Rusnės bendruomenė „RUSNĖS SALA“ – išsaugosime švarią salą ateities kartoms

Rusnės bendruomenė „RUSNĖS SALA"
Kviečiame registruoti jūsų organizacijos iniciatyvas. Registruotas iniciatyvas įtraukiame į projektos renginius ir kitas veiklas.

Savo kraštovaizdžiu ir unikalumu garsėjanti didžiausia Lietuvos sala – Rusnė, traukia ne tik pasyvų poilsį mėgstančius turistus ar keliautojus, vertinančius gamtos grožį ir ramybę, šį vandens supamą žemės kraštą labai mėgsta ir žvejai mėgėjai. Kasmet salos pakrantės nuo ankstyvo pavasario iki vėlyvo rudens pilnutėlės meškeriotojų, deja išvykdami jie palieka krūvas šiukšlių, kurios skaičiuojamos šimtais kilogramų, o gal jau ir tonomis.

Daugiau kaip dešimtmetį salos bendruomenės nariai, kas keletą mėnesių buriasi į grupes ir renka pakrantėse paliktas šiukšles. Ne visos jos yra pasiekiamos pėsčiomis, prie kai kurių galima patekti tik vandeniu, plaukiant valtimi.

Kasmet paupiuose randama įvairių šiukšlių: automobilių padangų, tekstilės, čiužinių, plastiko, stiklo ar popieriaus kartono pakuočių. Visos jos daro didelę žalą gamtai, nesuirusios patenka į vandens telkinius bei dažnai tampa tų pačių žuvų ar paukščių maistu.

Talkų metu stengiamasi sutvarkyti kuo daugiau pakrančių plotų. Šiukšlės kraunamos į maišus ir išvežamos mašinomis ar išplukdomos valtimi, išrūšiuojamos.

Visos su šiukšlių rinkimu susijusios išlaidos (šiukšlių maišai, transporto išlaidos ir kitos priemonės) yra bendruomenės ir seniūnijos lėšos. Jokio kito finansavimo, nei iš surenkamo žvejo bilieto mokesčio, nei iš kitų resursų negaunama.

Žmonijai yra duota būti gamtos šeimininkais, žinant, kad visa tai kada nors paliksime ateities kartoms esame įsipareigoję saugoti, rūpintis ir puoselėti tuo ką gavome.

Norite prisidėti prie veiklų ar savanoriauti? Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
Kvietkinės kaimo bendruomenė
Kvietkinės kaimo bendruomenė
Esame Kvietkinės kaimo bendruomenė, kuriai svarbios gamtosaugos ir kultūros temos. Organizuojame stovyklas, edukacines programas, kt. renginius.
Ekspedicija pėsčiomis aplink Baltijos jūrą „Išsaugokime Baltiją“ (Save The Baltic Sea)
Ekspedicija pėsčiomis aplink Baltijos jūrą „Išsaugokime Baltiją“ (Save The Baltic Sea)
Baltijos jūra - viena užterščiausių pasaulyje. Šio aplinkosauginio žygio metu, per 8 šalis nešime žinutę: suvieniję jėgas, galime ją išsaugoti!
Jakutiškių gyvenvietės bendruomenė
Jakutiškių gyvenvietės bendruomenė
Jakutiškių gyvenvietės bendruomenė sutvarkė bei apsodino kelis sklypus kaimo teritorijoje. Sodinome krokus pievoje, sutvarkėme apleistą sklypą.
Pociūnėlių miestelio bendruomenė
Pociūnėlių miestelio bendruomenė
Pociūnėlių iniciatyva vienijanti gyventojus sveikai maitintis, gyventi ekologiškai.
Miežaičių kaimo bendruomenės tvenkinio pritaikymas poilsiui – poilsio zonos įrengimas
Miežaičių kaimo bendruomenės tvenkinio pritaikymas poilsiui – poilsio zonos įrengimas
Bendruomenė palaiko gerus santykius su Radviliškio rajono savivaldybe, Radviliškio seniūnija, rengia ir įgyvendina projektus.
Vievio bendruomenės pastangos išvalyti ežerą
Vievio bendruomenės pastangos išvalyti ežerą
Vieviečiai susivienijo, kad išvalytų miestelio centre esantį ežerą. Talkoje dalyvavo profesionalūs narai ir apie 100 gyventojų.
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2024 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016