Sigutėnų kaimo bendruomenė

Sigutėnų kaimo bendruomenė

Sigutėnų kaimo bendruomenė

Lietuvos galiai stiprinti skirta iniciatyva, kurią labiausiai tiktų įvardinti žodžiais „NIEKAS KITAS UŽ MUS NEPADARYS!“, Pakruojo rajono Sigutėnų kaimo bendruomenę lydi nuo pirmųjų jos veiklos metų.

Nuo tada, kai 2005 metais įregistravę savo bendruomenę, mažo kaimelio žmonės, neturėdami kur susiburti, užsimojo patys, savo jėgomis, pasistatyti namelius bendrai veiklai, tuo tikslu iš tolimo rajono pakraščio parsigabenę sigutėniečio, dabar jau a. a. Jono Svečiulio padovanotos senos klėties rąstus. Prieš tai, žinoma, teko išlyginti ir sutvarkyti buvusį šabakštyną. Įsitikinę, kad vakarais ir savaitgaliais suręstoje 35 kv. m klėtelėje jie visi netilps, kitą vasarą šalia jos – taip pat savo jėgomis – kaimo vyrai jau statė dvigubai didesnę pavėsinę! Dar po kelerių metų, laimėjus ES paramą šiems pastatams modernizuoti, tačiau pritrūkus skirtų projektinių lėšų, sigutėniečiai – vėlgi savo rankomis – pabaigė įsirengti minėtosios buveinės antrąjį aukštą su sveikatingumo sale ir būtiniausiomis pagalbinėmis patalpomis, vėliau – savo rankomis pastatytą pavėsinę pavertė jaukia kaimo seklyčia.. O galiausiai – nuosavomis lėšomis kartu su gyventojais 40-čia procentų prisidėjo prie gatvės, vedančios pro bendruomenės namus, išasfaltavimo, kad nebereikėtų į juos bristi per balas ar kvėpuoti dulkes. Beje, toks iššūkis Pakruojo rajone buvo pirmasis!

Supratimu „KAS, JEIGU NE MES?!“ paremta savanorystės iniciatyva tebesitęsia, nes rūpi nuolat, o ne priešokiais tvarkyti kaimo aplinką – kad pateisintų keturis kartus iškovotą gražiausios rajono gyvenvietės vardą!.. Rūpi teikti projektus naujoms veikloms, už jų parengimą bei administravimą neimant nė cento, kad kuo daugiau pinigų liktų kaimo gerovei skirtų idėjų įgyvendinimui!.. Rūpi puoselėti krašto kulinarinį paveldą, sulaukiant vis naujų gurmanų, sumaniusių paragauti bendruomenės gaspadinių taisomų (irgi be atlygio) virtienių…Bet užvis labiausiai rūpi, šalia kitų didžiausių šio gyvenimo vertybių, jaunajai kartai perduoti ir savanorystės polėkį – kad neaugtų žmonės, mokantys vien reikalauti!

Už šias pastangas sigutėniečiai 2007 m. „Savanorių centro“ buvo pripažinti viena iš trijų savanoriškiausiai dirbusių šalies bendruomenių. 2011 m. bendruomenė tapo Lietuvos nacionalinės vartotojų federacijos konkurso „Lietuvos kaime gyventi gera“ laureate, 2016 m. laimėjo ŽŪM konkurso „Bendruomenė-spindulys“ nominaciją „Už pozityvius pokyčius“.

2021 m. bendruomenės pirmininkė Pranutė pripažinta respublikinio konkurso „Bendruomenės lyderis-vadybininkas“ laureate, o pernai sigutėnietis Romas pelnė „Bendruomenės savanorio-2022“ nominaciją „Už ilgametę savanorystę“.

Tad kas iš Jūsų, nuotraukose pamatęs didelių ir mažų sigutėniečių pastangas puoselėti gimtąjį kaimą ir jame gyvenančių žmonių bendrystę, išdrįstų paneigti teiginį, kad „Lietuva be savanorių – Lietuva be ateities!?“

Norite prisidėti prie veiklų ar savanoriauti? Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
Ažuožerių moterų klubas
Ažuožerių moterų klubas
Ažuožerių moterų klubas- tai veiklių ir motyvuotų moterų bendruomenė.
Pasaulio anykštėnų bendrija
Pasaulio anykštėnų bendrija
Pasaulio anykštėnų bendrija telkia visuose pasaulio kraštuose ir Lietuvoje gyvenančius anykštėnus bendrai veiklai savo krašto ir Lietuvos labui.
Jaskonių ir Naujasodės kaimų bendruomenė
Jaskonių ir Naujasodės kaimų bendruomenė
Pietryčių Lietuvos partizaninis judėjimas.pokario metais.Druskininkų krašto partizanai.
Anykščių rajono Kurklių miestelio bendruomenės veikla
Anykščių rajono Kurklių miestelio bendruomenės veikla
Kurklių miestelio bendruomenė veikia nuo 2003 m. Mūsų bendruomenėje yra 68 nariai. jai vadovauja bendruomenės pirmininkė Elena Dedelienė, tai aktyvi..
Ziboliškės kaimo bendruomenė
Ziboliškės kaimo bendruomenė
Mūsų bendruomenė jauna (2 metai). Tikslas - kurti jaukų kaimą visiems. Nuo tradicijų iki inovacijų! Kuriame patrauklias erdves, bendraujame, dalijamės
Kaimo bendruomenė „Nendrinukė"
Kaimo bendruomenė „Nendrinukė"
Kaimo bendruomenė „Nendrinukė" susibūrė ir sėkmingai įgyvendina projektus, kurie ugdo pilietiškumą Trakų rajone.
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2024 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016