Vievio bendruomenės pastangos išvalyti ežerą

Eglė Vankevičė
Kviečiame registruoti jūsų organizacijos iniciatyvas. Registruotas iniciatyvas įtraukiame į projektos renginius ir kitas veiklas.

Vievis turi didžiulį turtą – gražų, bangomis vilnijantį ežerą pačiame miestelio centre. Bet dar nuo sovietinių laikų besitęsiantis teik bendrovių, tiek žemės ūkio ir pačių gyventojų atsainus požiūris į gamtą privedė prie to, kad ežeras pilnas šiukšlių, vandens tyrimai rodo, kad į jį vis dar teka nuotekos. Tačiau ir vieviečių sąmoningumas didėja. Bendruomenė susivienijo, kad išvalytų miestelio centre esantį ežerą. Šių metų birželį vyko didžiulė ežero dugno valymo talka. Iš dugno šiukšles traukė apie 30 profesionalių „Nardymo akademijos“ narų, jiems padėjo apie šimtas gyventojų ar Vievyje veikiančių verslo įmonių darbuotojų. Per dieną surinkta apie 8 kubiniai metrų šiukšlių. Tiek tilptų į nemažą sunkvežimį.

Ant ežero kranto vyko miesto gyventojų, vietinės valdžios ir atsakingų institucijų diskusija „Ežero dialogai“. Taip pat ant ežero kranto vyksta pažintinės ekologinės-geografinės krypties pamokos Vievio gimnazijos moksleiviams. Gyventojai stengiasi, kad ežeras taptų jų kasdienybe, pretekstu ir proga susitikti. Vieviečiai mėgsta čia žaisti tinklinį, vaikų dienos centras vasara veda savo auklėtinius prie ežero praleisti laiką, visą vasarą ant ežero kranto vyksta TAIČI mankštos, kasmet organizuojamas didžiulės drakonų valčių lenktynės.

Norite prisidėti prie veiklų ar savanoriauti? Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
Nacionalinis aplinkosaugos egzaminas
Nacionalinis aplinkosaugos egzaminas
Iniciatyva, kuria siekiama žaismingu būdu prisidėti prie visuomenės ekologinio raštingumo didinimo ir aplinkosauginio sąmoningumo ugdymo.
Varsėdiškiai mylintys gamtą
Varsėdiškiai mylintys gamtą
Varsėdžių bendruomenė vis labiau pražysta įvairiomis gėlėmis,tampa aktyvesnė, buriasi ne tik švęsti švenčių,minėti renginių, bet ir gražinti savo kraštą
Maisto klubas „Kartu-skanu“
Maisto klubas „Kartu-skanu“
Maisto klubą „Kartu-skanu“ įkūrusi Imanuelio Kanto viešoji biblioteka kviečia domėtis ne tik bendravimo, bet ir maisto kultūra.
Budrių bendruomenės turgelis
Budrių bendruomenės turgelis
Tvarios aplinkos puoselėjimo iniciatyva - Ignalinos Budrių bendruomenės turgelis!
"ŠIMONIŲ MIESTELIS-ŽIEDŲ SODELIS"
"ŠIMONIŲ MIESTELIS-ŽIEDŲ SODELIS"
"ŠIMONIŲ MIESTELIS-ŽIEDŲ SODELIS". Aktyvi Šimonių miestelio bendruomenė 2023 m. vasarą iš projektinių lėšų įrengė miestelio centre 123 kv. m. gėlyną
Lietuvos Raudonojo Kryžiaus ,,Šiltų apsilankymų'' programa
Lietuvos Raudonojo Kryžiaus ,,Šiltų apsilankymų'' programa
Vyresnio amžiaus asmenų informavimo apie klimato kaitos padarinius (karštį) kampanija. Kiekvienais metais mokomi kaip pasirūpinti savo sveikata.
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2023 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016