Labdaros ir paramos fondo „Gėrio trupinėlis“ įkūrėja: mūsų tikslas ne paduoti žuvį, o išmokyti laikyti meškerę

2023-06-07

2016 m. įkurto labdaros ir paramos fondo „Gėrio trupinėlis“ misija bent mažu žingsneliu mažinti socialinę atskirtį ir padėti vaikams, augantiems nedideles pajamas gaunančiose ar socialinės rizikos šeimose.

Viena iš daugelio fondo iniciatyvų „Padovanok vaikui vasarą“ skirta socialinę atskirtį patiriantiems vaikams, kurie leidžia laiką žalingoje aplinkoje, neturi galimybės nuvykti į vasaros stovyklą ar užsiimti kita turininga veikla.

Pasak fondo vadovės Rūtos Filejevos, idėja „Padovanok vaikui vasarą“ kilo jau pirmaisiais fondo gyvavimo metais, tad buvo nuspręsta nieko nelaukti ir surengti vaikų vasaros stovyklą ten, kur daugeliui socialinės rizikos šeimose augančių vaikų dar nėra tekę pabuvoti Lietuvos pajūryje.

Stovyklautojų amžius nuo 5 iki 16 metų

„Į Karklės SOS vaikų poilsiavietę atvyksta vaikai, kurių amžius nuo 5 iki 16 metų nuo mažo vaiko, kuriam reikia švelnumo, iki paauglio, kuris dažnai linkęs priešintis ir sunkiau įsitraukia į veiklas. Po keturių kartu praleistų dienų namo išvykstame verkdami, kad laikas skirtis, nes jau būname tapę viena didele šeima. Džiaugiuosi, kad į stovyklą atvykę vaikai pasijunta laimingi. Be abejo, lengvai socializuojasi ne visi iš karto, bet namo išvažiuoja laimingas kiekvienas iš mūsų“, – sakė fondo vadovė.

Kasmet į šį projektą įsitraukia vis daugiau socialinių darbuotojų ir savanorių, verslo atstovų, valstybinių įstaigų, kuriuos visus jungia bendras tikslas – suteikti vaikams galimybę atitrūkti nuo skaudžios realybės, socializuotis, patirti naujų įspūdžių ar tiesiog įgyvendinti savo svajonę pamatyti jūrą. Į stovyklos organizavimo veiklas įsitraukę socialiniai darbuotojai dalijasi pareigomis, patarimais, kaip derėtų elgtis vienu ar kitu atveju.

Stovykla atvira ne tik likimo nuskriaustiems Lietuvos vaikams, bet ir vaikams iš Ukrainos.

Džiugina pozityvūs rezultatai

Pasak pašnekovės, paramos ir labdaros fondo komanda nedidelė, bet stipri tarsi kumštis. Savanoriška veikla nėra lengva, tad joje lieka tik patys atkakliausi arba tie, kurie jaučia tam pašaukimą. Šiuo metu fondo veiklose nuolat savanoriauja penki asmenys Lietuvoje ir keletas užsienyje gyvenantys žmonės, o stovyklų metu gelbsti ne tik socialiniai darbuotojai, bet ir kasmet dirbantys ir jau pažįstami savanoriai.

Fondo steigėjos teigimu, organizacijos tikslas – ne paduoti pagautą žuvį, o išmokyti laikyti meškerę ir sėkmingai ja naudotis. Tai puikiai iliustruoja gerieji pavyzdžiai, kai padėtis šeimoje, su kuria fondas kurį laiką dirba, ilgainiui ima keistis į gerąją pusę.

„Įsitraukę į kai kurių šeimų gyvenimus, būname tol, kol rezultatai tampa akivaizdūs. Pavyzdžiui, šeimoje auga 7 vaikai, nuolatinis maisto stygius, smurtas artimoje aplinkoje, netinkamos sąlygos gyventi, priklausomybės. Mes bendradarbiaujame su socialiniais darbuotojais, kalbamės su šeima, įtraukiame vaikus į mūsų organizuojamas veiklas ir visi kartu pasiekiame puikių rezultatų. Vaikai užsirašo į užklasines veiklas, kartu atnaujiname buitines ir gyvenimo sąlygas, suteikiame vaikams galimybę oriai keliauti į mokyklą, aprūpiname mokyklinėmis priemonėmis, taip pat kartu su tėvais padedame sukurti tinkamas sąlygas mokytis namie. Dažnai po kelerių metų tokios šeimos pradeda pačios prisidėti prie fondo veiklos“, – sakė R. Filejeva.

Iniciatyva „Padovanok vaikui vasarą“ dalyvauja „Lietuvos galios“ projekte „Stiprios Lietuvos“ kategorijoje.

  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2024 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016