Ajana užbaigė „Svajonių žygį“: su ramentais įveikė 333 km

2024-05-28

Tai bus užfiksuota kaip išskirtinis pasiekimas: cerebrinį paralyžių turinti Gineso rekordininkė Ajana Lolat-Pažarauskienė įveikė savo užsibrėžtą tikslą ir per 7 savaites su ramentais nukeliavo 333 km nuo gimtųjų Usėnų iki Druskininkų.

Šeštadienį popiet Ajana su vyru paralimpiečiu Justu Pažarausku oficialiai kirto raudonąjį kaspiną ir žengė paskutinius „Svajonių žygio“ žingsnius. Tai ji nusprendė padaryti net be ramentų.

Paskutinė diena iki finišo pareikalavo ypač daug pastangų, nes dėkodama už besąlygišką meilę ir palaikymą savo neregiui vyrui, golbolo rinktinės nariui, paskutinį penktadienio atkarpos kilometrą Ajana ėjo pati užsiklijavusi akis specialiais lipdukais ir užsidėjusi neperregimus golbolo žaidėjų akinius.

Paskutinius 8 kilometrus kartu su Ajana žygiavo ir Prezidentūros kanclerė Agila Barzdienė. A. Barzdienė pasveikino Ajaną įveikus „Svajonių žygį“.

Eidama per Lietuvą su ramentais Ajana rinko lėšas savo įkurtam „Mulan fondui“, kuris pavadintas jos vilkšunės Mulan vardu. Pinigai skirti šunų asistentų parengimui specialiai misijai – gyvenimui ir darbui šeimose, kuriose yra žmonių, turinčių negalią.

Savo heroje ją vadino ir netoli Druskininkų gyvenanti Emilija, į sutiktuves atvykusi ratukais. Žygeivę taip pat sveikino Druskininkų vicemeras Simonas Kazakevičius.

 

  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2024 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016