Kauno „Saulės“ gimnazijos mokytoja: įsitraukdami į savanorystės veiklas mokiniai supranta – padėdamas kitam, tu padedi ir sau

2024-03-14

Šimtametes tradicijas puoselėjanti Kauno „Saulės“ gimnazija – moderni, besimokanti ir atvira švietimo inovacijoms ugdymo įstaiga, kurios šūkis „Saulė šviečia visiems” (lot. Sol lucet omnibus) dar kartą primena, kad visų mokinių gabumai yra ugdytinos dovanos, skirtos ne tik asmeninei naudai, bet ir gimnazijos, miesto, šalies, pasaulio labui.

Gimnazijos bendruomenė rengia įvairias akcijas, pilietiškumo ir vertybių stiprinimo veiklas, aktyviai prisideda prie Lietuvos vardo garsinimo pasaulyje. Bendrystę kuriančių veiklų pagalba gimnazistai turi galimybę įgyti naujų įgūdžių, plėsti žinias ir ugdyti asmenines, komunikacines, bendradrabiavimo ir tarpkultūrines kompetencijas. Kartu auga ir mokytojų bendruomenė, įtraukiami tėvai.

Mokytojos Rasos Sadlauskienės teigimu, gimnazijoje labiausiai džiugina ne tik aukšti akademiniai pasiekimai, bet ir vertybinės nuostatos.

„Socialinės atsakomybės jausmas „vienas už visus ir visi už vieną“ yra bendruomenės išskirtinis bruožas. Gimnazijoje organizuojamos labdaros akcijos: aukojamos finansinės lėšos, skirtos socialiai pažeidžiamiems visuomenės nariams, teikiama parama vaikams, sergantiems onkologinėmis ligomis, dovanojami būtiniausi daiktai ir maisto produktai nepasiturintiems, lankomi vieniši senjorai, kuriems itin būtina pagalba tvarkant ūkį, dalyvaujama miesto aplinkų puoselėjimo veiklose. Be to, bendruomenės nariai sistemingai įsitraukia į tarptautinius projektus, atstovauja Lietuvai Europarlamente“, – sakė gimnazijos mokytoja R. Sadlauskienė.

Pasak pašnekovės, darydami gerus darbus mokiniai auga kaip pilietiškos, atsakingos, brandžios, vertos pasitikėjimo asmenybės.

„Mūsų mokiniai aktyviai savanoriauja įvairiose veiklose, kurių nauda yra tiesiog nepamatuojama: gauna daug gyvenimiškų pamokų, susiduria su sudėtingomis situacijomis, kurios priverčia perkainoti vertybes, susipažįsta su žmonėmis, jų turtinga gyvenimiška patirtimi, išskirtiniais nutikimais ir istorijomis. Atlikdami gerus darbus mokiniai supranta vertybių prasmę ir tai, kad padėdamas kitam tampi geresniu žmogumi, savotiškai užaugi“, – dalinosi gimnazijos R. Sadlauskienė.

Gimnazijoje savanoriaujančių mokinių teigimu, savanorystė jiems suteikia galimybę pažinti gyvenimą ne tik iš knygų arba mokytojų bei tėvų pasakojamų istorijų.

„Dalyvaudami labdaringose veiklose turime galimybę savomis akimis pamatyti, kaip susiklosto žmonių gyvenimai, išgirsti jų istorijas, pasikalbėti, pabūti. Taip pat atsiranda galimybė suprasti visuomenės gyvenimą, išmokstame susidėlioti prioritetus, planuoti darbus ir laiką. Bendradarbiaujame su Kauno Kristaus Prisikėlimo parapija, „Carito“ organizacija, Pagalbos namuose tarnyba, Žaliakalnio vaikų dienos centru, Raudonuoju kryžiumi, Nacionaliniu Kauno dramos teatru, Kauno kultūros centru ir kt. Vienose įstaigose patys teikiame pagalbą, iš kitų – mokomės“, – dalinosi gimnazijos mokiniai.

Mokytoja R. Sadlauskienė džiaugėsi, kad šiais metais gimnazijoje planuojama ir nauja veikla – bendradarbiavimas su slaugos ligonine, pacientų lankymas, galimybė praturtinti jų laisvalaikį skaitant knygas, kalbantis ir visų svarbiausia, bendraujant.

Iniciatyva „Saulė šviečia visiems“ sulaukė įvertinimo „Lietuvos galios“ apdovanojimuose ir tapo vienais iš laureatų „Stiprios Lietuvos“ kategorijoje.

  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2024 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016