Vievio bendruomenės pastangos išvalyti ežerą

Eglė Vankevičė
Kviečiame registruoti jūsų organizacijos iniciatyvas. Registruotas iniciatyvas įtraukiame į projektos renginius ir kitas veiklas.

Vievis turi didžiulį turtą – gražų, bangomis vilnijantį ežerą pačiame miestelio centre. Bet dar nuo sovietinių laikų besitęsiantis teik bendrovių, tiek žemės ūkio ir pačių gyventojų atsainus požiūris į gamtą privedė prie to, kad ežeras pilnas šiukšlių, vandens tyrimai rodo, kad į jį vis dar teka nuotekos. Tačiau ir vieviečių sąmoningumas didėja. Bendruomenė susivienijo, kad išvalytų miestelio centre esantį ežerą. Šių metų birželį vyko didžiulė ežero dugno valymo talka. Iš dugno šiukšles traukė apie 30 profesionalių „Nardymo akademijos“ narų, jiems padėjo apie šimtas gyventojų ar Vievyje veikiančių verslo įmonių darbuotojų. Per dieną surinkta apie 8 kubiniai metrų šiukšlių. Tiek tilptų į nemažą sunkvežimį.

Ant ežero kranto vyko miesto gyventojų, vietinės valdžios ir atsakingų institucijų diskusija „Ežero dialogai“. Taip pat ant ežero kranto vyksta pažintinės ekologinės-geografinės krypties pamokos Vievio gimnazijos moksleiviams. Gyventojai stengiasi, kad ežeras taptų jų kasdienybe, pretekstu ir proga susitikti. Vieviečiai mėgsta čia žaisti tinklinį, vaikų dienos centras vasara veda savo auklėtinius prie ežero praleisti laiką, visą vasarą ant ežero kranto vyksta TAIČI mankštos, kasmet organizuojamas didžiulės drakonų valčių lenktynės.

Norite prisidėti prie veiklų ar savanoriauti? Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
Bendruomenės šaldytuvas Sapiegų parke
Bendruomenės šaldytuvas Sapiegų parke
Bendruomenės šaldytuvas Sapiegų parke yra maisto dalijimosi stotelė, kurioje vieni palieka perteklinį, tačiau vartoti tinkamą maistą, o kiti pasiima.
GAMTA MIESTE
GAMTA MIESTE
Neformalaus ugdymo programa mokykloms, spręsti klimato kaitos iššūkius per maisto tinklus!
,,Mūsų kiemelis" DARO 2024
,,Mūsų kiemelis" DARO 2024
Šiaulių VšĮ ,,Mūsų kiemelio" Gudručių gr. 4-5 metų vaikai DARO Šiaulių Dainų parke.
Daujėnų krašto bendruomenė
Daujėnų krašto bendruomenė
Daujėnai - jaukus, žalumos apsuptyje, karjero krištoliniame vandenyje išsiprausęs, kvepiantis namime duona, šauniausių žmonių tvarkomas miestelis.
„Žolynėlių kuždėjimai"
„Žolynėlių kuždėjimai"
Kauno lopšelio-darželio „Liepaitė" bendruomenė parengė projektą „Žolynėlių kuždėjimai", kurio metu stengiamasi susipažinti su augmenijos pasauliu
Kvietkinės kaimo bendruomenė
Kvietkinės kaimo bendruomenė
Esame Kvietkinės kaimo bendruomenė, kuriai svarbios gamtosaugos ir kultūros temos. Organizuojame stovyklas, edukacines programas, kt. renginius.
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2024 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016