Zero waste mainai

Zero waste mainai

Aušra Sevrukė
Kviesime balsuoti už iniciatyvas konkurse 2023 m. rudenį. Registruoti naujas iniciatyvas jau galite, užsiregistravusius kviesime dalyvauti ir kitose projekto veiklose.

Zero waste mainai yra tikslinė facebook grupė, kuriem rūpi ateitis, nerealiai dideli kalnai išmetami vaikiškų žaislų, rūbų, namų apyvokos reikmenų net ir baldų, tačiau jie gali pasitarnauti ir kituose namuose. Neretai žmonės ieško, ką galėtų atsinaujinti, neskiriant didelių lėšų arba išsikeičiant į daiktą, kurio nebereikia. Idėja kaip vartotojui gimė kai su vyru pradėjom tvarkytis namus, bet susidūrėm su viena problema, baldų kainomis, o tokių kokių norim – nėra, dar viena problema, moteriškas, nepasotinamas apetitas puoštis, o spintoje pakabos nors ir pilnai sukabintos, bet akys sakė – nera ko rengtis, turbūt esate jau girdėję tai. Pradžioje grupėje merginos ir moterys pradėjo keistis savo kukliais garderobais, ko pasekoje ir vyrai sumanė atsinaujinti, sakyčiau greitoji mada tapo tvaresnė. Įsivaizduojate,mūsų nauja sofa lova kainavo tik 30 e. tik už gobeleną, kadangi senasis šeiminkas atsisveikino dėl suplyšusios eko odos, o pledukai nebedengė didelės skylės. Būna ir taip, kad padovanoja močiutės, draugai, kaimynai dovanėlių, o jos visai nei tavo skonio, nei yra papildoma vieta joms, todėl Zero waste mainai ,žmonės net keičiasi į suvartojamus dalykus, savo rankų gaminius, sodo daržoves ar tiesiog dovanoja. O būna ir taip, kad nuperki vaikui rūbelį ar žaisliuką,o jis kaip tyčia paimė ir greitai išaugo! Nustebsite, kiek galima greitai šią bedelę panaikinti ir vėl spintą papildyti tinkamu dydžiu.

Zero waste mainai yra didelė bendruomenė, kuri jungia daug žmonių, kurie rūpinasi vartojimo mažinimu, pasitelkdami sau nebereikalingus, atsibodusius daiktus, išaugtus rūbus, perskaitytas knygas, nereikalingai gautas dovanas, savo turimas paslaugas mainais į kitas, taip pat, turimus maisto produktus. Vieni nariai atiduoda daiktus, kiti maino į sau reikalingus. Bendruomenę jungia beveik 37 tūkstančiai narių. Nariai aktyviai bendrauja, mainosi. Taip pat, grupėje neretai pasiro ir idėjų kaip „nurašytus daiktus“ prikelti antram gyvenimui. Sukūriau šią grupę, nes noriu, kad mano vaikai gyventų gražioje, švarioje, tvarioje Lietuvoje. Labai džiaugiuosi, kad kasdieną į grupę prisijungia daug žmonių, kurie dalinasi įdėjomis, mintimis, daiktais ir prisideda prie tvaresnio mūsų visų rytojaus.

Norite prisidėti prie veiklų ar savanoriauti? Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
Mažonų bibliotekos nuostabioji žalioji palangė
Mažonų bibliotekos nuostabioji žalioji palangė
Mažonų vaikų dienos centro „Po stogu“ ir Mažonų bibliotekos lankytojai vaikai kartu su bibliotekininke kūrė žaliąją palangę Mažonų bibliotekoje.
Tvaraus žemės meno Jurginių žaidimas „Rask Jurgio raktus“
Tvaraus žemės meno Jurginių žaidimas „Rask Jurgio raktus“
Gamtos ir Jurginių papročių festivalyje Palangoje inicijuojamas interaktyvus tvaraus meno žaidimas „Rask Jurgio raktus“.
BaiDarom
BaiDarom
Akciją „BaiDarom”, kurios metu plaukdami baidarėmis valome vandens telkinius ir keliame inkilus.
Ploging'as Lietuvoje (Plogging in Lithuania)
Ploging'as Lietuvoje (Plogging in Lithuania)
Tai yra bėgimas + šiukšlių rinkimas.

Norime parodyti, kad vienu metu galima pripaguoti sveiką gyvenimo būdą, bei prisidėti prie aplinkos švarinimo.
"Augalų atiduotuvė" - skaitmeninė benduomenė, skirta kambariniams ir lauko augalams mainyti, dovanoti.
"Augalų atiduotuvė" - skaitmeninė benduomenė, skirta kambariniams ir lauko augalams mainyti, dovanoti.
Bendruomenė veikia nuo 2019 metų pavasario, ir šiuo metu vienija jau 50 tūkstančių žmonių iš visos Lietuvos.
„Stebuklingas Lietuvos gamtos pasaulis"
„Stebuklingas Lietuvos gamtos pasaulis"
Marijampolės ,,Ryto" pagrindinė mokyla nuo 2017 m. suburia Marijampolės savivaldybės mokinius į konkursą ,,Stebuklingas Lietuvos gamtos pasaulis"
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2023 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016