Bendruomenės iniciatyva „Šilainių sodai“ skatina miesto sodininkystę

2022-06-10

Viename seniausių ir pilkiausių Kauno mikrorajonų veikianti iniciatyva „Šilainių sodai“ buria bendruomenę dėl žalio tikslo – kviečia sodinti augalus ir užsiimti miesto sodininkyste.

„Lietuvos galios“ platformoje prisistatanti iniciatyva su savanorių ir partnerių pagalba siekia išsaugoti unikalią Šilainių sodų bendruomenę ir pritaikyti šalia esančios VIII Forto teritorijos dalį vietos gyventojų reikmėms.

Šioje erdvėje „Šilainių sodų“ iniciatorė Evelina Šimkutė kviečia mikrorajono gyventojus užsiimti sodininkyste, dalyvauti bendrose veiklose ir edukaciniuose renginiuose ar tiesiog mėgautis gamta ir kokybiškai praleisti laiką.

Pasak E. Šimkutės, svarbu puoselėti darną tarp gamtos, žmogaus ir paveldo.

Ne be reikalo ji prisijungė ir prie Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarijos inicijuoto projekto – kartu su Prezidentūros darbuotojais, moksleiviais ir kitais „Lietuvos galios“ iniciatyvų atstovais dalyvavo įkuriant bioįvairovės kampelį.

Neįprasta pievelė buvo pasodinta Prezidentūros istoriniame parke, siekiant prisidėti prie miestų žalinimo idėjos. Nešienaujamoje bioįvairovės pievelėje kuriama edukacinė erdvė, kurioje galima rasti medingųjų augalų.

Prezidentūros darbuotojai, Lietuvos žaliųjų iniciatyvų atstovai ir moksleiviai Prezidentūros istoriniame parke sodina medingųjų augalų pievą. Bioįvairovės kampelis bus skirtas edukacijoms, nešienaujamoje pievelėje įrengta paukščių bei bičių girdykla, skirta ir ant Prezidentūros stogo laikomoms bitėms.

„Tikiuosi, ši pievelė padrąsins daugiau žmonių įsirengti natūralistinius gėlynus ar tiesiog žydinčias pievutes, kuriose dūgs bitės ir skraidys drugeliai. Juk šiems vabzdžiams gėlių žiedai yra maistas“, – džiaugėsi E. Šimkutė.

Pievelės edukacinėje erdvėje galima susipažinti su bioįvairovės svarba, miesto bitininkyste bei tvariais sprendimais miesto parkuose. Čia įrengta paukščių bei bičių girdykla, skirta ir ant Prezidentūros stogo įsikūrusių avilių gyventojoms. Ateityje pievelėje bus įrengtas modulinis avilys, kuriame bus rodomos edukacijos apie bites, miesto bitininkystę.

Savo sėkmingu miesto sodininkystės pavyzdžiu kitus užkrėtusi E. Šimkutė viliasi, kad netolimoje ateityje sužaliuos dar daugiau Lietuvos miestų kampelių.

  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2024 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016