Tvaraus žemės meno Jurginių žaidimas „Rask Jurgio raktus“

Palangos kultūros ir jaunimo centras
Kviesime balsuoti už iniciatyvas konkurse 2023 m. rudenį. Registruoti naujas iniciatyvas jau galite, užsiregistravusius kviesime dalyvauti ir kitose projekto veiklose.

Palangos kultūros ir jaunimo centras – atvira kultūrinės edukacijos erdvė, skatinanti visų amžiaus grupių bendruomenės saviraišką, puoselėjanti etninę kultūrą, profesionalaus meno sklaidą, pasižyminti daugiasluoksne veikla, kuri skatina reflektyvų kultūrinės veiklos procesą. Vienas iš centro inicijuojamų renginių – gamtos ir Jurginių papročių festivalis „Jurgi, paimk raktus“, šiemet vykstantis jau 33-iajį kartą. Festivalis pernai įtrauktas į Nematerialaus kultūros paveldo vertybių sąvadą kasmet stebina originalia programa, kurioje darniai persipina tradicijos, vizualus menas, sportiniai ir pramoginiai renginiai. Jurginės – tai pavasario, žalumos, žemdirbių ir arkliaganių šventė, kuomet Šv. Jurgis nugali negerovių drakoną, meta savo stebuklingus raktus į žemę ir „atrakina“ pavasario žalumą.

Kasmet per Jurgines Palangoje žaidžiamas interaktyvus tvaraus žemės meno žaidimas „Rask Jurgio raktus“ programėlės #walk15 pagalba. Pavasarį švarinant ir tvarkant gamtą po žiemos lieka daug gamtinių atliekų – šakų, kelmų, kankorėžių, seno šieno ir pan. Jos tampa puikia priemone žemės menui. Į kūrybines dirbtuves įtraukiami įvairaus amžiaus Palangos bendruomenės nariai, nuo Trečiojo amžiaus universiteto senjorų iki moksleivių, kurie sukuria netikėčiausius žemės meno kūrinius. Ši iniciatyva skatina ne tik kūrybišką bendruomenės susitelkimą, bet ir prisideda prie Jurginių šventės tradicijų išsaugojimo. Tam, kad kūrybinis procesas vyktų sklandžiai, kartu savanoriškai dalyvauja ir profesionalūs Palangos miesto floristikos, dailės specialistai bei menininkai. Jau 33 metus per Jurginių šventę gamtinėmis medžiagomis puošiamos įvairios Palangos vietos, o pastaruosius 3 metus su programėle #walk15 įtraukiama vis daugiau žmonių iš visos Lietuvos, kurie atvyksta pasidžiaugti bundančia gamta.

Šių metų „Rask Jurgio raktus“ žaidime „užrakinti“ 7 žemės meno kūriniai: 1. „Vabalų namas“. Kūrė Palangos Stasio Vainiūno meno mokyklos dailės skyriaus bendruomenė su mokytoja Živile Malūkaite. 2. „Pokalbis su jūra“. Kūrė Palangos senosios gimnazijos pirmokai kartu su mokytoja Daiva Stonkuviene. 3. „Pavasario pranašai”. Kūrė Palangos bendrija „Bočiai“ kartu su mokytoja Meile Bukyte. 4. „Tiltai – jungtys“. Kūrė Trečiojo amžiaus universitetas su mokytoja Reda Ščerbakoviene. 5. „Žeme, atsiverk“. Kūrė Karaliaus Mindaugo PMC Pajūrio skyriaus bendruomenė su mokytojomis Jurga Juknaite ir Ilona Stanevičiūte. 6. „Pro pavasario vartus”. Kūrė Palangos kultūros ir jaunimo centro bendruomenė kartu su mokytoja Ieva Litvaityte. 7. „Mandala“. Kūrė Palangos Šventosios pagrindinės mokyklos mokiniai su mokytoja Agne Dragūnaite.

Norite prisidėti prie veiklų ar savanoriauti? Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
Mažonų bibliotekos nuostabioji žalioji palangė
Mažonų bibliotekos nuostabioji žalioji palangė
Mažonų vaikų dienos centro „Po stogu“ ir Mažonų bibliotekos lankytojai vaikai kartu su bibliotekininke kūrė žaliąją palangę Mažonų bibliotekoje.
BaiDarom
BaiDarom
Akciją „BaiDarom”, kurios metu plaukdami baidarėmis valome vandens telkinius ir keliame inkilus.
Ploging'as Lietuvoje (Plogging in Lithuania)
Ploging'as Lietuvoje (Plogging in Lithuania)
Tai yra bėgimas + šiukšlių rinkimas.

Norime parodyti, kad vienu metu galima pripaguoti sveiką gyvenimo būdą, bei prisidėti prie aplinkos švarinimo.
"Augalų atiduotuvė" - skaitmeninė benduomenė, skirta kambariniams ir lauko augalams mainyti, dovanoti.
"Augalų atiduotuvė" - skaitmeninė benduomenė, skirta kambariniams ir lauko augalams mainyti, dovanoti.
Bendruomenė veikia nuo 2019 metų pavasario, ir šiuo metu vienija jau 50 tūkstančių žmonių iš visos Lietuvos.
„Stebuklingas Lietuvos gamtos pasaulis"
„Stebuklingas Lietuvos gamtos pasaulis"
Marijampolės ,,Ryto" pagrindinė mokyla nuo 2017 m. suburia Marijampolės savivaldybės mokinius į konkursą ,,Stebuklingas Lietuvos gamtos pasaulis"
Kauno Jono Basanavičiaus gimnazijos bendruomenė – tai bendrystėje kuriantys žmonės
Kauno Jono Basanavičiaus gimnazijos bendruomenė – tai bendrystėje kuriantys žmonės
Mes esame bendruomenė, kurios misija - MOKYTI, ĮKVĖPTI, RŪPINTIS.
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2023 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016