Nausėdienė pristatė „Lietuvos galios“ projektą Sakartvelo lietuvių bendruomenei

2022-10-10

Vizitą Sakartvele pradėjusi pirmoji ponia Diana Nausėdienė antradienį Tbilisyje susitiko su šioje šalyje gyvenančių lietuvių bendruomene, su kuria aptarė pilietinių iniciatyvų svarbą, taip pat pristatė „Lietuvos galios“ projektą, pranešė prezidentūra.

„Globalūs pasaulio įvykiai – karas Ukrainoje, pandemija, gamtos kataklizmai ir kiti – įnešė sumaišties ir negatyvių potėpių į kiekvieno iš mūsų gyvenimą. Tokiais atvejais natūralu ieškoti atramos, o viena iš jų yra mūsų bendruomenių susitelkimas. Aktyvios lietuvių bendruomenės užsienio valstybėse yra ypač svarbios, kaip ir jų pastangos siekiant išlaikyti glaudžius ryšius su Lietuva“, – teigė pirmoji ponia.

D. Nausėdienė pabrėžė, kad, nepaisant atstumo, kiekvienas Lietuvos pilietis turi galimybę prisidėti prie stiprios valstybės kūrimo savo iniciatyvomis ir gerais darbais. Pasak pirmosios ponios, po visą pasaulį išsibarsčiusių lietuvių bendruomenių indėlis kuriant stiprią, teisingą, žalią ir inovatyvią Lietuvą yra tiesiog neįkainojamas.

„Pačios įvairiausios pilietinės iniciatyvos bei projektai, skirti Lietuvos ir jos piliečių labui, yra tiltas tarp užsienyje gyvenančių lietuvių ir mūsų valstybės. Nebūtina jų inicijuoti patiems, dažnai pakanka tiesiog prisijungti, o tai savaime leidžia pajusti didesnę bendrystę su gimtuoju kraštu ir tautiečiais“, – sakė pirmoji ponia.

Susirinkusiai bendruomenei pristatyta prezidento globojama pilietinio įsitraukimo iniciatyva „Lietuvos galia“. 2021 metais startavusio projekto tikslas – aktyvinti visuomenės įsitraukimą į valstybės gyvenimą ir stiprinti pilietinę galią, juo taip pat siekiama burti naują Lietuvos galios bendruomenę.

D. Nausėdienė taip pat pakvietė Sakartvelo lietuvius prisijungti prie prezidentūros inicijuoto Nacionalinio judumo iššūkio, kuriame miestai, įstaigos, organizacijos, bendruomenės ir gyventojai du mėnesius varžosi žingsniavimo konkurse. Šis projektas skatina rinktis netaršius ar mažiau taršius keliavimo būdus, taip pat aktyvią gyvenseną.

  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2024 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016