Konkursas „Stebuklingas Lietuvos gamtos pasaulis“ skatina mokinius prisidėti prie žalios Lietuvos idėjų

2024-01-19

Marijampolės „Ryto“ pagrindinė mokykla kasmet organizuoja jauniesiems gamtos mylėtojams skirtą renginį „Stebuklingas Lietuvos gamtos pasaulis“, kuriame dalyvauja nuo 10 iki 12 savivaldybės mokyklų komandų. Kiekvieną spalio mėnesį rengiamo konkurso metu jaunieji gamtos mylėtojai parodo ne tik žinias, bet ir atlieka praktines bei kūrybines užduotis, dalyvauja viktorinose, vykdo įvairius eksperimentus.

Žaisdami vaikai pažįsta savo artimiausią aplinką, jos gyvūnus, augalus, stebi gamtos pokyčius, žmogaus padarinius gamtai, mokosi kurti saugią, švarią, tvarią ir žalią Lietuvą.

Pasak konkurso organizatorės mokytojos Svetlanos Andriušienės, konkursas lavina kritinį mąstymą, kūrybiškumą, skatina mokinius stebėti, tyrinėti, suprasti gamtinę aplinką, ugdo patriotiškumą ir atsakingumą.

„Ieškojome būdų, kaip pritraukti pradinių klasių mokinius, kuo juos užimti, ką įdomaus pasiūlyti. Sugalvojus temą apie Lietuvos gamtos pasaulį ir sulaukus kolegų pritarimo, 2017 metų vasarą pradėjome organizuoti šį renginį. Marijampolės savivaldybės pradinių klasių mokytojos labai aktyviai dalyvauja metodinėje veikloje, buriasi ir ieško, kaip pasidalinti savo gerąja patirtimi, kaip įtraukti ugdytinius į įvairias įdomias, patirtines, savanorystei skirtas veiklas“, – sakė S. Andriušienė.

Renginyje vaikai dirba komandose, mokosi pasitikėti savimi ir kitais, bendradarbiauja, mokosi vieni iš kitų. Jo metu diskutuojama apie tai, kas įkvepia vaikus savanorystei, apie dalyvavimą įvairiose pilietiškumą skatinančiose veiklose.

„Džiugu, kad mūsų renginys vis dar gyvuoja, nes kolegės labai kūrybingos ir visos kartu atranda vis naujų idėjų, pamato problemas, kurios tuo metu aktualios Lietuvoje. Tik pasibaigus vienam renginiui, reflektuojant ir aptariant, kaip sekėsi, kas pavyko, kuo labiausiai džiaugėsi mokiniai, mums jau gimsta naujos idėjos, temos kitiems metams. Iššūkis buvo karantinas, kai manėme, jog teks padėti tašką. Tačiau net ir tuomet dvejus metus renginys vyko nuotoliu. Šaunūs kolegių ir mūsų ugdytinių skaitmeninių technologijų įgūdžiai leido šauniai įgyvendinti ir tuos du renginius. Buvo didelė naujiena mums visiems, o vaikams – nepakartojama patirtis“, – džiaugėsi renginio organizatorė S. Andriušienė.

Pasak pašnekovės, 2023 metais vykusio renginio tema „Nekenksmingas aplinkai elgesys“ buvo skirta mokinių supratimo apie racionalų išteklių naudojimą ugdymui, atsakingo vartojimo skatinimui.

„Kol kas dar turime idėjų ir ateinantiems renginiams, o kadangi dalyvių sulaukiame, tikime, kad renginys reikalingas. Siunčiame renginio kvietimus mokyklų pradinių klasių mokytojams, o jie registruojasi, ruošiasi ir dalyvauja. Kai matai švytinčias vaikų akis, šypsenas veiduose, nuostabą ir džiaugsmą, supranti, kad tokio renginio mokiniams reikia. Jei skaitovų, matematikų ar kitų sričių renginiai pritraukia tik tai veiklai gabius ir vis tuos pačius mokinius, tai mūsų renginys, kuris kiekvienais metais turi vis kitą temą, leidžia pasireikšti ir dalyvauti didesniam mokinių skaičiui ir atliepti skirtingus jų pomėgius“, – sakė S. Andriušienė.

Iniciatyva „Stebuklingas Lietuvos gamtos pasaulis“ sulaukė įvertinimo „Lietuvos galios“ apdovanojimuose ir tapo vienais iš laureatų „Žalios Lietuvos“ kategorijoje.

  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2024 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016