Berlyno lietuvių profesionalų klubas „LEO in Berlin“ skatina ieškoti jungčių tarp Lietuvos ir Vokietijos

2023-12-01

„LEO in Berlin“, 2018 metais savo veiklą pradėjęs Berlyno lietuvių profesionalų klubas, vienija Berlyne gyvenančius ir dirbančius lietuvius. Kas dvejus metus klubas organizuoja Vokietijos lietuvių profesionalų forumą, kurio metu kviečia aptarti aktualias verslo ir inovacijų temas, stiprinti ryšius su Lietuva bei plėsti bendraminčių ratą.

Šį pavasarį jau trečią kartą vykęs „LEO in Berlin“ klubo organizuojamas ekonominės diplomatijos renginys profesionalų tinklo plėtrai subūrė per 50 Vokietijoje gyvenančių lietuvių, viešųjų institucijų bei verslo organizacijų atstovų.

 

Vienija siekis dalintis patirtimi

 

Pasak vienos iš „LEO in Berlin“ valdybos narių Ievos Pecukevičiūtės, idėja suburti Vokietijoje gyvenančius tautiečius kilo stebint didžiulį susidomėjimą gyvai profesionalų tinklaveikai skirtais renginiais.

„Vienai iš klubo įkūrėjų Rūtai Donovan persikėlus gyventi iš Kopenhagos į Berlyną ir pamačius, kad Berlyne tokio klubo dar nėra, buvo nuspręsta suburti bendraminčių grupę ir jau pirmaisiais metais startuoti su profesionalams skirtais renginiais. Vyko susitikimai su „Vinted“, „Oberlo“ įmonėmis, taip pat suorganizuotas pirmasis Vokietijos lietuvių profesionalų forumas. Pamačius neįtikėtiną susidomėjimą šiais renginiais, nuspręsta įforminti klubo veiklą ir įkurti „LEO in Berlin“, – sakė I. Pecukevičiūtė.

Anot pašnekovės, gyvenant užsienio šalyje neretai tenka susidurti su kalbos, svetimos kultūros iššūkiais, siauresniu socialinių kontaktų ratu, tad svetur gyvenančius tautiečius vienijantys klubai padeda greičiau siekti profesinių tikslų, dalintis skirtinga patirtimi, kurti draugišką ir pažįstamą aplinką.

„Klubas kuria stiprią bendruomenę Vokietijoje, vienija lietuvius, turinčius panašias vertybes, patirtį ir siekius, be to, čia galime bendrauti savo gimtąja kalba, vienas kitą geriau suprasti. Šis tinklas skatina greitą ir efektyvią informacijos sklaidą norintiems geriau pažinti ar suprasti Vokietijos rinką ir kultūrą. Bendraujame su bendraminčiais, dalinamės patirtimi, plečiame asmeninius ir verslo ryšius bei kontaktus su viso pasaulio lietuviais. Esame įkvėpti kitų žmonių pasiekimų ir stengiamės įkvėpti kitus“, – džiaugėsi I. Pecukevičiūtė.

Įgyvendino daugiau nei 100 renginių

 

Per penkerius klubo gyvavimo metus surengta daugybė renginių, tarp jų – jau trečią kartą organizuotas Vokietijos lietuvių profesionalų forumas, apdovanojimai už ekonominių santykių skatinimą, pradėta „LT Big Brother“ mentorystės programa Vokietijoje, suburtas daugiau nei 300 profesionalų jungiantis tinklas.

„Klubo nariai, prisidėdami prie renginių ir juose dalyvaudami, atranda ne tik profesinių galimybių, bet ir įprasmina savo laisvalaikį, įgauna žinių. Dauguma klubo narių jaučiasi reprezentuojantys Lietuvą Vokietijoje ir prisijungdami prie klubo veiklų siekia prisidėti prie darbų Lietuvai“, – sakė klubo valdybos narė I. Pecukevičiūtė.

Pasak pašnekovės, klubas glaudžiai bendradarbiauja ir su kitais profesionalų klubais visame pasaulyje: organizuoja seminarus, dvišalius skambučius, susitinka kasmetiniuose globalių lietuvių suvažiavimuose ar kituose „Global Lithuanian Leaders“ renginiuose.

„Kviečiamės ir esame kviečiami kitų profesionalų klubų į seminarus profesinio ir asmeninio augimo temomis, pavyzdžiui, į susitikimus su įkvepiančiais žmonėmis, kurie įkūrė savo verslus, laiko planavimo ar asmeninio prekės ženklo kūrimo mokymus. Klubas taip pat glaudžiai bendradarbiauja su Lietuvos ambasada Vokietijoje, Lietuvos įmonėmis, verslais ir nevyriausybinėmis organizacijomis, veikiančiomis Vokietijoje.

Visada džiaugiamės naujomis idėjomis ir iniciatyvomis, ateinančiomis iš klubo narių, tad ir toliau tęsiame tradicinius investicijų klubo ir knygų klubo susitikimus, narių lankymąsi įmonėse, seminarus, skirtus profesiniam ir asmeniniam augimui, susitikimus su lietuvių verslais Vokietijoje. Be šių tik klubo nariams skirtų renginių, ateityje planuojame galybę kitų veiklų, susijusių su politiniu ir ekonominiu Lietuvos vystymusi“, – pasakojo I. Pecukevičiūtė.

Iniciatyva „Vokietijos lietuvių profesionalų forumas“ dalyvauja „Lietuvos galios“ projekte „Stiprios Lietuvos“ kategorijoje.

  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2024 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016