Pirmoji ponia Radviliškio rajone aplankė „Lietuvos galios“ bendruomenes

2024-01-30

Pirmoji ponia Diana Nausėdienė trečiadienio popietę Skėmių kaime susitiko su dviem „Lietuvos galios“ projekto, jungiančio pilietines iniciatyvas visoje Lietuvoje, bendruomenėmis – Skėmių kaimo ir Pociūnėlių miestelio.

Susitikimas vyko Skėmių bendruomenės pastangomis renovuotame „Skėmių traktieriuje“. Šalia kelio esančiose patalpose Skėmių kaimo gyventojai rengia edukacines programas vaikams, iš įvairiausių Lietuvos mokyklų, įvairių įstaigų atvykstantiems kolektyvams, Lietuvos ir užsienio turistams. Čia krosnyje pagal senąsias vietos tradicijas kepama duona, meduoliai, verdamos žolelių arbatos.

Pociūnėlių miestelio bendruomenė vienija gyventojus ir kviečia juos sveikai maitintis, gyventi ekologiškai. Pociūnėlių pagrindinės mokyklos patalpose įrengtas sporto centras, įsigyti treniruokliai, medicinos punktui nupirktos reikalingos priemonės. Bendruomenė rūpinasi miestelio žmonių švietimu, vykdo kompiuterinio raštingumo mokymus, organizuoja paskaitas ir seminarus gyventojams.

Tiek Pociūnėliuose, tiek Skėmiuose įkurti vaikų dienos centrai, kurie jau 10 metų sėkmingai tęsia savo veiklą mažindami socialinės rizikos ir nepasiturinčių šeimų socialinę atskirtį.

D. Nausėdienė ragavo Pociūnėlių bendruomenės paruoštų žolelių arbatų, Skėmių kaimo šeimininkių keptos šviežios duonos. Pirmoji ponia dėkojo bendruomenių nariams už jų šilumą, atvirumą, bendrystę ir veiklą, mažinančią socialinę atskirtį bei jungiančią gyventojus į sveikesnį, bendruomeniškesnį gyvenimą. „Saugokite tai, ką mylite, kur matote prasmę, nes iš to ir susideda mūsų vieninga, šviesi Lietuva. Būkite stiprūs“, – bendruomenėms linkėjo pirmoji šalies ponia.

„Lietuvos galia“ – Prezidento Gitano Nausėdos globojama pilietinė iniciatyva, kurios tikslas – skatinti visuomenę įsitraukti į valstybės gyvenimą ir stiprinti pilietinę galią. Projektas kviečia nevyriausybines organizacijas, bendruomenes ir aktyvius piliečius prisijungti prie „Lietuvos galios“ bendruomenės registruojant savo pilietines iniciatyvas interneto platformoje.

Bendruomenės kviečiamos įsitraukti į projekto veiklas: apdovanojimus, vizitus, renginius, bendradarbiavimo iniciatyvas. Šiuo metu projektas vienija beveik 400 iniciatyvų, iš kurių kasmet yra apdovanojamos 20 stipriausių, kurias savo balsais išrenka visuomenė ir ekspertų komisija.

  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2024 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016