Organizacijos „Airijos Lietuviams Rūpi“ įkūrėja: susivieniję Airijoje, galime padėti sergantiems vaikams Lietuvoje

2023-03-02

Labdaros organizacija „Airijos Lietuviams Rūpi“, savo veiklą pradėjusi 2014 metais, beveik dešimtmetį rūpinasi onkologinėmis ligomis sergančiais vaikais, taip pat negalią, pirmo tipo diabetą turinčių vaikų ir jų šeimų gerove. Organizacija vienija ne tik joje savanoriaujančius Airijos lietuvius, bet ir įvairias įmones, kurios gali paremti ir tapti pagalbą teikiančiu centru.

„Mintis suburti Airijos lietuvius kilo tuomet, kai nuo onkologinės ligos mirė artima draugė, o kiek vėliau sūnui buvo nustatytas pirmo tipo diabetas. Sunkiai išgyvendama šią diagnozę, supratau, kad tik padėdama kitiems atrasiu gyvenimo prasmę. Taigi, su keletu draugių Dubline suorganizavome labdaros vakarienę, kurios metu pakvietėme Airijos lietuvius finansiškai prisidėti prie Lietuvoje onkologinėmis ligomis sergančių vaikų ir jų šeimų gerovės“, – apie veiklos pradžią pasakojo organizacijos „Airijos Lietuviams Rūpi“ įkūrėja Rita Mockė.

Tiltas tarp dviejų šalių

Tradicija tapusi labdaros vakarienė, krepšinio, futbolo ir žvejų turnyrai, kibinų savaitgaliai, šeimų sporto šventės, zumbos pamokos – tai tik keletas iniciatyvių Airijos lietuvių, susivienijusių remti sergančius vaikus Lietuvoje, veiklų. Nors ir išvykę svetur, tautiečiai nepailsta rūpintis Lietuvoje gyvenančiomis sergančių vaikų šeimomis, palaiko glaudų ryšį su gimtine.

„Labiausiai didžiuojamės tuo, kad, susivieniję Airijoje, galime padėti sergantiems vaikams Lietuvoje, taip pat ir vienybe, kai tos pagalbos tikrai reikia. Pavyzdžiui, šiuo metu vyksta akcija, kurios metu renkamos sauskelnės, – nespėju atsakinėti į žinutes, nes žmonės be galo aktyvūs ir įsitraukę – ne tik Airijos bendruomenės ir lietuviškos mokyklėlės, bet ir daug kitų geranoriškų žmonių“, – sakė R. Mockė.

Organizacijos nariai glaudžiai bendradarbiauja ir su Lietuvoje įsikūrusiais labdaros fondais – gauna informacijos apie šeimas, kurioms reikalinga parama, kuria bendrus projektus, dalinasi patirtimi.

Svarbiausia – palaikymas

Pasak pašnekovės, visos organizacijos savanorės dirba neatlygintinai, skatinamos noro padėti vaikams, kurių nerūpestingą vaikystę pakirto liga, ir tuo pačiu palaikyti šeimas, kurioms tenka patirti skaudžiausią išgyvenimą – vaiko ligą, skausmą ir nežinią.

„Kiek tenka bendrauti su sunkiai sergančių vaikučių mamomis, joms emocinis palaikymas yra be galo svarbus – juk būna, kad nuoširdus pokalbis ar apkabinimas tampa daug svarbesnis nei finansinė pagalba. Jei kiekvienas iš mūsų bent minutei sustotų kasdienybėje ir pagalvotų apie tuos, kuriems labai sunku ir reikalinga parama, palaikymas, pasaulis būtų geresnis“, – teigė R. Mockė.

Organizacija „Airijos Lietuviams Rūpi“ sulaukė įvertinimo „Lietuvos galios“ apdovanojimuose ir tapo vienais iš laureatų „Stiprios Lietuvos“ kategorijoje.

  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2024 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016