Už kokybišką tėvų globos netekusių vaikų įsitraukimą į šviečiamąją ir kultūrinę veiklą

Erikas Lukas Dvilevičius
Konkurso balsavimas prasidės 2024 m. rugsėjo mėnesį. Kviečiame registruoti jūsų organizacijos iniciatyvas iki rugsėjo 1 d. Registruotas iniciatyvas taip pat įtraukiame į projektos renginius ir kitas veiklas.

Per 15-ka veiklos metų supratome, kad tėvų globos netekę vaikai sunkiai arba prastai siekia mokymosi rezultatų. Dažnas įgijęs vidurinį išsilavinimą nesirenka aukštojo mokslo.
Tėvų globos netekę vaikai sulaukę 18 metų turi palikti globos įstaigą. Jie dažnai neparuošti savarankiškam gyvenimui, nemoka planuoti savo ateities. Dauguma įpratę nesilaikyti taisyklių, prastai mokosi. Neturėjimas motyvacijos ir noro mokytis atsiranda iš daug gilesnių emocinių, asmeninių problemų, kurias patiria šie vaikai. Sukūrę emocinį ryšį savanoriai-korepetitoriai padeda tėvų globos netekusiems vaikams ne tik siekti geresnių mokymosi rezultatų, bet ir skatina ieškoti platesnių ateities perspektyvų. Todėl šia programa siekiame skatinti jaunuolių domėjimąsi menu, kultūra, mokslu, padėti užpildyti mokymosi spragas, gilinti akademines žinias, išmokyti efektyvesnio savarankiško mokymosi, atsakomybės, padėti suprasti išsilavinimo vertę, suteikti žinių apie aukštojo mokslo galimybes, profesinę orientaciją, padėti ruoštis brandos egzaminams.

Projekto aktualumas ir išskirtinumas tas, kad savanoriai – korepetitoriai teikia ne tik ugdomąją, bet ir emocinę pagalbą. Vaikų, netekusių tėvų globos, prasmingai praleistas laikas su savanoriais kelia jų savivertę, o sukurtas šiltas ir nuoširdus ryšys skatina tobulėti. Iš to kyla ir motyvacija mokytis.

Savanorių – korepetitorių teikiama emocinė ir ugdomoji pagalba padeda tėvų globos netekusiems vaikams tobulinti bendrąsias kompetencijas bei mokymosi įgūdžius. Tokiu būdu savanoriai kartu su vaikais gali kurti šviesesnę ateitį sau ir visuomenei.

2020-2021 metais 30 „Ne imti, bet duoti“ savanorių – korepetitorių visus mokslo metus savanoriavo nuotoliniu būdu 8-iose savanorius priimančiose organizacijose (globos namuose ir dienos centruose). Per visus mokslo metus skyrė 480 ugdymo(si) užsiėmimų kartu suteikiant ir emocinę pagalbą tėvų globos netekusiems vaikams.

Mums svarbu mažinti jaunuolių socialinę atskirtį visuomenėje, skatinti jų pasitikėjimą savimi ir padėti (re)integruotis į švietimo sistemą, darbo rinką bei gyvenamąją aplinką. Per 2020-2021 metus savanoriai – korepetitoriai nuoširdžiai veikdami pagal esminį savanorystės principą: altruistinę veiklą, skirdami dalelę savo laiko, energijos, žinių ir asmeninės patirties negaudami už tai jokio piniginio atlygio savanoriškai veiklai skyrė 960 valandų.

Norite prisidėti prie veiklų ar savanoriauti? Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
Dalyvumo nustatymo ir dėl to kylančių ginčų klausimų sprendimas
Dalyvumo nustatymo ir dėl to kylančių ginčų klausimų sprendimas
Nuo 2024-01-01 pasikeitė negalios nustatymo tvarka bei ginčų dėl dalyvumo nustatymo sprendimas. Siekiant keistis informacija įkurta Facebook grupė.
Emocinės paramos programa „Drauge“
Emocinės paramos programa „Drauge“
Programa „Drauge“ padeda mamoms ir tėčiams, kurie išgyvena sudėtingą gyvenimo etapą bei jaučiasi vieniši.
Alvito kaimo bendruomenė
Alvito kaimo bendruomenė
Per dauagiau nei 20 gyvavimo metų Alvito kaimo bendruomenė įgyvendino daugybę įvairių projektų, kurie gražina mūsų miestelį ir suburia gyventojus.
Minties galia motyvuojanti veikti – „Pagalvokime ką galime duoti kitam neatlygintinai”
Minties galia motyvuojanti veikti – „Pagalvokime ką galime duoti kitam neatlygintinai”
Trijų alytiškių iniciatyvos globojamiems vaikams ir gimtajam miestui vienija aplinkai jautrius juridinius ir fizinius asmenis.
Bendruomenė „Dailučių švyturiai"
Bendruomenė „Dailučių švyturiai"
Bendruomenė „Dailučių švyturiai" įsteigta 2006, tai visuomeninė organizacija, įkūrusi VDC, sveikatingumo centrą, teikia socialines paslaugas.
Nematomą negalią turintys asmenys yra matomi
Nematomą negalią turintys asmenys yra matomi
Pasitelkiant tarptautiniu mastu žinomą Nematomos negalios saulėgrąžos ženklą siekiame, kad nematomą negalią turintys asmenys būtų matomi.
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2024 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016