Už kokybišką tėvų globos netekusių vaikų įsitraukimą į šviečiamąją ir kultūrinę veiklą

Erikas Lukas Dvilevičius
Kviečiame registruoti jūsų organizacijos iniciatyvas. Registruotas iniciatyvas įtraukiame į projektos renginius ir kitas veiklas.

Per 15-ka veiklos metų supratome, kad tėvų globos netekę vaikai sunkiai arba prastai siekia mokymosi rezultatų. Dažnas įgijęs vidurinį išsilavinimą nesirenka aukštojo mokslo.
Tėvų globos netekę vaikai sulaukę 18 metų turi palikti globos įstaigą. Jie dažnai neparuošti savarankiškam gyvenimui, nemoka planuoti savo ateities. Dauguma įpratę nesilaikyti taisyklių, prastai mokosi. Neturėjimas motyvacijos ir noro mokytis atsiranda iš daug gilesnių emocinių, asmeninių problemų, kurias patiria šie vaikai. Sukūrę emocinį ryšį savanoriai-korepetitoriai padeda tėvų globos netekusiems vaikams ne tik siekti geresnių mokymosi rezultatų, bet ir skatina ieškoti platesnių ateities perspektyvų. Todėl šia programa siekiame skatinti jaunuolių domėjimąsi menu, kultūra, mokslu, padėti užpildyti mokymosi spragas, gilinti akademines žinias, išmokyti efektyvesnio savarankiško mokymosi, atsakomybės, padėti suprasti išsilavinimo vertę, suteikti žinių apie aukštojo mokslo galimybes, profesinę orientaciją, padėti ruoštis brandos egzaminams.

Projekto aktualumas ir išskirtinumas tas, kad savanoriai – korepetitoriai teikia ne tik ugdomąją, bet ir emocinę pagalbą. Vaikų, netekusių tėvų globos, prasmingai praleistas laikas su savanoriais kelia jų savivertę, o sukurtas šiltas ir nuoširdus ryšys skatina tobulėti. Iš to kyla ir motyvacija mokytis.

Savanorių – korepetitorių teikiama emocinė ir ugdomoji pagalba padeda tėvų globos netekusiems vaikams tobulinti bendrąsias kompetencijas bei mokymosi įgūdžius. Tokiu būdu savanoriai kartu su vaikais gali kurti šviesesnę ateitį sau ir visuomenei.

2020-2021 metais 30 „Ne imti, bet duoti“ savanorių – korepetitorių visus mokslo metus savanoriavo nuotoliniu būdu 8-iose savanorius priimančiose organizacijose (globos namuose ir dienos centruose). Per visus mokslo metus skyrė 480 ugdymo(si) užsiėmimų kartu suteikiant ir emocinę pagalbą tėvų globos netekusiems vaikams.

Mums svarbu mažinti jaunuolių socialinę atskirtį visuomenėje, skatinti jų pasitikėjimą savimi ir padėti (re)integruotis į švietimo sistemą, darbo rinką bei gyvenamąją aplinką. Per 2020-2021 metus savanoriai – korepetitoriai nuoširdžiai veikdami pagal esminį savanorystės principą: altruistinę veiklą, skirdami dalelę savo laiko, energijos, žinių ir asmeninės patirties negaudami už tai jokio piniginio atlygio savanoriškai veiklai skyrė 960 valandų.

Norite prisidėti prie veiklų ar savanoriauti? Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
Aitvaro vaikai
Aitvaro vaikai
Gavus gyvenimo dovaną ypatingą vaiką. Sukaupus nemažai patirties ir žinių atsirado vaikų dienos centras Aitvaro vaikai.
„Gerumo skraistė“ - Senelių darželis
„Gerumo skraistė“ - Senelių darželis
Teikiame įvairias socialines paslaugas senyvo amžiaus asmenims ir asmenims su negalia.
Rusnės bendruomenė „RUSNĖS SALA" - telkiamės ir darome, nes manome, kad taip teisinga.
Rusnės bendruomenė „RUSNĖS SALA" - telkiamės ir darome, nes manome, kad taip teisinga.
Po kas metai atliktų bendruomenės darbų Rusnės pagrindinių kapinių teritorijos bendras vaizdas pasikeitė, įgavo vientisumą, spalvą ir naują įvaizdį.
Šeimos ir asmens saviugdos centras „Bendrakeleiviai"
Šeimos ir asmens saviugdos centras „Bendrakeleiviai"
Jau virš 20m teikiame specializuotą kompleksinę (psichologinę, dvasinę, teisinę) pagalbą skyrybas išgyvenantiems suaugusiems bei jų vaikams.
Vilniaus universiteto Teisės klinika
Vilniaus universiteto Teisės klinika
Vienintelė nevyriausybinė, ne pelno siekianti organizacija Lietuvoje, teikianti valstybės garantuojamą nemokamą teisinę pagalbą.
Moterų klubas "Keturlapis Dobilas"
Moterų klubas "Keturlapis Dobilas"
Moterų klubo susitikimai🍀 Pasidalinkime patirtimi, bendraukime, tobulėkime ir kurkime ryšius! Vienatvę lengviau įveikti bendraujant!
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2024 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016