gyvąjį saitą su Lietuva.

Prezidento globojamoje „Lietuvos galios“ iniciatyvoje kviečiami dalyvauti visi Lietuvos žmonės, nepriklausomai nuo amžiaus, kilmės, išsilavinimo, pomėgių ar politinių įsitikinimų.

  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2024 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016