Stipri šeima – aktyvi bendruomenė – galinga valstybė
BC „Girsta“ bendruomenė aktyviai veikia visus metus, tad jos organizuojami atskiri renginiai tarsi maži karolliukai susiveria į vieną didžiulį vėrinį – projektą „Mes – viena didelė širdis“. Šio projekto galutinis tikslas yra paskatinti visus: tiek bendruomenės narius, tiek jai nepriklausančius žmones būti aktyviais mūsų valstybės – mūsų Lietuvos – kūrėjais ir puoselėtojais.
BC „Girsta“ nariai organizuoja jau tradiciniu tapusį renginį „Mama ir žodis“, kuris vyksta gegužės mėnesį VšĮ „Girstučio“ kultūros ir sporto rūmų salėje. Jis yra skirtas Motinos bei Spaudos ir skaitymo dienoms atminti. Šioje šventėje yra pagerbiamos mamos ir močiutės. Joms skirtas dainas atlieka net 14 Gričiupio seniūnijoje veikiančių ugdymo įstaigų auklėtiniai.
Kitas didžiulis kasmetinis VšĮ „Girstučio“ kultūros ir sporto rūmų salėje vykstantis renginys yra „Šeimos šventė“, vykstanti lapkričio mėnesį. Bendruomenė organizuoja šį renginį, nes mano, kad tik stiprios šeimos yra Lietuvos valstybės pamatai. Šioje šventėje dalyvauja ne tik Gričiupio seniūnijoje veikiančių ugdymo įstaigų darželinukai, moksleiviai ir jų mokytojai, bet ir įvairūs meniniai kolektyvai ar VDU Muzikos akademijos studentai bei jų tėveliai. Pagerbiamos ir apdovanojamos seniūnijoje gyvenančios daugiavaikės šeimos.
Abi šios šventės apjungia skirtingas kartas, suteikia galimybę jaunajai kartai atskleisti savo gebėjimus, padidina mažas pajamas gaunančių asmenų integraciją į visuomenę ir vaikams su spec. poreikiais suteikia galimybę pasijusti pilnateisiais visuomenės nariais. Nes neįgalius vaikus auginančios šeimos dėl sudėtingos situacijos vis dar lieka atskirtyje.
Itin svarbiu šių projektų aspektu tampa tai, kad visose projektų dalyse yra eliminuojamas konkuravimas ir kuriamas bendrystės jausmas. Be to, svarbu ir tai, kad visi projektuose dalyvaujantys asmenys jaučiasi svarbia renginio dalimi ir tampa aktyviais, o ne pasyviais dalyviais.
Reikėtų pažymėti ir tai, kad šių projektų dėka ugdomas pilietiškumas: pasididžiavimas savo šeima, savo Tėvyne ir gimtąja kalba jausmas. Vaikų su spec. poreikiais tėvams suteikiama galimybė pailsėti, pajusti, kad ne jie vieni turi problemų. Jie gali vieni su kitais pabendrauti, pasidalinti savąja patirtimi.
Taigi, šios aktyviai jau 18 metų veikiančios bendruomenės nariai suvienija savo žinias, patirtis ir gebėjimus, padeda vieni kitiems, kuria pagrindą pokyčiams bei naujos veikloms kryptims, saugo ir puoselėja istorinę atmintį.
Be to, bendruomenė organizuoja kasmetinius rudeninius poezijos renginius, kurie vyksta Adomo Mickevičiaus slėnyje. Šių renginių metu skaitomos lietuvių klasikų poetų eilės, dainuojamos lietuviškos dainos.
Kiekvienais metais Kalėdiniu laikotarpiu dar yra organizuojamos šventės su Kalėdų seniu spec. poreikių vaikams ir jų tėveliams.
Išskirtinio visuomenės dėmesio sulaukia ir tautiniais motyvais, lietuvių liaudies dainomis, žaidimais ir šokiais persmelktas renginys „Viru viru košę“.
Istorinei atminčiai išsaugoti yra organizuojami šie renginiai: Gedulo ir vilties dienos minėjimas, partizanų kapų lankymas lapkričio mėnesio pradžioje, Vasario 16 – osios minėjimas. Taip pat vyksta Tautiškos giesmės giedojimas per Mindaugines, blynų valgymas ir Morės deginimas per Užgavėnes, Advento vakaras, į kurį laužyti kalėdaičio kviečiami visi bendruomenės rėmėjai ir bičiuliai.
Kaip jau minėjome, visi šie renginiai suvienija ne tik bendruomenės narius, bet ir įtraukia mikrorajono gyventojus.
Be to, dalis renginių visuomet būna išskirtiniai ir netradiciniai, pavyzdžiui, 2018 metais balandį buvo pasodinta 10 ąžuoliukų Lietuvos atkurtos valstybės šimtmečiui paminėti. Ąžuoliukus Adomo Mickevičiaus slėnyje sodino daug žymių Kauno organizacijų atstovų. Pavyzdžiui, „Žalgirio komandos“ kapitonas Paulius Jankūnas, Seimo narys Gediminas Vasiliauskas, Nacionalinio Kauno dramos teatro direktorius Egidijus Stancikas, Kauno valstybinio lėlių teatro direktorius Sigitas Klibavičius, Kauno valstybinės filharmonijos direktorius Justinas Krėpšta ir Kauno valstybinio muzikinio teatro vyriausiasis dirigentas Jonas Janulevičius ir kt. žymūs kauniečiai bei ugdymo įstaigų atstovai.
Kaip jau minėjome, bendruomenės nariai ištiesia pagalbos ranką dėmesio ir globos reikalaujantiems vienišiems senjorams. Bendruomenės pirmininkė Zinaida Streikienė dažnai sulaukia vienišų senjorų prašymų, susijusių su gydimu, reabilitacija ar produktų tiekimu.
Bendruomenė nenori būti pasyvi procesų, vykstančių mūsų valstybėje, stebėtoja, tad kviečia į susitikimus Seimo ir Vyriausybės narius, policijos ir bendruomenės pareigūnus. Susitikimų metu užduodami aktualūs klausimai ir teikiami racionalūs pasiūlymai. Bendruomenėje svečiavosi buvęs Seimo Pirmininkas prof. Viktoras Pranckietis, buvęs Premjeras Saulius Skvernelis, esami ir buvę Seimo nariai: Aurelijus Veryga, Kazimieras Starkevičius, Dainius Gaižauskas bei kiti žinomi politikai.
Bendruomenė aktyviai skatina kovoti prieš visuomenėje klestinčias negeroves. Antai organizavo rašinių prieš patyčias konkursą „Duok ranką, mielas drauge, kur esi?“ Buvo atrinkta ir Kauno miesto savivaldybės apdovanoti specialiai prizais 20 geriausių rašinių autorių.
Praėjus metams, buvo organizuoti kiti du konkursai: „Ant Jūsų rankų supasi gerumas“ ir „Be taikos šeimoje nebus taikos pasaulyje“. Šių konkursų tikslas buvo paskatinti tiek tėvus, tiek jų atžalas apmąstyti apie jų pareigas ir savijautą šeimoje, glaudesnį ir kokybiškesnį tarpusavio santykių kūrimą.