„Lietuvos galios“ diskusija Tauragėje: tai kiekvieno Lietuvos žmogaus galimybių platforma

2022-05-05

Miesto gyventojams – gimnazistams, nevyriausybinių organizacijų atstovams, bendruomenėms – surengtoje diskusijoje „Bendruomeniškumas – stiprios valstybės pagrindas“ pristatyta Prezidento globojama iniciatyva „Lietuvos galia“, šio projekto platformoje jau užregistruotos aktyvių tauragiškių iniciatyvos.

Susitikime diskutuota, kaip aktyvūs piliečiai dar labiau galėtų įsitraukti į žalios, stiprios, teisingos ir inovatyvios Lietuvos kūrimą.

„Svarbi kiekviena iniciatyva, nes kiekvienas iš mūsų daro pokytį visuomenėje. Norėčiau padrąsinti – nebijokite mąstyti, svajoti ir dalintis idėjomis. Tik patys piliečiai gali sukurti ateities Lietuvą“, – diskusijoje sakė pirmoji ponia.

Nausėdienės teigimu, kiekvienas gali drąsiai imtis savanorystės ir įgyvendinti tai, kas atrodo svarbu ir reikalinga bendruomenei, visai šalies visuomenei.

„Lietuvos galia“ – tai kiekvieno Lietuvos žmogaus galimybių platforma“, – sakė D. Nausėdienė.

Pirmoji ponia paragino apsilankyti internetinėje iniciatyvos platformoje, susipažinti su jau užregistruotomis iniciatyvomis iš visos Lietuvos ir taip atrasti įkvėpimo ir bendraminčių, gyvenančių panašiomis idėjomis. Pasak pirmosios ponios, matydami vieni kitų gerus darbus, piliečiai kartu gali sukurti Lietuvą stiprinantį tinklą.

„Skautų organizacijos įkūrėjas mokė pasaulį palikti gražesnį, nei jį radome. Mes, lietuviai, galime pelnytai didžiuotis, kad esame, ko gero, vienintelė tauta, kuri neatlygintinai priėmė Ukrainos pabėgėlius į savo namus. Į Lietuvą atvykusios karo pabėgėlių šeimos gyvena žmonių namuose, o ne salėse ar mokyklų klasėse. Turime unikalų gebėjimą susitelkti krizinėje situacijoje. Tai yra Lietuvos laimėjimas“, – sakė diskusijos dalyvis, skautas ir vienas pilietinės iniciatyvos „Stiprūs kartu“ iniciatorių Paulius Tamolė.

Diskusijoje taip pat dalyvavo Tauragės meras Dovydas Kaminskas, Tauragės senjorų trečiojo amžiaus universiteto vadovė Albina Senkuvienė, Tauragės rajono vietos veiklos grupės pirmininkė Laima Šleikauskienė.

Trečiadienį Prezidentūros kanclerė su komanda taip pat aplankė vieną iš „Lietuvos galios“ iniciatyvų – Tauragės Pagramančio bendruomenės centrą „Gramančia“. Aktyvūs bendruomenės atstovai papasakojo apie savo veiklas, aprodė savo pastangomis atnaujintas bendruomenės patalpas.

„Gramančia“ vysto ir teikia įvairias socialines paslaugas vietos socialinės globos namų gyventojams, miestelį gausiai lankantiems turistams, taip prisidėdama prie socialinės atskirties mažinimo Lietuvoje.

 

  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2024 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016