Zero waste mainai

Zero waste mainai

Aušra Sevrukė

Zero waste mainai – tai tikslinė žmonių grupė,kuri jungia žmones norinčius suteikti daiktams antrą, o gal net trečią gyvenimą. Pripažinkim, pas kiekvieną žmogų namuose yra koks pamirštas daiktas ar rūbas, kuris neatlieka jokios paskirties, o išmesti gaila. Zero waste mainai yra grupė jungianti net 50 tūkstančių narių, bendruominė sparčiai plečiasi.

Šią grupę sukūriau įkvėpta savo pirmagimės ,kai pamačiau koks perteklius lieka rūbų, žaislų, priemonių . Labai džiaugiuosi, kad iniciatyva pritraukė ne tik mamas, bet ir studentus, vyrus, moteris, net ir dalis Seimo narių yra aktyvūs mainytojai. Pradinė grupės idėja buvo mainytis rūbais, o išsiplėtojo į buitinius prietaisus, knygas, maisto produktus ir paslaugas.

Labai norėčiau paskatinti gyventi tvariau, gyventi ekologiškiau. Mes galime pradėti keistis nuo savęs. Nuoširdžiai džiaugiuosi,kad žmonės pradėjo gyventi tvariau , pradėjo apgalvoti pirkinius , mažinti dar gerų daiktų išmetimą, taip prikeliant sekantiems gyvenimams. 

Norite prisidėti prie veiklų ar savanoriauti? Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
Vievio bendruomenės pastangos išvalyti ežerą
Vievio bendruomenės pastangos išvalyti ežerą
Vieviečiai susivienijo, kad išvalytų miestelio centre esantį ežerą. Talkoje dalyvavo profesionalūs narai ir apie 100 gyventojų.
Nacionalinis aplinkosaugos egzaminas
Nacionalinis aplinkosaugos egzaminas
Iniciatyva, kuria siekiama žaismingu būdu prisidėti prie visuomenės ekologinio raštingumo didinimo ir aplinkosauginio sąmoningumo ugdymo.
Varsėdiškiai mylintys gamtą
Varsėdiškiai mylintys gamtą
Varsėdžių bendruomenė vis labiau pražysta įvairiomis gėlėmis,tampa aktyvesnė, buriasi ne tik švęsti švenčių,minėti renginių, bet ir gražinti savo kraštą
Maisto klubas „Kartu-skanu“
Maisto klubas „Kartu-skanu“
Maisto klubą „Kartu-skanu“ įkūrusi Imanuelio Kanto viešoji biblioteka kviečia domėtis ne tik bendravimo, bet ir maisto kultūra.
Budrių bendruomenės turgelis
Budrių bendruomenės turgelis
Tvarios aplinkos puoselėjimo iniciatyva - Ignalinos Budrių bendruomenės turgelis!
"ŠIMONIŲ MIESTELIS-ŽIEDŲ SODELIS"
"ŠIMONIŲ MIESTELIS-ŽIEDŲ SODELIS"
"ŠIMONIŲ MIESTELIS-ŽIEDŲ SODELIS". Aktyvi Šimonių miestelio bendruomenė 2023 m. vasarą iš projektinių lėšų įrengė miestelio centre 123 kv. m. gėlyną
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2023 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016