Švietimo nuotykiai

Švietimo nuotykiai

Mingailė ir Tautvydas Meldaikiai

Esam Mingailė ir Tautvydas – psichologė ir mokytojas – švietimo nuotykių ieškotojai.

 

Deja, nemaža dalis vaikų ir mokytojų nenori eiti į mokyklą. Turime didelę švietimo atskirtį, ypatingai regionuose. Kadangi alternatyvios mokyklos prieinamos priklausomai nuo finansinės ir geografinės padėties, dauguma vaikų, mokytojų bei tėvų mano, kad neturi kito pasirinkimo ir belieka susitaikyti su tuo, kaip yra. Mes tikime, kad išeitis visuomet yra ir siekiame, kad kuo daugiau žmonių sužinotų apie skirtingas, įgalinančias ugdymo alternatyvas.

 

Kelias, kuriuo einame:

  • iš autoritarijos į demokratiją
  • iš nepasitikėjimo į pasitikėjimą
  • iš vertinimo į stebėjimą ir refleksiją
  • iš kalimo į mąstymą ir kūrybą
  • iš išorinės motyvacijos į vidinę
  • iš vartotojiškumo į darnumą
  • į viso gyvenimo mokymąsi

 

Bet kokios transformacijos pradžiai reikalingi du dalykai: vaizduotė ir drąsa. Mums buvo aišku, kad mokykla nepasikeis, jeigu kaip visuomenė nesuvoksime, kokia ji iš tikrųjų gali būti. Tam, kad padėtume įsivaizduoti, kokia mokykla galėtų būti, ir tam, kad suteiktume šiek tiek daugiau drąsos, 2019-ųjų pradžioje startavome su projektu WADE INTO ADVENTURE. Kelionės tikslas – surinkti gerąją Lietuvos ir užsienio mokyklų patirtį ir dalintis ja prisidedant prie švietimo pokyčio Lietuvoje. Grįžę namo įkūrėme VšĮ Švietimo nuotykiai organizaciją.

 

Apie Wade into Adventure ekspediciją: https://www.youtube.com/watch?v=9dzhftyVWHQ&feature=emb_title

 

2020-ųjų rugsėjį pradėjome MOKYKLOS ODISĖJOS projektą, kur pasitelkdami demokratinio ugdymo gaires, empatišką bendravimą (NVC) ir neformalųjį ugdymą, drauge su mokyklos bendruomene narpliojame ugdymo(si) rebusus valstybinėse mokyklose. Projekto tikslas – atrasti praktiškus būdus, kurie padėtų mokykloms vystytis ir tapti tokioms, kokių reikia šiandienos žmogui.

 

Apie Mokyklos Odisėjos projektą: https://www.youtube.com/watch?v=1w3VyMcRqF8

 

2021-aisis susitelkėme į psichikos sveikatos stiprinimą bendrojo lavinimo mokyklose. Dalyvavome Geros savijautos projekte (ŠMSM) ir sukūrėme savo programą, kurią pavadinome Arklystu. Su šia programa praėjusiais mokslo metais susitikome su daugiau nei 3000 moksleivių visoje Lietuvoje. Kelionė tęsiasi.

 

Apie Arklystu programą: https://www.youtube.com/watch?v=uj2Ul_Fqbgo

 

2022m. drauge su VšĮ Vaiko psichologijos centru ir Lietuvos moksleivių sąjunga (LMS) atlikome tyrimą apie psichosocialinę moksleivių būseną mokykloje. Tyrime dalyvavo daugiau nei 3000 5-12kl. moksleivių iš visos Lietuvos. Net 24% respondentų nurodė, kad jų klasėje yra vaikų, kurie neturi draugų, 22% nurodė, kad yra bent vienas klasiokas/ė, kurio visai nepažįsta, 13% moksleivių nurodė, kad jiems dažnai būna baisu mokykloje, o 18% įvardijo, kad nesijaučia mokykloje kaip geroje vietoje – saugiai, jaukiai.

 

Taigi, vienas pagrindinių mūsų tikslų yra kurti neformalaus ugdymo programas ir eiti pas moksleivius į jų mokyklas, kurti ryšį su jais, stiprinti tarpusavio pasitikėjimą, vesti komandos formavimo užsiėmimus, padėti išsilaisvinti nuo įvairiausių su(si)varžymų ir tiesiog žaisti. O vasaromis kviestis juos į patyrimines „Džigbo“ stovyklas ir kartu leistis į prasmingus nuotykius.

 

Džigbo vasaros stovykla: https://www.youtube.com/watch?v=MMq8dFzAbFQ

 

Šiuo metu vystome idėją interaktyviai, skaitmeninei platformai mokykloms siekiančioms gerinti emocinį ir socialinį mikroklimatą klasėse.

Norite prisidėti prie veiklų ar savanoriauti? Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
SPEAK Lithuania
SPEAK Lithuania
SPEAK Lietuva sujungia migrantus ir pabėgėlius su vietiniais per bendruomenės vedamą kalbų ir kultūros mainų patirtį.
Pasaulio, istorijos ir gamtos pažinimas
Pasaulio, istorijos ir gamtos pažinimas
Nuo 2022 m. KB "Taurų žiburys" organizuoja protmūšius, surinkusius jau per 700 dalyvių ir skatinančius žmones domėtis pasauliu, jo istorija, gamta.
Keliavimo priemonė „Atrask.eu“: bendruomenės stiprinimas per inovacijas
Keliavimo priemonė „Atrask.eu“: bendruomenės stiprinimas per inovacijas
Aukštadvaryje įsikūręs vaikų dienos centras „Navininkai“ kartu su partneriais įgyvendina interaktyvų projektą „Atrask.eu“.
LRK Jaunimo programa
LRK Jaunimo programa
Lietuvos Raudonasis Kryžius siekia sudaryti palankias sąlygas jauno žmogaus tobulėjimui, įsitraukimui į visuomeninę veiklą.
„Nėštumo kalendorius“ ir „Kūdikio dienoraštis“ –  edukacija tėvams, prie kurios gyvavimo prisideda daugelis
„Nėštumo kalendorius“ ir „Kūdikio dienoraštis“ – edukacija tėvams, prie kurios gyvavimo prisideda daugelis
Švietimo idėja, gimusi vienos mamos galvoje, virto net 15 metų besitęsiančia iniciatyva, prie kurios gyvavimo prisideda daug žmonių.
Kauno rajono savivaldybės viešoji biblioteka: bendruomenę sujungia šokis
Kauno rajono savivaldybės viešoji biblioteka: bendruomenę sujungia šokis
Ketvirtus metus bibliotekos organizuojama bendruomenine šokio iniciatyva siekiama stiprinti bendruomeniškumo ryšius per kūrybinę veiklą
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2023 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016