Zero waste mainai

Aušra Sevrukė
Palaikymo balsai neturės įtakos konkurso rezultatams. Konkursinio balsavimo sistemą planuojama atverti šių metų rudens pradžioje. Apie konkursinio balsavimo pradžią būsite informuoti žinute Lietuvos galios platformoje.
Jau palaikė

Zero waste mainai yra tikslinė facebook grupė, kuriem rūpi ateitis, nerealiai dideli kalnai išmetami vaikiškų žaislų, rūbų, namų apyvokos reikmenų net ir baldų, tačiau jie gali pasitarnauti ir kituose namuose. Neretai žmonės ieško, ką galėtų atsinaujinti, neskiriant didelių lėšų arba išsikeičiant į daiktą, kurio nebereikia. Idėja kaip vartotojui gimė kai su vyru pradėjom tvarkytis namus, bet susidūrėm su viena problema, baldų kainomis, o tokių kokių norim – nėra, dar viena problema, moteriškas, nepasotinamas apetitas puoštis, o spintoje pakabos nors ir pilnai sukabintos, bet akys sakė – nera ko rengtis, turbūt esate jau girdėję tai. Pradžioje grupėje merginos ir moterys pradėjo keistis savo kukliais garderobais, ko pasekoje ir vyrai sumanė atsinaujinti, sakyčiau greitoji mada tapo tvaresnė. Įsivaizduojate,mūsų nauja sofa lova kainavo tik 30 e. tik už gobeleną, kadangi senasis šeiminkas atsisveikino dėl suplyšusios eko odos, o pledukai nebedengė didelės skylės. Būna ir taip, kad padovanoja močiutės, draugai, kaimynai dovanėlių, o jos visai nei tavo skonio, nei yra papildoma vieta joms, todėl Zero waste mainai ,žmonės net keičiasi į suvartojamus dalykus, savo rankų gaminius, sodo daržoves ar tiesiog dovanoja. O būna ir taip, kad nuperki vaikui rūbelį ar žaisliuką,o jis kaip tyčia paimė ir greitai išaugo! Nustebsite, kiek galima greitai šią bedelę panaikinti ir vėl spintą papildyti tinkamu dydžiu.

Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
Miesto laboratorija
Miesto laboratorija
Darnus ir aplinkai draugiškas bendruomenės centras Antakalnyje, Vilniuje
Šilainių sodai Kauno tvirtovės VIII forte
Šilainių sodai Kauno tvirtovės VIII forte
Šilainių sodai - tai bendruomeninės sodininkystės vieta Kauno VIII forto slėnyje. Čia auginame daržoves, dalinamės žiniomis ir puoselėjame sveikatą.
Sasnavos bendruomenės ,,Zuikių muziejus"
Sasnavos bendruomenės ,,Zuikių muziejus"
,,Zuikių muziejus"- kuriamas padovanojant nereikalingus, ,,zuikius", kad saugant Žemę nuo taršos, jų nereikėtų išmesti į šiukšlyną.
Vaikai - Lietuvos ateitis
Vaikai - Lietuvos ateitis
Tauragės rajono Taurų kaimo bendruomenės vaikų dienos centras „Žiburiukai" augina jaunuosius talentus. Mes sakome NE socialinei atskirčiai ir skurdui.
„Idėjų lysvė“
„Idėjų lysvė“
„Idėjų lysvė“ įgalina bendruomenę kurti viešąsias erdves, skatina bendruomeniškumą ir bendradarbiavimą kuriant tvarią ir supratingą kaimynystę.
Ąžuoliukai
Ąžuoliukai
Sodinome ąžuoliukus rudenį. Likusius pasodinsime pavasarį. Į savanorystės talką kviesime visuomenę, jaunimą. Dirbdami kartu, plėsime žaliąsias zonas.
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2022 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016