Tvari aplinka – dovana ateities kartoms

Marijampolės Trečiojo amžiaus universitetas
Kviečiame balsuoti už iniciatyvas. Balsavimas vyks rugsėjo 18 - spalio 18 dienomis (imtinai). Pabalsavus į jūsų el. pašto dėžutę ateis patvirtinimo laiškas. Paspauskite patvirtinimą gautame laiške, kad balsas būtų užskaitytas. Negavę laiško, patikrinkite ir pašto dėžučių „šiukšlių" skyrius. Jei balsavimas neveikia, pabandykite prisijungti per kitą naršyklę (Chrome, Mozilla, Opera, Edge).

Marijampolės TAU veikia 15 skirtingų fakultetų, kuriuose įvairiomis formomis kalbama apie tvarią aplinką, tausojimą bei aktyvų pilietiškumą. Kalbant apie aplinkos ir klimato kaitą, sąmoningumą darnaus vystymosi klausimais, norėtume išskirti Gamtos ir aplinkosaugos fakultetą.

Gamtos ir aplinkosaugos fakulteto iniciatyva per penketą pastarųjų metų buvo surengti 32 susitikimai su gamtininkais, klimato kaitos problemų tyrėjais, klimatologais, ornitologais, keliautojais, Marijampolės regiono Aplinkos departamento darbuotojais, Aplinkos ministru Kęstučiu Mažeika ir viceministru Linu Jonausku.
Kodėl kinta klimatas, kokie procesai vyksta atmosferoje pasakojo VU Hidrologijos ir klimatologijos katedros vedėjas dr. Arūnas Bukantis ir meteorologijos mokslo populiarintoja dr. Audronė Galvonaitė.

Mokėmės rūšiuoti atliekas. Suprasti atliekų rūšiavimo strategiją padėjo ekskursija į Marijampolės „Atliekų tvarkymo centrą“.
Prisidėdami prie tvarumo skatiname nešvaistyti, neteršti, dalintis, dalyvauti įvairiose socialinėse akcijose
Kasmet Marijampolės TAU studentai-senjorai aktyviai dalyvauja įvairiose socialinėse akcijose. Pavasarį – aplinkos švarinimo akcijoje „Darom“, rudenį – lapų grėbimo talkoje „Rudeninė švara mano miestui“.

Taip pat aktyviai dalyvaujame socialiniame paramos projekte „Mamų skrynia“. Ši iniciatyva pradėta 2010 m. sausio pradžioje ir yra skirta šeimoms, kurios neišgali suruošti pirmojo kraitelio savo naujagimiui. Šiam kilniam tikslui Marijampolės ligoninės Akušerijos ginekologijos skyriuje įrengta simbolinė skrynia, į kurią TAU studentai atneša kūdikiams reikalingų daiktų.
Ši parama svarbi ne tik mažiau pasiturinčioms šeimoms, bet ir prisideda prie tvarios aplinkos kūrimo, kadangi TAU studentų anūkų išaugti rūbeliai ir kiti daiktai nėra išmetami, o panaudojami dar kartą.

Dalyvavome konkurse „Senjorai nešvaisto“
Mūsų studentams nesvetimas pakartotinis daiktų panaudojimas, tad net 7 TAU studentės dalyvavo žurnalo „60+“ ir pakuočių tvarkymo organizacijos „Žaliasis taškas“ organizuojamame konkurse „Senjorai nešvaisto“. Šia iniciatyva siekiama ne tik skatinti senjorus tinkamai rūšiuoti atliekas, bet ir savo pavyzdžiu parodyti visuomenei, kaip senus daiktus galima prikelti naujam gyvenimui. Džiaugiamės ir didžiuojamės, kad ,,Metų tvariausia“ tapo Marijampolės Trečiojo amžiaus universiteto studentė Virginija Janušauskienė!
Virginija pakartotinai panaudoja įvairius butelius, plastikines maisto pakuotes, kartonines dėžes, kiaušinių dėklus, senus rūbus ir viską, ką randa ir gali pritaikyti. „Panaudotų daiktų prikėlimas antram gyvenimui yra ne tik malonus laiko praleidimas, bet ir padeda mažiau šiukšlinti ir švariau gyventi. Kad mūsų anūkams bei proanūkiams išsaugotume kuo daugiau gamtos išteklių bei prisidėtume prie švaresnio jų gyvenimo būdo auklėjimo“, – įsitikinusi senjorė.

Norime paminėti ir bendradarbiavimą su ,,Žaliuoju tašku“, kai netikėta pažintis renginyje Birštone peraugo į dviejų organizacijų draugystę. Pakviesti „Žaliojo taško“ mielai prisijungėme prie iniciatyvos ir iš trikotažo atliekų numezgėme kilimą Martyno Mažvydo bibliotekos vaikų skyriui.

Tai tik keletas pavyzdžių, kaip skatinamas tvarus požiūris į aplinką Marijampolės Trečiojo amžiaus universitete. Dar laukia daug įvairių veiklų, kuriomis TAU studentai prie tvarumo kūrimo prisidės patys ir pamokys jaunąją kartą. Sveika ir tvari aplinka, neužteršta gamta – didžiausias žmonijos turtas. Nuo to, kaip naudojamės jos teikiamomis gėrybėmis, priklauso mūsų visų ateitis.

Norite prisidėti prie veiklų ar savanoriauti? Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
Nacionalinis aplinkosaugos egzaminas
Nacionalinis aplinkosaugos egzaminas
Iniciatyva, kuria siekiama žaismingu būdu prisidėti prie visuomenės ekologinio raštingumo didinimo ir aplinkosauginio sąmoningumo ugdymo.
Varsėdiškiai mylintys gamtą
Varsėdiškiai mylintys gamtą
Varsėdžių bendruomenė vis labiau pražysta įvairiomis gėlėmis,tampa aktyvesnė, buriasi ne tik švęsti švenčių,minėti renginių, bet ir gražinti savo kraštą
Maisto klubas „Kartu-skanu“
Maisto klubas „Kartu-skanu“
Maisto klubą „Kartu-skanu“ įkūrusi Imanuelio Kanto viešoji biblioteka kviečia domėtis ne tik bendravimo, bet ir maisto kultūra.
Budrių bendruomenės turgelis
Budrių bendruomenės turgelis
Tvarios aplinkos puoselėjimo iniciatyva - Ignalinos Budrių bendruomenės turgelis!
"ŠIMONIŲ MIESTELIS-ŽIEDŲ SODELIS"
"ŠIMONIŲ MIESTELIS-ŽIEDŲ SODELIS"
"ŠIMONIŲ MIESTELIS-ŽIEDŲ SODELIS". Aktyvi Šimonių miestelio bendruomenė 2023 m. vasarą iš projektinių lėšų įrengė miestelio centre 123 kv. m. gėlyną
Lietuvos Raudonojo Kryžiaus ,,Šiltų apsilankymų'' programa
Lietuvos Raudonojo Kryžiaus ,,Šiltų apsilankymų'' programa
Vyresnio amžiaus asmenų informavimo apie klimato kaitos padarinius (karštį) kampanija. Kiekvienais metais mokomi kaip pasirūpinti savo sveikata.
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2023 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016