Rusnės bendruomenė „RUSNĖS SALA“ – išsaugosime švarią salą ateities kartoms

Rusnės bendruomenė „RUSNĖS SALA"
Kviečiame registruoti jūsų organizacijos iniciatyvas. Registruotas iniciatyvas įtraukiame į projektos renginius ir kitas veiklas.

Savo kraštovaizdžiu ir unikalumu garsėjanti didžiausia Lietuvos sala – Rusnė, traukia ne tik pasyvų poilsį mėgstančius turistus ar keliautojus, vertinančius gamtos grožį ir ramybę, šį vandens supamą žemės kraštą labai mėgsta ir žvejai mėgėjai. Kasmet salos pakrantės nuo ankstyvo pavasario iki vėlyvo rudens pilnutėlės meškeriotojų, deja išvykdami jie palieka krūvas šiukšlių, kurios skaičiuojamos šimtais kilogramų, o gal jau ir tonomis.

Daugiau kaip dešimtmetį salos bendruomenės nariai, kas keletą mėnesių buriasi į grupes ir renka pakrantėse paliktas šiukšles. Ne visos jos yra pasiekiamos pėsčiomis, prie kai kurių galima patekti tik vandeniu, plaukiant valtimi.

Kasmet paupiuose randama įvairių šiukšlių: automobilių padangų, tekstilės, čiužinių, plastiko, stiklo ar popieriaus kartono pakuočių. Visos jos daro didelę žalą gamtai, nesuirusios patenka į vandens telkinius bei dažnai tampa tų pačių žuvų ar paukščių maistu.

Talkų metu stengiamasi sutvarkyti kuo daugiau pakrančių plotų. Šiukšlės kraunamos į maišus ir išvežamos mašinomis ar išplukdomos valtimi, išrūšiuojamos.

Visos su šiukšlių rinkimu susijusios išlaidos (šiukšlių maišai, transporto išlaidos ir kitos priemonės) yra bendruomenės ir seniūnijos lėšos. Jokio kito finansavimo, nei iš surenkamo žvejo bilieto mokesčio, nei iš kitų resursų negaunama.

Žmonijai yra duota būti gamtos šeimininkais, žinant, kad visa tai kada nors paliksime ateities kartoms esame įsipareigoję saugoti, rūpintis ir puoselėti tuo ką gavome.

Norite prisidėti prie veiklų ar savanoriauti? Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
Bendruomenės šaldytuvas Sapiegų parke
Bendruomenės šaldytuvas Sapiegų parke
Bendruomenės šaldytuvas Sapiegų parke yra maisto dalijimosi stotelė, kurioje vieni palieka perteklinį, tačiau vartoti tinkamą maistą, o kiti pasiima.
GAMTA MIESTE
GAMTA MIESTE
Neformalaus ugdymo programa mokykloms, spręsti klimato kaitos iššūkius per maisto tinklus!
,,Mūsų kiemelis" DARO 2024
,,Mūsų kiemelis" DARO 2024
Šiaulių VšĮ ,,Mūsų kiemelio" Gudručių gr. 4-5 metų vaikai DARO Šiaulių Dainų parke.
Daujėnų krašto bendruomenė
Daujėnų krašto bendruomenė
Daujėnai - jaukus, žalumos apsuptyje, karjero krištoliniame vandenyje išsiprausęs, kvepiantis namime duona, šauniausių žmonių tvarkomas miestelis.
„Žolynėlių kuždėjimai"
„Žolynėlių kuždėjimai"
Kauno lopšelio-darželio „Liepaitė" bendruomenė parengė projektą „Žolynėlių kuždėjimai", kurio metu stengiamasi susipažinti su augmenijos pasauliu
Kvietkinės kaimo bendruomenė
Kvietkinės kaimo bendruomenė
Esame Kvietkinės kaimo bendruomenė, kuriai svarbios gamtosaugos ir kultūros temos. Organizuojame stovyklas, edukacines programas, kt. renginius.
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2024 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016