Švietimo nuotykiai

Mingailė ir Tautvydas Meldaikiai
2022 m. konkurso balsavimas pasibaigė. Ačiū dalyvavusiems! Kviesime balsuoti kitų metų konkurse 2023 m. „Palaikymo" balsai neturės įtakos konkurso rezultatams. Registruoti naujas iniciatyvas jau galite, užsiregistravusius kviesime dalyvauti ir kitose projekto veiklose.
Jau palaikė

Esam Mingailė ir Tautvydas – psichologė ir mokytojas – švietimo nuotykių ieškotojai.

 

Deja, nemaža dalis vaikų ir mokytojų nenori eiti į mokyklą. Turime didelę švietimo atskirtį, ypatingai regionuose. Kadangi alternatyvios mokyklos prieinamos priklausomai nuo finansinės ir geografinės padėties, dauguma vaikų, mokytojų bei tėvų mano, kad neturi kito pasirinkimo ir belieka susitaikyti su tuo, kaip yra. Mes tikime, kad išeitis visuomet yra ir siekiame, kad kuo daugiau žmonių sužinotų apie skirtingas, įgalinančias ugdymo alternatyvas.

 

Kelias, kuriuo einame:

  • iš autoritarijos į demokratiją
  • iš nepasitikėjimo į pasitikėjimą
  • iš vertinimo į stebėjimą ir refleksiją
  • iš kalimo į mąstymą ir kūrybą
  • iš išorinės motyvacijos į vidinę
  • iš vartotojiškumo į darnumą
  • į viso gyvenimo mokymąsi

 

Bet kokios transformacijos pradžiai reikalingi du dalykai: vaizduotė ir drąsa. Mums buvo aišku, kad mokykla nepasikeis, jeigu kaip visuomenė nesuvoksime, kokia ji iš tikrųjų gali būti. Tam, kad padėtume įsivaizduoti, kokia mokykla galėtų būti, ir tam, kad suteiktume šiek tiek daugiau drąsos, 2019-ųjų pradžioje startavome su projektu WADE INTO ADVENTURE. Kelionės tikslas – surinkti gerąją Lietuvos ir užsienio mokyklų patirtį ir dalintis ja prisidedant prie švietimo pokyčio Lietuvoje. Grįžę namo įkūrėme VšĮ Švietimo nuotykiai organizaciją.

 

Apie Wade into Adventure ekspediciją: https://www.youtube.com/watch?v=9dzhftyVWHQ&feature=emb_title

 

2020-ųjų rugsėjį pradėjome MOKYKLOS ODISĖJOS projektą, kur pasitelkdami demokratinio ugdymo gaires, empatišką bendravimą (NVC) ir neformalųjį ugdymą, drauge su mokyklos bendruomene narpliojame ugdymo(si) rebusus valstybinėse mokyklose. Projekto tikslas – atrasti praktiškus būdus, kurie padėtų mokykloms vystytis ir tapti tokioms, kokių reikia šiandienos žmogui.

 

Apie Mokyklos Odisėjos projektą: https://www.youtube.com/watch?v=1w3VyMcRqF8

 

2021-aisis susitelkėme į psichikos sveikatos stiprinimą bendrojo lavinimo mokyklose. Dalyvavome Geros savijautos projekte (ŠMSM) ir sukūrėme savo programą, kurią pavadinome Arklystu. Su šia programa praėjusiais mokslo metais susitikome su daugiau nei 3000 moksleivių visoje Lietuvoje. Kelionė tęsiasi.

 

Apie Arklystu programą: https://www.youtube.com/watch?v=uj2Ul_Fqbgo

 

2022m. drauge su VšĮ Vaiko psichologijos centru ir Lietuvos moksleivių sąjunga (LMS) atlikome tyrimą apie psichosocialinę moksleivių būseną mokykloje. Tyrime dalyvavo daugiau nei 3000 5-12kl. moksleivių iš visos Lietuvos. Net 24% respondentų nurodė, kad jų klasėje yra vaikų, kurie neturi draugų, 22% nurodė, kad yra bent vienas klasiokas/ė, kurio visai nepažįsta, 13% moksleivių nurodė, kad jiems dažnai būna baisu mokykloje, o 18% įvardijo, kad nesijaučia mokykloje kaip geroje vietoje – saugiai, jaukiai.

 

Taigi, vienas pagrindinių mūsų tikslų yra kurti neformalaus ugdymo programas ir eiti pas moksleivius į jų mokyklas, kurti ryšį su jais, stiprinti tarpusavio pasitikėjimą, vesti komandos formavimo užsiėmimus, padėti išsilaisvinti nuo įvairiausių su(si)varžymų ir tiesiog žaisti. O vasaromis kviestis juos į patyrimines „Džigbo“ stovyklas ir kartu leistis į prasmingus nuotykius.

 

Džigbo vasaros stovykla: https://www.youtube.com/watch?v=MMq8dFzAbFQ

 

Šiuo metu vystome idėją interaktyviai, skaitmeninei platformai mokykloms siekiančioms gerinti emocinį ir socialinį mikroklimatą klasėse.

Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
Mažieji stebukladariai
Mažieji stebukladariai
Mažųjų stebukladarių dėka, vaikai gyvenantys atokiuose Lietuvos miesteliuose, vaikai, gyvenantys nepasiturinčiose šeimose išmoks programavimo pradmenų
Lietuvos jaunųjų mokslininkų forumas
Lietuvos jaunųjų mokslininkų forumas
Tai galimybė jauniesiems mokslininkams kartu su AM institucijų atstovais, mokslininkais ir politikais aptarti rūpimus svarbius mokslo klausimus
Mokslo sriuba
Mokslo sriuba
Kuriame mokslo populiarinimo laidas ir skatiname jaunimą studijuoti tiksliuosius mokslus. Mokslas ir technologijos ateina pas tave!
Inovatorių slėnis
Inovatorių slėnis
Antalieptėje Įgūdžių Laboratorijoje jaunuoliams suteikiami socialiniai bei darbiniai įgūdžiai. Kartu kuriama Skandinaviško pavyzdžio liaudies mokykla.
Keliaujančios architektūros dirbtuvės
Keliaujančios architektūros dirbtuvės
KAD - tai kūrybinių dirbtuvių projektas mažuose Lietuvos miesteliuose, siekiantis skatinti vaikus ir jaunimą būti aktyviais savo aplinkos kūrėjais.
Bendruomenės virtuvės studija
Bendruomenės virtuvės studija
Bendruomenės socialinis verslas - maisto gaminimo edukacijos gyventojams, akcentuojant tvarumą, maisto švaistymo mažinimo būdus ir priemones.
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2022 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016