Diana Nausėdienė senjorų užimtumo centre Vilkaviškyje: esate Lietuvos galia

2022-01-28

Pirmoji ponia Diana Nausėdienė vizito Marijampolės regione metu aplankė vieną iš Prezidento globojamo projekto „Lietuvos galia“ inciatyvų, puoselėjančių teisingos Lietuvos idėją – Senjorų užimtumo centrą.

Vilkaviškyje įsikūrusi šokio studija „Šokantys bateliai“ nuo 2020 m. įgyvendina ES fondo lėšomis finansuojamus projektus „Aktyvus ir sportuojantis Vilkaviškio senjoras“ bei „Senyvo amžiaus žmonių užimtumo didinimas“. Šių projektų tikslas yra skatinti senjorų įsitraukimą į visuomenines veiklas, aktyvų gyvenimo būdą.

Senjorų užimtumo centre vyksta įvairūs jiems skirti judėjimo užsiėmimai, fizinį aktyvumą skatinančios veiklos, taip pat edukaciniai užsiėmimai. Senjorams sudarytos sąlygos naudotis kompiuteriu, skaityti knygas, žiūrėti filmus, žaisti stalo žaidimus.

„Senjorai yra Lietuvos turtas ir galia. Norėtųsi, kad tiek privačios organizacijos, tiek savivaldybės labiau skatintų senjorus įsitraukti į aktyvų socialinį gyvenimą. Didesnis dėmesys užimtumui gali turėti didelę reikšmę ir senolių emocinei, ir fizinei sveikatai. Džiaugiuosi, kad tokios iniciatyvos kaip „Šokančių batelių“ kuruojami projektai padeda šį tikslą įgyvendinti“, – sakė D. Nausėdienė.

Pasak pirmosios ponios, socialinės atskirties problema, ypač senjorų atžvilgiu, Lietuvoje yra itin opi. Kaip ir pagyvenusių žmonių sveikatos klausimas, Lietuva, palyginti su kitomis ES valstybėmis, dar gerokai atsilieka sveiko gyvenimo trukmės atžvilgiu ir tik 9,7 proc. vyresnių nei 65 m. amžiaus šalies gyventojų savo sveikatą vertina gerai arba labai gerai.

Pirmosios ponios teigimu, būtina ir toliau gerinti senjorų padėtį, siekiant kuo didesnio jų įsitraukimo į darbo rinką, mokymosi visą gyvenimą projektus, taip pat gerinant sveikatinimo paslaugų prieinamumą ir kokybę.

Lankydamasi Marijampolės regione, bendraudama su skirtingų bendruomenių atstovais, moksleiviais, D. Nausėdienė išreiškė lūkestį, kad „Lietuvos galia“ paskatins tiek regiono, tiek visos Lietuvos gyventojus aktyviau imtis pilietinę galią auginančių iniciatyvų.

 

  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2024 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016