Solidarumo pietūs ir pramogos Dapkūniškių seneliams

Marija Ažubalienė
Vyksta balsavimas. Balsuoti už labiausiai patikusias iniciatyvas galite iki sausio 31 dienos.
Jau palaikė

Dapkūniškių kaimas – viena iš atokiausių Molėtų rajono vietovių, kurioje gyvena apie 170 gyventojų, iš kurių dauguma vyresnio amžiaus vieniši žmonės, patiriantys socialinę atskirtį.
Todėl Dapkūniškių bendruomenės centras ir yra sociokultūros, švietimo, edukacijos židinys.
Čia vyksta sveikos gyvensenos, edukaciniai, kompiuterinio raštingumo ir kiti mokymai, seminarai, kultūriniai ir kt. renginiai.
Apie 15 metų tęsėsi mūsų kaimo ir Olandijoje gyvenančios kraštietės Mildos Čemeškaitės – Peterson gražus bendradarbiavimas. Dapkūniškių kaimo gyventojai, bendruomenės centras visą šį laiką juto kraštietės Mildos nuoširdų dėmesį bei rūpestį, moralinį palaikymą ir materialinę pagalbą.
2013 m. rudenį Dapkūniškiuose apsilankė kiti svečiai: tai lietuvė Dalia Rakutytė ir olandas Johanas van Roij. Visi kartu apžiūrėję kaimo bendruomenės namų patalpas, išsiaiškinome ko mums labiausiai trūksta… O trūko mūsų namams jaukumo, šilumos. Tad ir buvo nutarta suremontuoti abi sales, sudėti gražias grindis, nudažyti sienas, lubas, pastatyti apšildymui krosneles.
Po atlikto remonto kartu su mūsų rėmėjais buvo nutarta iš pagrindų sutvarkyti virtuvės patalpas. Kaip žinia, jos nebuvo remontuotos nuo vaikų darželio pastato pastatymo. Per gerą mėnesį virtuvė buvo atnaujinta nuo grindų iki lubų. Pakeistos sienų bei grindų plytelės, išdažyta. Nupirkta ir sumontuota nauja virtuvinė įranga, pagaminti baldai. Vėl viskas pasikeitė kardinaliai.
Jaukiose patalpose Dapkūniškio bendruomenės nariams kartu su svečiais Dalia ir Johannes kilo idėja organizuoti paramos akciją, kad kiekvieno mėnesio 24 d. paremti 12 vienišų, senų žmonių, t. y. naujai suremontuotoje virtuvėje pagaminti pietus ir pavaišinti juos. Pirmas toks suėjimas ir įvyko 2014 m. birželio 24 d. Jame dalyvavo tik 9 seneliai, nes buvo dar neįprasta, „mes pavalgyti turime ir namie“ , tokie buvo pirmi atsiliepimai. Bet laikui bėgant, atsirado vis daugiau norinčių.
Į pirmą tokį suėjimą kartu pabūti, pabendrauti su jais, atvyko ir mūsų geradariai rėmėjai. Skaniai pasivaišinę, ilgai bendravę, seneliai skirstėsi į namus.
Solidarumo pietūs tęsiasi jau 7 metus. Kiekvieno mėnesio 24 d. yra organizuojami nemokami pietūs su karštais patiekalais. Perka, gamina maistą, suruošia maisto paketus į namus, atveža pagyvenusius ir neįgalius asmenis į bendruomenės patalpas 6 kaimo bendruomenės centro savanoriai.
Prie pietų stalo susirinkusieji bendrauja, dalijasi įspūdžiais, prisimena vaikystės laikus, pasimeldžia, padainuoja, pajuokauja ir t.t.
Pandemijos metu mūsų seneliai nebuvo užmiršti, bendruomenės savanoriai pirko, nešė maisto paketus į kiekvieno senelio namus.
Po kiekvienų pietų senelių laukia dar ir įvairios pramogos. Jie dalyvauja Balninkų parapijos klebono laikomose Šv. Mišiose, kurios vyksta bendruomenės namuose įrengtoje koplyčioje, organizuojamos išvykos į gretimo kaimo koplytėlę. Vyksta susitikimai su kraštiečiais, Molėtų rajono literatais bei įvairių įstaigų atstovais, parodų pristatymai, įvairūs koncertai.
Yra organizuojama tradicinė rudens šventė „Po darbų“, gruodį – advento popietė su Kūčiomis.
Taip pat yra sutarta su Molėtų menų mokykla, kad po solidarumo pietų menų mokyklos jaunuoliai dovanoja mums visiems po gražią meninę programą. Šiuose renginiuose dalyvauja ir visa kaimo bendruomenė.
Ši graži, turininga, prasminga iniciatyva praskaidrina mūsų kaimo senelių gyvenimą, jų vienatvę, o mums, savanoriams, suteikia galimybę jaustis reikalingais ir laukiamais. Juk daryti kažkam gero, suteikti džiaugsmo, tai daug nekainuoja.

Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
Vaikų svajonės
Vaikų svajonės
Mes padedame geraširdžiams ir socialiai atsakingiems žmonėms išpildyti nepasiturinčiose šeimose augančių vaikų svajones. Drąsiname vaikus svajoti!
Tavo negalia – ne kliūtis. Ateik, prisijunk, judėk ir integruokis!
Tavo negalia – ne kliūtis. Ateik, prisijunk, judėk ir integruokis!
Iniciatyva "Neįgaliųjų užimtumas ir integracija į visuomenę".
ĮTRAUKUSIS VAIKŲ DIENOS CENTRO MODELIS
ĮTRAUKUSIS VAIKŲ DIENOS CENTRO MODELIS
Siekiame sukurti vaikams emociškai saugią ir įtraukią aplinką. Nesvarbu kokia vaiko socialinė padėtis, fizinės galimybės, protiniai gebėjimai.
NAMAI VISIEMS
NAMAI VISIEMS
Namai visiems- tai vieta, kur kiekvienas gali jaustis saugus, mylimas, priimtas. Kur gali ateiti tiek norintis gauti, tiek norintis duoti.
Iniciatyva "Niekieno vaikai"
Iniciatyva "Niekieno vaikai"
Iniciatyva "Niekieno vaikai"; su savanorių pagalba teikia emocinę paramą vienišiems vaikas, kurie patenka į ligonines be tėvų ar kitų artimųjų.
Mes esame visur  - Kaunas Pride
Mes esame visur - Kaunas Pride
Kaunas Pride yra pilietinės visuomenės iniciatyva.
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2021 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37061024338, el. paštas: odilija.guntoriute@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016