Spalvotas gyvenimas šeimoms

JCI Sostinė
Kviečiame registruoti jūsų organizacijos iniciatyvas. Registruotas iniciatyvas įtraukiame į projektos renginius ir kitas veiklas.

Lietuvos Statistikos departamento duomenimis, 2020 m. didžiausią skurdo riziką Lietuvoje patyrė namų ūkiai, kuriuos sudarė vienas suaugęs asmuo ir jo išlaikomi vaikai. 2020 m. net 51 proc. tokių šeimų gyveno skurdo rizikoje. Kaip žinia, tradiciškai dažniausiai moterims tenka atsakomybė prižiūrėti ir išlaikyti vaikus, jos užtikrina pagrindinius šeimos materialinius įsipareigojimus. Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos duomenimis (2020 m. apklausos duomenys), vienas iš 12 Lietuvos moksleivių neturi tinkamų sąlygų mokytis namuose. Skaičiuojama, kad šalyje yra apie 25 tūkst. mokinių, kuriems organizuojant ugdymą nuotoliniu būdu reikalinga pagalba, nes neturi reikiamų materialinių sąlygų.

Projektu  „Spalvotas gyvenimas šeimoms” JCI Sostinė siekia padėti ne tik skurdą, bet ir smurtą patyrusioms moterims ir vaikams, kadangi smurtas artimoje aplinkoje ir toliau Lietuvoje yra plačiai paplitęs. Dauguma nuo smurto nukentėjusių moterų dėl nepritekliaus ar kitų priežasčių negali pasirūpinti savo vaikų gyvenamosios aplinkos atnaujinimu, pagerinimu.

Projekto metu telkiame bendraminčius (rėmėjus, partnerius, būsto remonto specialistus, savanorius) tam, kad skurdą ir smurtą patyrusioms moterims su vaikais pagerintume jų gyvenamąją / mokymosi erdvę, atliekant kambario sienų, grindų remontą, aprūpinant būtinus baldus (lovą, čiužinį, stalą, kėdę). Tikslingos pagalbos suteikimas padeda ištrūkti iš „nesėkmių“ rato ir  kai kuriais atvejais net leidžia sutaupyti trapius šeimos materialinius išteklius  bei optimizuoti šeimos biudžetą. Gyvenamoji aplinka – tai labai svarbus veiksnys, veikiantis gyvenimo kokybės vertinimą, laimės pojūtį.

Projekto siekis yra suteikti materialinę pagalbą skurdą ir smurtą patyrusioms moterims, kurios vienos augina mokyklinio amžiaus vaikus. Projektą vykdome Vilniaus mieste, tačiau taip pat siekiame padėti regionuose gyvenančioms šeimoms.

Trumpalaikis poveikis šiame projekte – koncentruotas bendruomenės sutelktumas dėl vieno tikslo – padėti konkrečiam namų ūkiui. Šeima ne tik mato kaip dirba kiti, bet ir pati įsitraukia į sprendimų priėmimą,  darbo procesų organizavimą, vykdymą. Toks įsitraukimas, slogumo apimtoms mamoms  „žadina” norą  keisti įprastą  požiūrį, skatina imtis veiksmų toliau savarankiškai gerinti esamą šeimos gerbūvį. Tai yra ypatingai svarbu keliant mamų bei vaikų savivertę ir pasitikėjimą savimi. Kosmetiškai atnaujinta namų erdvė visada suteikia vizualinį pasitenkinimą, skatina kūrybiškumą ir emocinį pakylėjimą, motyvuoja ieškoti inovatyvių išeičių iš slegiančios rutinos.

Vienas iš pavyzdžių apie bendruomenės sutelktumą – viešinant  projektą radome ne tik socialiai atsakingų įmonių, bet ir gerumo ir atjautos kupinų žmonių, kurie padovanojo naują patalynę, patalus, čiužinius, puikios būklės užuolaidas, indus, grindų laminatą. Per šv. Kūčias vieną iš projekto globojamų šeimų geros valios žmonės nustebino vaišėmis, o  svarbiausia, nebijodami sunkaus fizinio darbo, kartu su mūsų projekto komandos nariais padėjo atnaujinti 9 metų berniuko kambarį.

Kartu su organizatoriais, savanoriais ir partneriais nuo 2021 m. pabaigos  metus pavyko:

  • Atnaujinti 15 asmenų (4 šeimos, kuriose auga 11 vaikų) gyvenamąją aplinką: atnaujinti čiužiniai ir patalai, baldai, atliktas remontas.
  • Suremontuoti 2-ų šeimų vaikų kambariai. Dalį remonto atliko projekto savanoriai.
  • Suburta 6 -ių asmenų komanda, pritraukta 12 savanorių.
  • Geros valios žmonės padėjo šeimoms vaišėmis, geros kokybės indais, apdailos ir dekoro medžiagomis bei remonto darbais.
  • Užmegzti bendradarbiavimą su Pal. J. Matulaičio šeimos pagalbos centru.
  • Projekto komanda savanoriškai apmokyta dirbti  su socialiai pažeidžiamais asmenimis, ypač vaikais. Rengiamos  mentorystės  iniciatyvos savanoriams.

Ilgainiui siekiame sukurti darnią pagalbos sistemą, skatinančią bendradarbiavimą tarp įvairių  valdžios, verslo ir mokslo institucijų,  padedančią pritraukti kuo daugiau rėmėjų, įtraukti daugiau suinteresuotų asmenų, savanorių. Tikimės drąsinti  pačias šeimas  garsiai prabilti apie poreikį gerinti materialinę gerovę ne tik dėl jų pačių, bet  ir bendro visuomenės labo.

Norite prisidėti prie veiklų ar savanoriauti? Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
Aitvaro vaikai
Aitvaro vaikai
Gavus gyvenimo dovaną ypatingą vaiką. Sukaupus nemažai patirties ir žinių atsirado vaikų dienos centras Aitvaro vaikai.
„Gerumo skraistė“ - Senelių darželis
„Gerumo skraistė“ - Senelių darželis
Teikiame įvairias socialines paslaugas senyvo amžiaus asmenims ir asmenims su negalia.
Rusnės bendruomenė „RUSNĖS SALA" - telkiamės ir darome, nes manome, kad taip teisinga.
Rusnės bendruomenė „RUSNĖS SALA" - telkiamės ir darome, nes manome, kad taip teisinga.
Po kas metai atliktų bendruomenės darbų Rusnės pagrindinių kapinių teritorijos bendras vaizdas pasikeitė, įgavo vientisumą, spalvą ir naują įvaizdį.
Šeimos ir asmens saviugdos centras „Bendrakeleiviai"
Šeimos ir asmens saviugdos centras „Bendrakeleiviai"
Jau virš 20m teikiame specializuotą kompleksinę (psichologinę, dvasinę, teisinę) pagalbą skyrybas išgyvenantiems suaugusiems bei jų vaikams.
Vilniaus universiteto Teisės klinika
Vilniaus universiteto Teisės klinika
Vienintelė nevyriausybinė, ne pelno siekianti organizacija Lietuvoje, teikianti valstybės garantuojamą nemokamą teisinę pagalbą.
Moterų klubas "Keturlapis Dobilas"
Moterų klubas "Keturlapis Dobilas"
Moterų klubo susitikimai🍀 Pasidalinkime patirtimi, bendraukime, tobulėkime ir kurkime ryšius! Vienatvę lengviau įveikti bendraujant!
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2024 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016