„ŠIMONIŲ MIESTELIS-ŽIEDŲ SODELIS“

Šimonių miestelio bendruomenė
Kviečiame balsuoti už iniciatyvas. Balsavimas vyks rugsėjo 18 - spalio 18 dienomis (imtinai). Pabalsavus į jūsų el. pašto dėžutę ateis patvirtinimo laiškas. Paspauskite patvirtinimą gautame laiške, kad balsas būtų užskaitytas. Negavę laiško, patikrinkite ir pašto dėžučių „šiukšlių" skyrius. Jei balsavimas neveikia, pabandykite prisijungti per kitą naršyklę (Chrome, Mozilla, Opera, Edge).

Šimonių miestelis glaudžiasi garsios Šimonių girios pašonėje.

Aktyvi, energinga Šimonių miestelio bendruomenė ėmėsi iniciatyvos papuošti miestelio centrą nauju gėlynu. Parašius paraišką Nevyriausybinių organizacijų veiklos stiprinimo 2023-2025 metų veiksmų plano 2.1.1.1. priemonės „Stiprinti bendruomeninę veiklą savivaldybėse“, projektą pavadinome „ŠIMONIŲ MIESELIS-ŽIEDŲ SODELIS“, gavome finansavimą ir įrengėme mūsų pačių sukurtą gėlyną. Estetiškai užpildėme tuščią erdvę, pasodinome 23 hortenzijų, 23 katžolių, 23 melsvių krūmus.

Ši erdvė kai krūmai suaugs, pasikeis aplinka, ji taps matoma pravažiuojant ar einat iš visų gatvių pusių. Gėlynas taps atgaiva širdžiai ir akims visiems miestelėnams ir svečiams. Gėlyną įrengėme savo jėgomis, vyrai su savo technika- traktoriaus, nuėmė velėną, iškasė dideles duobes, vežė nuosavas žemes, šias žemes pylėme į duobe norėdami pagerinti dirvožemį, vežė vyrai savo žvyrą, išlyginome tikliai išmatuotą gėlyno plotą, tuomet dar kartą pylėme pirktas jau iš projekto lėšų substrato durpes, savomis lėšomis atsivėžeme augalus iš Panevėžio r. augalų ūkio ir sodinome, po to pylėme akmenukų skaldą, viso apie 7 tonas. Dirbome viso 7 popietes, po 4-5 val., dirbome įvairiai nuo 10 iki 15 savanorių. Kartu pakvietėme ir aikštėje besiburiuojančius jaunus vaikinukus kurie mus talkino, tikimiems, kad jie saugos šį gėlyną, nes patys jame dirbo ir kitus sudrausmins.

Bendruomenės nariai prie projekto prisidėjo savo darbu; paruošdami žemę, sodindami, mulčiuodami, sėdami naują veją, paskui laistydami ir prižiūrėdami gėlyną.

Tokiu būdu siekiame ugdyti vietos gyventojų aplinkos priežiūros estetinį puoselėjimą ir priežiūros kultūrą. Bendram darbui susitelkusi bendruomenė ugdo visuomeniškumą, gražina savo brangų miestelį.

Norite prisidėti prie veiklų ar savanoriauti? Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
Nacionalinis aplinkosaugos egzaminas
Nacionalinis aplinkosaugos egzaminas
Iniciatyva, kuria siekiama žaismingu būdu prisidėti prie visuomenės ekologinio raštingumo didinimo ir aplinkosauginio sąmoningumo ugdymo.
Varsėdiškiai mylintys gamtą
Varsėdiškiai mylintys gamtą
Varsėdžių bendruomenė vis labiau pražysta įvairiomis gėlėmis,tampa aktyvesnė, buriasi ne tik švęsti švenčių,minėti renginių, bet ir gražinti savo kraštą
Maisto klubas „Kartu-skanu“
Maisto klubas „Kartu-skanu“
Maisto klubą „Kartu-skanu“ įkūrusi Imanuelio Kanto viešoji biblioteka kviečia domėtis ne tik bendravimo, bet ir maisto kultūra.
Budrių bendruomenės turgelis
Budrių bendruomenės turgelis
Tvarios aplinkos puoselėjimo iniciatyva - Ignalinos Budrių bendruomenės turgelis!
Lietuvos Raudonojo Kryžiaus ,,Šiltų apsilankymų'' programa
Lietuvos Raudonojo Kryžiaus ,,Šiltų apsilankymų'' programa
Vyresnio amžiaus asmenų informavimo apie klimato kaitos padarinius (karštį) kampanija. Kiekvienais metais mokomi kaip pasirūpinti savo sveikata.
Gamta - visų namai
Gamta - visų namai
Pikelių bendruomenė (Mažeikių r.) prisideda prie Žalios Lietuvos kūrimo naujais įpročiais, iniciatyvomis, veiklomis. Žalia Lietuva, tai mūsų ateitis.
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2023 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016