Zero waste mainai

Aušra Sevrukė
2022 m. konkurso balsavimas pasibaigė. Ačiū dalyvavusiems! Kviesime balsuoti kitų metų konkurse 2023 m. „Palaikymo" balsai neturės įtakos konkurso rezultatams. Registruoti naujas iniciatyvas jau galite, užsiregistravusius kviesime dalyvauti ir kitose projekto veiklose.
Jau palaikė

Zero waste mainai yra tikslinė facebook grupė, kuriem rūpi ateitis, nerealiai dideli kalnai išmetami vaikiškų žaislų, rūbų, namų apyvokos reikmenų net ir baldų, tačiau jie gali pasitarnauti ir kituose namuose. Neretai žmonės ieško, ką galėtų atsinaujinti, neskiriant didelių lėšų arba išsikeičiant į daiktą, kurio nebereikia. Idėja kaip vartotojui gimė kai su vyru pradėjom tvarkytis namus, bet susidūrėm su viena problema, baldų kainomis, o tokių kokių norim – nėra, dar viena problema, moteriškas, nepasotinamas apetitas puoštis, o spintoje pakabos nors ir pilnai sukabintos, bet akys sakė – nera ko rengtis, turbūt esate jau girdėję tai. Pradžioje grupėje merginos ir moterys pradėjo keistis savo kukliais garderobais, ko pasekoje ir vyrai sumanė atsinaujinti, sakyčiau greitoji mada tapo tvaresnė. Įsivaizduojate,mūsų nauja sofa lova kainavo tik 30 e. tik už gobeleną, kadangi senasis šeiminkas atsisveikino dėl suplyšusios eko odos, o pledukai nebedengė didelės skylės. Būna ir taip, kad padovanoja močiutės, draugai, kaimynai dovanėlių, o jos visai nei tavo skonio, nei yra papildoma vieta joms, todėl Zero waste mainai ,žmonės net keičiasi į suvartojamus dalykus, savo rankų gaminius, sodo daržoves ar tiesiog dovanoja. O būna ir taip, kad nuperki vaikui rūbelį ar žaisliuką,o jis kaip tyčia paimė ir greitai išaugo! Nustebsite, kiek galima greitai šią bedelę panaikinti ir vėl spintą papildyti tinkamu dydžiu.

Zero waste mainai yra didelė bendruomenė, kuri jungia daug žmonių, kurie rūpinasi vartojimo mažinimu, pasitelkdami sau nebereikalingus, atsibodusius daiktus, išaugtus rūbus, perskaitytas knygas, nereikalingai gautas dovanas, savo turimas paslaugas mainais į kitas, taip pat, turimus maisto produktus. Vieni nariai atiduoda daiktus, kiti maino į sau reikalingus. Bendruomenę jungia beveik 37 tūkstančiai narių. Nariai aktyviai bendrauja, mainosi. Taip pat, grupėje neretai pasiro ir idėjų kaip „nurašytus daiktus“ prikelti antram gyvenimui. Sukūriau šią grupę, nes noriu, kad mano vaikai gyventų gražioje, švarioje, tvarioje Lietuvoje. Labai džiaugiuosi, kad kasdieną į grupę prisijungia daug žmonių, kurie dalinasi įdėjomis, mintimis, daiktais ir prisideda prie tvaresnio mūsų visų rytojaus.

Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
Ateitį kuriame šiandien
Ateitį kuriame šiandien
Širvintų r. Gelvonų gimnazija organizuoja įvairias veiklas, kurios augina asmenybes.
„Kiemo mainai" Juodkrantėje
„Kiemo mainai" Juodkrantėje
Projektas „Kiemo mainai“ – tvari kultūrinė-ekologinė akcija, rengiama jau nuo 2020 metų rudens dukart per metus.
Amatininkų Gildija „Lamata" - Senovinių augalų sodas Drevernoje
Amatininkų Gildija „Lamata" - Senovinių augalų sodas Drevernoje
Atgaivintas ir pastatytas laivo formos Senovinių augalų sodas Drevernoje, Klaipėdos rajone.
,,Vyturių tako" erdvės gražinimas
,,Vyturių tako" erdvės gražinimas
Mažeikių rajono socialinių paslaugų tarnybos vaikų dienos centro ir Mažeikių Rotary klubo ,,Liberta"Narcizų sodinimo akcija ,,Vyturių take".
Zero waste festivalis
Zero waste festivalis
Gamtai draugiškas renginys buriantis besidominčius aplinkosauga, klimato kaita, tvaresniu gyvenimo būdu, aktyviu laisvalaikiu ir sveikesne gyvensena.
Keliaujantis Klimato muziejus
Keliaujantis Klimato muziejus
Siekiame, kad jauni žmonės Lietuvoje suprastų, pamatytų ir paliestų klimato kaitos poveikį ir sužinotų, kaip gali patys mažinti pėdsaką klimatui.
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2023 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016