Pilietinės iniciatyvos pavyzdys: kaip vaikų svajonėms suteikti sparnus

2022-04-19

Sraigtasparnio simuliatorius, pažintis su sklandytuvais, pokalbiai su pilotais ir 3D spausdintuvo galimybės – tokiais patyrimais džiaugiasi vaikų techninės kūrybos akademijos „Kids Go Tech“ auklėtiniai. Prieš kelerius metus startavusi pilietinė iniciatyva leidžia vaikams iš arčiau susipažinti su šiuolaikinės technikos pasauliu.

„Matau didžiulę prasmę šioje veikloje, nes ir pats būdamas vaikas galėjau save realizuoti. Dėl šios priežasties jau trylikos pradėjau lankyti sklandymą. Įdomios naujos patirtys – ko vaikui daugiau reikia? Bandyti išpildyti savo svajones ir prasmingai leisti laiką. Vaikas gali susigalvoti projektą ir jį sukonstruoti, bet gali jį subraižyti kompiuteryje ir paskui atsispausdinti 3D spausdintuvu“, – teigė akademijos įkūrėjas A. Samochinas. Anot jo, tokios patirtys ateityje prisideda ir prie vaikų karjeros pasirinkimų bei galimybių.

Kaune, netoliese vieno seniausių Europoje – Dariaus ir Girėno – aerodromų, įkurta akademija – A. Samochino vaikystės įkvėpimo vaisius. Vyras įsitikinęs, jei ne asmeninė vaikystės patirtis, tokio centro nebūtų įkūręs ir pats.

Dar būdamas devynerių jis lankė tuomet jau veikusį Kauno moksleivių techninės kūrybos centrą. 2019 m., tuo metu vadovaudamas Kačerginės Nemuno žiedo lenktynių trasai, įgyvendino idėją šiame objekte suorganizuoti renginį šeimoms, siekdamas tikslo supažindinti vaikus su technika. Renginiui sulaukus didelio pasisekimo, kilo idėja inicijuoti modernaus, atitinkančio šiandienes aktualijas, techninės kūrybos centro steigimą.

Idėjos iniciatorius pasidalijo ir sėkmės istorija, kuri užsimezgė Kačerginėje vykusios vasaros stovyklos „Kids Go Tech“ metu: „Vienas iš vaikų taip susižavėjo pilotavimu, kad, susipažinęs su vienu pilotavimo instruktoriumi, nebepaleido jo iš akiračio: nuolat jam skambino, klausinėjo, prašėsi paskraidyti. Šiuo metu jis jau mokosi tapti pilotu ir savarankiškai valdo lėktuvą šalia sėdint pilotui.“

Neseniai prie iniciatyvos veiklų turėjo galimybę prisijungti ir iš karo siaubiamos Ukrainos Lietuvoje įsikūrę vaikai. Jiems tai – ypač unikali ir neregėta patirtis. Savanorystės pagrindais akademija įdarbino ir nuo karo Ukrainoje prieglobstį čia radusią mokytoją, kuri šiuo metu talkina užsiėmimuose vertėjaudama ukrainiečių vaikučiams.

„Užteko pamatyti jų pirmąją reakciją – jie nieko panašaus nėra matę Ukrainoje“, – džiaugėsi A. Samochinas. Akademija kol kas turi galimybę priimti ribotą skaičių ukrainiečių, tačiau tikisi, kad su valstybės pagalba laikui bėgant į užsiėmimus galės integruoti ir daugiau nuo karo Ukrainoje nukentėjusių vaikų.

Moksleiviai šiame centre turi galimybę lankyti aviamodeliavimo, autosimuliacijos, inovatyviųjų technologijų ir kitus užsiėmimus. Tiesa, kai kurioms veiklos dar trūksta lektorių, o juos rasti – nemažas iššūkis.

Sėkmingiausia ir populiariausia centro veiklos kryptimi A. Samochinas įvardija vasaros stovyklas, kuriose vaikai turi galimybę iš arti susipažinti su unikaliais objektais, aplankyti įvairias įmones.

„Vaikai galėjo pamatyti, kaip konstruojami sklandytuvai, sužinoti, kaip jie pilotuojami. Štai Karmėlavoje esančioje bazėje, kur rengiami sraigtasparnių pilotai, jiems patiems teko pilotuoti simuliatorių. Natūralu, kad kasdieniame gyvenime vaikai sau to negalėtų leisti – jie sužavėti tokios patirties“, – sakė iniciatyvos autorius.

Stovyklų dalyviai yra lankęsi aviacijos, lėktuvų remonto gamyklose ir techninės priežiūros centre Prienuose, kartodromuose. Taip vaikams suteikiama galimybė iš arčiau susipažinti su savo svajonėmis bei gauti įkvėpimo siekti ateities tikslų.

  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2024 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016