Už kokybišką tėvų globos netekusių vaikų įsitraukimą į šviečiamąją ir kultūrinę veiklą

Erikas Lukas Dvilevičius
Kviečiame balsuoti už iniciatyvas. Balsavimas vyks rugsėjo 18 - spalio 18 dienomis (imtinai). Pabalsavus į jūsų el. pašto dėžutę ateis patvirtinimo laiškas. Paspauskite patvirtinimą gautame laiške, kad balsas būtų užskaitytas. Negavę laiško, patikrinkite ir pašto dėžučių „šiukšlių" skyrius. Jei balsavimas neveikia, pabandykite prisijungti per kitą naršyklę (Chrome, Mozilla, Opera, Edge).

Per 15-ka veiklos metų supratome, kad tėvų globos netekę vaikai sunkiai arba prastai siekia mokymosi rezultatų. Dažnas įgijęs vidurinį išsilavinimą nesirenka aukštojo mokslo.
Tėvų globos netekę vaikai sulaukę 18 metų turi palikti globos įstaigą. Jie dažnai neparuošti savarankiškam gyvenimui, nemoka planuoti savo ateities. Dauguma įpratę nesilaikyti taisyklių, prastai mokosi. Neturėjimas motyvacijos ir noro mokytis atsiranda iš daug gilesnių emocinių, asmeninių problemų, kurias patiria šie vaikai. Sukūrę emocinį ryšį savanoriai-korepetitoriai padeda tėvų globos netekusiems vaikams ne tik siekti geresnių mokymosi rezultatų, bet ir skatina ieškoti platesnių ateities perspektyvų. Todėl šia programa siekiame skatinti jaunuolių domėjimąsi menu, kultūra, mokslu, padėti užpildyti mokymosi spragas, gilinti akademines žinias, išmokyti efektyvesnio savarankiško mokymosi, atsakomybės, padėti suprasti išsilavinimo vertę, suteikti žinių apie aukštojo mokslo galimybes, profesinę orientaciją, padėti ruoštis brandos egzaminams.

Projekto aktualumas ir išskirtinumas tas, kad savanoriai – korepetitoriai teikia ne tik ugdomąją, bet ir emocinę pagalbą. Vaikų, netekusių tėvų globos, prasmingai praleistas laikas su savanoriais kelia jų savivertę, o sukurtas šiltas ir nuoširdus ryšys skatina tobulėti. Iš to kyla ir motyvacija mokytis.

Savanorių – korepetitorių teikiama emocinė ir ugdomoji pagalba padeda tėvų globos netekusiems vaikams tobulinti bendrąsias kompetencijas bei mokymosi įgūdžius. Tokiu būdu savanoriai kartu su vaikais gali kurti šviesesnę ateitį sau ir visuomenei.

2020-2021 metais 30 „Ne imti, bet duoti“ savanorių – korepetitorių visus mokslo metus savanoriavo nuotoliniu būdu 8-iose savanorius priimančiose organizacijose (globos namuose ir dienos centruose). Per visus mokslo metus skyrė 480 ugdymo(si) užsiėmimų kartu suteikiant ir emocinę pagalbą tėvų globos netekusiems vaikams.

Mums svarbu mažinti jaunuolių socialinę atskirtį visuomenėje, skatinti jų pasitikėjimą savimi ir padėti (re)integruotis į švietimo sistemą, darbo rinką bei gyvenamąją aplinką. Per 2020-2021 metus savanoriai – korepetitoriai nuoširdžiai veikdami pagal esminį savanorystės principą: altruistinę veiklą, skirdami dalelę savo laiko, energijos, žinių ir asmeninės patirties negaudami už tai jokio piniginio atlygio savanoriškai veiklai skyrė 960 valandų.

Norite prisidėti prie veiklų ar savanoriauti? Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
Namų mama
Namų mama
Nemokama mamų bendruomenė, kurioje jau esančios mamos padeda besilaukiančioms ar ką tik pagimdžiusioms atneša maisto ir skiria laiko pabendravimui.
Specialiųjų poreikių vaikų kūryba garsina Lietuvą visame pasaulyje.
Specialiųjų poreikių vaikų kūryba garsina Lietuvą visame pasaulyje.
Informacinių technologijų ir ypatingų poreikių vaikų fantazijos jungties rezultatas - vektorinės tapybos darbai, kokių dar nebuvo matęs pasaulis.
Negalios įkvėpti
Negalios įkvėpti
Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos patirtys.
„Rozalimo sveikatinimo studiją“
„Rozalimo sveikatinimo studiją“
Bendruomenės veikla - telkti bendruomenės narius, įgyvendinti socialines programas. Didinti kaimo vietovių viešojo gyvenimo patrauklumą.
Mano Guru - antrasis šansas socialiai atskirtiems
Mano Guru - antrasis šansas socialiai atskirtiems
Kavinėje „Mano Guru“ įdarbinami priklausomybėmis nuo psichoaktyvių medžiagų sergantys, grįžę iš įkalinimo įstaigų, asmenys. Veikia 19 metų.
Marcinkonių kaimo bendruomenė
Marcinkonių kaimo bendruomenė
Marcinkonių kaimo bendruomenės iniciatyva veikia akredituotas vaikų dienos centras "Šypsenėlė" ir viešoji pirtis kaimo gyventojams.
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2023 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016