Zero waste mainai

Aušra Sevrukė
Kviečiame balsuoti už iniciatyvas. Balsavimas vyks rugsėjo 19 - lapkričio 1 dienomis. Pabalsavus į jūsų el. pašto dėžutę ateis patvirtinimo laiškas. Paspauskite patvirtinimą gautame laiške, kad balsas būtų užskaitytas. Negavę laiško, patikrinkite ir pašto dėžučių „šiukšlių" skyrius. Jei balsavimas neveikia, pabandykite prisijungti per kitą naršyklę (Chrome, Mozilla, Opera, Edge).

Zero waste mainai yra tikslinė facebook grupė, kuriem rūpi ateitis, nerealiai dideli kalnai išmetami vaikiškų žaislų, rūbų, namų apyvokos reikmenų net ir baldų, tačiau jie gali pasitarnauti ir kituose namuose. Neretai žmonės ieško, ką galėtų atsinaujinti, neskiriant didelių lėšų arba išsikeičiant į daiktą, kurio nebereikia. Idėja kaip vartotojui gimė kai su vyru pradėjom tvarkytis namus, bet susidūrėm su viena problema, baldų kainomis, o tokių kokių norim – nėra, dar viena problema, moteriškas, nepasotinamas apetitas puoštis, o spintoje pakabos nors ir pilnai sukabintos, bet akys sakė – nera ko rengtis, turbūt esate jau girdėję tai. Pradžioje grupėje merginos ir moterys pradėjo keistis savo kukliais garderobais, ko pasekoje ir vyrai sumanė atsinaujinti, sakyčiau greitoji mada tapo tvaresnė. Įsivaizduojate,mūsų nauja sofa lova kainavo tik 30 e. tik už gobeleną, kadangi senasis šeiminkas atsisveikino dėl suplyšusios eko odos, o pledukai nebedengė didelės skylės. Būna ir taip, kad padovanoja močiutės, draugai, kaimynai dovanėlių, o jos visai nei tavo skonio, nei yra papildoma vieta joms, todėl Zero waste mainai ,žmonės net keičiasi į suvartojamus dalykus, savo rankų gaminius, sodo daržoves ar tiesiog dovanoja. O būna ir taip, kad nuperki vaikui rūbelį ar žaisliuką,o jis kaip tyčia paimė ir greitai išaugo! Nustebsite, kiek galima greitai šią bedelę panaikinti ir vėl spintą papildyti tinkamu dydžiu.

Zero waste mainai yra didelė bendruomenė, kuri jungia daug žmonių, kurie rūpinasi vartojimo mažinimu, pasitelkdami sau nebereikalingus, atsibodusius daiktus, išaugtus rūbus, perskaitytas knygas, nereikalingai gautas dovanas, savo turimas paslaugas mainais į kitas, taip pat, turimus maisto produktus. Vieni nariai atiduoda daiktus, kiti maino į sau reikalingus. Bendruomenę jungia beveik 37 tūkstančiai narių. Nariai aktyviai bendrauja, mainosi. Taip pat, grupėje neretai pasiro ir idėjų kaip „nurašytus daiktus“ prikelti antram gyvenimui. Sukūriau šią grupę, nes noriu, kad mano vaikai gyventų gražioje, švarioje, tvarioje Lietuvoje. Labai džiaugiuosi, kad kasdieną į grupę prisijungia daug žmonių, kurie dalinasi įdėjomis, mintimis, daiktais ir prisideda prie tvaresnio mūsų visų rytojaus.

Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
Žalioji vakarienė Alytuje
Žalioji vakarienė Alytuje
Žalioji vakarienė - tai estetiškas renginys, kviečiantis tvarumui, solidarumui, jo metu surinktos lėšos skiriamos atsodinti miesto pušis.
Miško sodinimas ir aplinkos tvarkymas Pabradėje
Miško sodinimas ir aplinkos tvarkymas Pabradėje
Prie „Domus“ bendruomenės miškų sodinimo prisidėjo šeima iš Ukrainos, JAV bataliono kariai, bei kiti NATO sąjungininkai. Prie aplinkos tvarkymo prisidėjo jaunieji šauliai ir NATO kariai iš JAV.
Po bangom
Po bangom
Skleidžiame žinią apie vandenyno bei Baltijos jūros pasaulį Lietuvos visuomenei, ir per pažinimą siekiame įkvėpti rūpestį.
Kristinos Gėlynas
Kristinos Gėlynas
Jau 13 metų kūriu savarankiškai puoselėtą gėlyną Taikos g. 26, Vilniuje. Man labai svarbu, kad pamatę gėlyną žmonės nuolatos džiaugtųsi ir šypsotųsi.
Ąžuolas - Nacionalinis medis. Ąžuolų apsaugos kampanija
Ąžuolas - Nacionalinis medis. Ąžuolų apsaugos kampanija
Paskelbkime Ąžuolą bendru tautos gyvuoju, istoriniu, kultūriniu paveldu ir suteikime jam apsaugos statusą.
Elektronikos atliekų rinkimas
Elektronikos atliekų rinkimas
Vydmantų kaimo bendruomenės centras „Vydmanta" jau 6 metus dalyvauja elektronikos atliekų rinkimo akcijoje „Mes rūšiuojam vasarą"
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2022 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016