„ŠIMONIŲ MIESTELIS-ŽIEDŲ SODELIS“

Šimonių miestelio bendruomenė
Kviečiame registruoti jūsų organizacijos iniciatyvas. Registruotas iniciatyvas įtraukiame į projektos renginius ir kitas veiklas.

Šimonių miestelis glaudžiasi garsios Šimonių girios pašonėje.

Aktyvi, energinga Šimonių miestelio bendruomenė ėmėsi iniciatyvos papuošti miestelio centrą nauju gėlynu. Parašius paraišką Nevyriausybinių organizacijų veiklos stiprinimo 2023-2025 metų veiksmų plano 2.1.1.1. priemonės „Stiprinti bendruomeninę veiklą savivaldybėse“, projektą pavadinome „ŠIMONIŲ MIESELIS-ŽIEDŲ SODELIS“, gavome finansavimą ir įrengėme mūsų pačių sukurtą gėlyną. Estetiškai užpildėme tuščią erdvę, pasodinome 23 hortenzijų, 23 katžolių, 23 melsvių krūmus.

Ši erdvė kai krūmai suaugs, pasikeis aplinka, ji taps matoma pravažiuojant ar einat iš visų gatvių pusių. Gėlynas taps atgaiva širdžiai ir akims visiems miestelėnams ir svečiams. Gėlyną įrengėme savo jėgomis, vyrai su savo technika- traktoriaus, nuėmė velėną, iškasė dideles duobes, vežė nuosavas žemes, šias žemes pylėme į duobe norėdami pagerinti dirvožemį, vežė vyrai savo žvyrą, išlyginome tikliai išmatuotą gėlyno plotą, tuomet dar kartą pylėme pirktas jau iš projekto lėšų substrato durpes, savomis lėšomis atsivėžeme augalus iš Panevėžio r. augalų ūkio ir sodinome, po to pylėme akmenukų skaldą, viso apie 7 tonas. Dirbome viso 7 popietes, po 4-5 val., dirbome įvairiai nuo 10 iki 15 savanorių. Kartu pakvietėme ir aikštėje besiburiuojančius jaunus vaikinukus kurie mus talkino, tikimiems, kad jie saugos šį gėlyną, nes patys jame dirbo ir kitus sudrausmins.

Bendruomenės nariai prie projekto prisidėjo savo darbu; paruošdami žemę, sodindami, mulčiuodami, sėdami naują veją, paskui laistydami ir prižiūrėdami gėlyną.

Tokiu būdu siekiame ugdyti vietos gyventojų aplinkos priežiūros estetinį puoselėjimą ir priežiūros kultūrą. Bendram darbui susitelkusi bendruomenė ugdo visuomeniškumą, gražina savo brangų miestelį.

Norite prisidėti prie veiklų ar savanoriauti? Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
,,Mūsų kiemelis" DARO 2024
,,Mūsų kiemelis" DARO 2024
Šiaulių VšĮ ,,Mūsų kiemelio" Gudručių gr. 4-5 metų vaikai DARO Šiaulių Dainų parke.
Daujėnų krašto bendruomenė
Daujėnų krašto bendruomenė
Daujėnai - jaukus, žalumos apsuptyje, karjero krištoliniame vandenyje išsiprausęs, kvepiantis namime duona, šauniausių žmonių tvarkomas miestelis.
„Žolynėlių kuždėjimai"
„Žolynėlių kuždėjimai"
Kauno lopšelio-darželio „Liepaitė" bendruomenė parengė projektą „Žolynėlių kuždėjimai", kurio metu stengiamasi susipažinti su augmenijos pasauliu
Kvietkinės kaimo bendruomenė
Kvietkinės kaimo bendruomenė
Esame Kvietkinės kaimo bendruomenė, kuriai svarbios gamtosaugos ir kultūros temos. Organizuojame stovyklas, edukacines programas, kt. renginius.
Rusnės bendruomenė „RUSNĖS SALA" - išsaugosime švarią salą ateities kartoms
Rusnės bendruomenė „RUSNĖS SALA" - išsaugosime švarią salą ateities kartoms
Saloje kiekvienais metais lankosi daug žvejų mėgėjų ir poilsiautojų iš visos Lietuvos ir užsienio. Iš po apsilankymo paliekama šimtai kg., šiukšlių.
Ekspedicija pėsčiomis aplink Baltijos jūrą „Išsaugokime Baltiją“ (Save The Baltic Sea)
Ekspedicija pėsčiomis aplink Baltijos jūrą „Išsaugokime Baltiją“ (Save The Baltic Sea)
Baltijos jūra - viena užterščiausių pasaulyje. Šio aplinkosauginio žygio metu, per 8 šalis nešime žinutę: suvieniję jėgas, galime ją išsaugoti!
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2024 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016