Spalvotas gyvenimas šeimoms

JCI Sostinė
Kviesime balsuoti už iniciatyvas konkurse 2023 m. rudenį. Registruoti naujas iniciatyvas jau galite, užsiregistravusius kviesime dalyvauti ir kitose projekto veiklose.

Lietuvos Statistikos departamento duomenimis, 2020 m. didžiausią skurdo riziką Lietuvoje patyrė namų ūkiai, kuriuos sudarė vienas suaugęs asmuo ir jo išlaikomi vaikai. 2020 m. net 51 proc. tokių šeimų gyveno skurdo rizikoje. Kaip žinia, tradiciškai dažniausiai moterims tenka atsakomybė prižiūrėti ir išlaikyti vaikus, jos užtikrina pagrindinius šeimos materialinius įsipareigojimus. Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos duomenimis (2020 m. apklausos duomenys), vienas iš 12 Lietuvos moksleivių neturi tinkamų sąlygų mokytis namuose. Skaičiuojama, kad šalyje yra apie 25 tūkst. mokinių, kuriems organizuojant ugdymą nuotoliniu būdu reikalinga pagalba, nes neturi reikiamų materialinių sąlygų.

Projektu  „Spalvotas gyvenimas šeimoms” JCI Sostinė siekia padėti ne tik skurdą, bet ir smurtą patyrusioms moterims ir vaikams, kadangi smurtas artimoje aplinkoje ir toliau Lietuvoje yra plačiai paplitęs. Dauguma nuo smurto nukentėjusių moterų dėl nepritekliaus ar kitų priežasčių negali pasirūpinti savo vaikų gyvenamosios aplinkos atnaujinimu, pagerinimu.

Projekto metu telkiame bendraminčius (rėmėjus, partnerius, būsto remonto specialistus, savanorius) tam, kad skurdą ir smurtą patyrusioms moterims su vaikais pagerintume jų gyvenamąją / mokymosi erdvę, atliekant kambario sienų, grindų remontą, aprūpinant būtinus baldus (lovą, čiužinį, stalą, kėdę). Tikslingos pagalbos suteikimas padeda ištrūkti iš „nesėkmių“ rato ir  kai kuriais atvejais net leidžia sutaupyti trapius šeimos materialinius išteklius  bei optimizuoti šeimos biudžetą. Gyvenamoji aplinka – tai labai svarbus veiksnys, veikiantis gyvenimo kokybės vertinimą, laimės pojūtį.

Projekto siekis yra suteikti materialinę pagalbą skurdą ir smurtą patyrusioms moterims, kurios vienos augina mokyklinio amžiaus vaikus. Projektą vykdome Vilniaus mieste, tačiau taip pat siekiame padėti regionuose gyvenančioms šeimoms.

Trumpalaikis poveikis šiame projekte – koncentruotas bendruomenės sutelktumas dėl vieno tikslo – padėti konkrečiam namų ūkiui. Šeima ne tik mato kaip dirba kiti, bet ir pati įsitraukia į sprendimų priėmimą,  darbo procesų organizavimą, vykdymą. Toks įsitraukimas, slogumo apimtoms mamoms  „žadina” norą  keisti įprastą  požiūrį, skatina imtis veiksmų toliau savarankiškai gerinti esamą šeimos gerbūvį. Tai yra ypatingai svarbu keliant mamų bei vaikų savivertę ir pasitikėjimą savimi. Kosmetiškai atnaujinta namų erdvė visada suteikia vizualinį pasitenkinimą, skatina kūrybiškumą ir emocinį pakylėjimą, motyvuoja ieškoti inovatyvių išeičių iš slegiančios rutinos.

Vienas iš pavyzdžių apie bendruomenės sutelktumą – viešinant  projektą radome ne tik socialiai atsakingų įmonių, bet ir gerumo ir atjautos kupinų žmonių, kurie padovanojo naują patalynę, patalus, čiužinius, puikios būklės užuolaidas, indus, grindų laminatą. Per šv. Kūčias vieną iš projekto globojamų šeimų geros valios žmonės nustebino vaišėmis, o  svarbiausia, nebijodami sunkaus fizinio darbo, kartu su mūsų projekto komandos nariais padėjo atnaujinti 9 metų berniuko kambarį.

Kartu su organizatoriais, savanoriais ir partneriais nuo 2021 m. pabaigos  metus pavyko:

  • Atnaujinti 15 asmenų (4 šeimos, kuriose auga 11 vaikų) gyvenamąją aplinką: atnaujinti čiužiniai ir patalai, baldai, atliktas remontas.
  • Suremontuoti 2-ų šeimų vaikų kambariai. Dalį remonto atliko projekto savanoriai.
  • Suburta 6 -ių asmenų komanda, pritraukta 12 savanorių.
  • Geros valios žmonės padėjo šeimoms vaišėmis, geros kokybės indais, apdailos ir dekoro medžiagomis bei remonto darbais.
  • Užmegzti bendradarbiavimą su Pal. J. Matulaičio šeimos pagalbos centru.
  • Projekto komanda savanoriškai apmokyta dirbti  su socialiai pažeidžiamais asmenimis, ypač vaikais. Rengiamos  mentorystės  iniciatyvos savanoriams.

Ilgainiui siekiame sukurti darnią pagalbos sistemą, skatinančią bendradarbiavimą tarp įvairių  valdžios, verslo ir mokslo institucijų,  padedančią pritraukti kuo daugiau rėmėjų, įtraukti daugiau suinteresuotų asmenų, savanorių. Tikimės drąsinti  pačias šeimas  garsiai prabilti apie poreikį gerinti materialinę gerovę ne tik dėl jų pačių, bet  ir bendro visuomenės labo.

Norite prisidėti prie veiklų ar savanoriauti? Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
Visuomeninė Rasų kapinių draugija
Visuomeninė Rasų kapinių draugija
Visuomeninė Rasų kapinių draugija - ne pelno siekianti organizacija, kuri nuo 1990 m. kruopščiai rūpinasi senosiomis sostinės nekropolijomis.
„Mes esame atsakingi už tuos, kuriuos prisijaukinome..." (A. de Sent - Egziuperi)
„Mes esame atsakingi už tuos, kuriuos prisijaukinome..." (A. de Sent - Egziuperi)
Kauno r. Ilgakiemio mokyklos-darželio ugdytiniai užmezgė draugystę su mažaisiais draugais - beglobiais gyvūnais. Mums tai rūpi!
Jūros klasė
Jūros klasė
„Tai ne stovykla, tai mokymo procesas perkeltas į kitas erdves“ – taip šį „kitokį“ ugdymą apibūdina Vilniaus Šilo mokyklos bendruomenė.
AR PAŽĮSTI KAIMYNĄ?
AR PAŽĮSTI KAIMYNĄ?
Viena iš asociacijos „Ištiesk gerumo ranką“ veiklos Elektrėnų savivaldybėje sričių – skatinti saugią kaimynystę, kaimynų bendrystę, ypač su vyresniais
Krizinio nėštumo centras
Krizinio nėštumo centras
Organizacija padeda moterims išgyvenančioms įvairias krizinio nėštumo situacijas, prenatalines ar perinatalines netektis, pogimdyviniu laikotarpiu.
Spartakiada
Spartakiada
Spartakiada – viena iš Alytaus Dzūkijos mokyklos iniciatyvų, skirta negalią turintiems vaikams ir jaunuoliams išreikšti save per fizinį aktyvumą.
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2023 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016