Už kokybišką tėvų globos netekusių vaikų įsitraukimą į šviečiamąją ir kultūrinę veiklą

Erikas Lukas Dvilevičius
2022 m. konkurso balsavimas pasibaigė. Ačiū dalyvavusiems! Kviesime balsuoti kitų metų konkurse 2023 m. „Palaikymo" balsai neturės įtakos konkurso rezultatams. Registruoti naujas iniciatyvas jau galite, užsiregistravusius kviesime dalyvauti ir kitose projekto veiklose.
Jau palaikė

Per 15-ka veiklos metų supratome, kad tėvų globos netekę vaikai sunkiai arba prastai siekia mokymosi rezultatų. Dažnas įgijęs vidurinį išsilavinimą nesirenka aukštojo mokslo.
Tėvų globos netekę vaikai sulaukę 18 metų turi palikti globos įstaigą. Jie dažnai neparuošti savarankiškam gyvenimui, nemoka planuoti savo ateities. Dauguma įpratę nesilaikyti taisyklių, prastai mokosi. Neturėjimas motyvacijos ir noro mokytis atsiranda iš daug gilesnių emocinių, asmeninių problemų, kurias patiria šie vaikai. Sukūrę emocinį ryšį savanoriai-korepetitoriai padeda tėvų globos netekusiems vaikams ne tik siekti geresnių mokymosi rezultatų, bet ir skatina ieškoti platesnių ateities perspektyvų. Todėl šia programa siekiame skatinti jaunuolių domėjimąsi menu, kultūra, mokslu, padėti užpildyti mokymosi spragas, gilinti akademines žinias, išmokyti efektyvesnio savarankiško mokymosi, atsakomybės, padėti suprasti išsilavinimo vertę, suteikti žinių apie aukštojo mokslo galimybes, profesinę orientaciją, padėti ruoštis brandos egzaminams.

Projekto aktualumas ir išskirtinumas tas, kad savanoriai – korepetitoriai teikia ne tik ugdomąją, bet ir emocinę pagalbą. Vaikų, netekusių tėvų globos, prasmingai praleistas laikas su savanoriais kelia jų savivertę, o sukurtas šiltas ir nuoširdus ryšys skatina tobulėti. Iš to kyla ir motyvacija mokytis.

Savanorių – korepetitorių teikiama emocinė ir ugdomoji pagalba padeda tėvų globos netekusiems vaikams tobulinti bendrąsias kompetencijas bei mokymosi įgūdžius. Tokiu būdu savanoriai kartu su vaikais gali kurti šviesesnę ateitį sau ir visuomenei.

2020-2021 metais 30 „Ne imti, bet duoti“ savanorių – korepetitorių visus mokslo metus savanoriavo nuotoliniu būdu 8-iose savanorius priimančiose organizacijose (globos namuose ir dienos centruose). Per visus mokslo metus skyrė 480 ugdymo(si) užsiėmimų kartu suteikiant ir emocinę pagalbą tėvų globos netekusiems vaikams.

Mums svarbu mažinti jaunuolių socialinę atskirtį visuomenėje, skatinti jų pasitikėjimą savimi ir padėti (re)integruotis į švietimo sistemą, darbo rinką bei gyvenamąją aplinką. Per 2020-2021 metus savanoriai – korepetitoriai nuoširdžiai veikdami pagal esminį savanorystės principą: altruistinę veiklą, skirdami dalelę savo laiko, energijos, žinių ir asmeninės patirties negaudami už tai jokio piniginio atlygio savanoriškai veiklai skyrė 960 valandų.

Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
VŠĮ „Aš ypatingas“
VŠĮ „Aš ypatingas“
Prieš keletą metų paveldėtas namas virto vaikų dienos centru.
Asociacija „Kėdainių samariečiai" - Suaugusiųjų dienos centras
Asociacija „Kėdainių samariečiai" - Suaugusiųjų dienos centras
Asociacija „Kėdainių samariečiai" įsteigė Suaugusiųjų dienos centrą, nes yra įsitikinę - socialinė atskirtis yra mūsų galvose, o ne gyvenime.
Visagino menų rezidencija
Visagino menų rezidencija
Menų rezidencija “Taškas” yra nuolat auganti erdvė jaunimui, menininkams, turistams ir žmonėms ieškantiems savęs, tylos ar įkvėpimo.
Taikomosios antropologijos organizacijos „Anthropos“ iniciatyva už kultūriškai jautrų švietimą
Taikomosios antropologijos organizacijos „Anthropos“ iniciatyva už kultūriškai jautrų švietimą
„Anthropos“ inicijavo kreipimąsi dėl diskriminuojančių kultūrinių reprezentacijų ir eurocentrizmo mokomojoje medžiagoje, įgyvendino mokymus autoriams.
Telšiuose sukurta oazė pabėgėliams, atvykusiems iš Ukrainos
Telšiuose sukurta oazė pabėgėliams, atvykusiems iš Ukrainos
Telšiai telkiasi vieningai pagalbai iš Ukrainos atvykstantiems karo pabėgėliams. Kartu vienybėje mes kuriame oazę, kurioje visiems gera gyventi!
NEET jaunimo integracija į darbo rinką
NEET jaunimo integracija į darbo rinką
VšĮ “Žmogiškųjų išteklių stebėsenos ir plėtros biuras” padeda socialiai pažeidžiamam jaunimui įsilieti į darbo rinką, savanorystę ar pameistrystę.
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2023 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016