Respublikinis projektas – seminaras „Visiems kitaip“
„Visiems kitaip“ – tai projektas, per 11 metų išsivystęs nuo idėjos iki seminarų, kuriuose dalyvauja ugdymo įstaigų mokiniai ir pedagogai iš beveik visos Lietuvos.
Projekto pradžia – 2012 ir 2013 metais Kauno pedagogų kvalifikacijos centre vykusios respublikinės konferencijos „Matematika ir gamtos mokslai kitaip: specialiųjų mokymo(si) poreikių (SUP) pamokoje tenkinimas ir integracija į ugdymo(si) procesą“, kurių iniciatorė – tuometinio Kauno Prano Daunio aklųjų ir silpnaregių ugdymo centro komanda, dalyviai – pedagogai, susiduriantys su iššūkiais ugdant SUP turinčius mokinius.
Pasidalinti gerąja patirtimi ugdant vaikus su SUP į mūsų Centrą 2014 m. atvyko Telšių, 2015 m. – Joniškio rajono matematikos mokytojai, jiems buvo surengti ir edukaciniai užsiėmimai.
2016-aisiais projektas išsiplėtė ir virto respublikiniu projektu-seminaru „Visiems kitaip“. Tai buvo vienas iš tarptautinei autizmo supratimo dienai skirtų renginių, jis vyko Kauno Tado Ivanausko zoologijos muziejuje, jame dalyvavo Kauno miesto ir rajono, Telšių ir Joniškio rajonų bendrojo ugdymo mokyklų, specialiųjų mokyklų 38 pedagogai, auklėtojai, pagalbos mokiniui specialistai ir 98 specialiųjų ugdymosi poreikių turintys mokiniai. Dalyviams labai patiko teorinis-praktinis tiksliųjų ir gamtos mokslų užsiėmimas „Pasaulio gyvūnai“.
2017 m. projektas „išvažiavo“ iš Kauno – Žagarės regioniniame parke vykusiame seminare dalyvavo 29 pedagogai ir 88 mokiniai iš Kauno, Joniškio ir Telšių rajonų ugdymo įstaigų, jiems įvairias edukacines veiklas organizavo Joniškio r. Skaistgirio gimnazijos pedagogai.
Projektą 2018 m. tęsė ir atviras pamokas netradicinėse aplinkose vedė Telšių „Atžalyno“ progimnazijos mokiniai ir pedagogai, o 2019 m. Kėdainių r. Akademijos gimnazijoje rinkosi pedagogai ir mokiniai iš Kauno ir Biržų, Kėdainių, Joniškio ir Telšių rajonų.
Pandemija projekto veiklos nenutraukė – 2023 m. visi rinkosi į Biržų pilį, kur „Atžalyno“ pagrindinės mokyklos pedagogų ir specialistų kolektyvas kartu su partneriais surengė edukacijas miesto erdvėse.
Kuo šis projektas išskirtinis?
• Kasmet edukacines veiklas organizuoja vis kita ugdymo įstaiga, sudarydama galimybę ne tik dalyvauti įvairiuose užsiėmimuose, bet ir susipažinti su to krašto kultūriniu paveldu, neformaliai pabendrauti išskirtinio grožio gamtos kampeliuose.
• Jo tikslas – parodyti, kad mokiniai, turintys SUP, gali dalyvauti įvairiausiose veiklose kartu su visais ir patirti sėkmę, o mokytojai ieško ir randa būdų, kaip tokius mokinius įtraukti į bendras veiklas kartu su bendraamžiais, kad nesijaustų atskirti, nes, anot Senekos, būdami kartu vienas kitam daugiau duosime.
• Projektu siekiama inovatyvaus ir integralaus ugdymo kiekvienam mokiniui, formuojant teigiamą nuostatą į įtrauktį švietime.
Gyvenimas turi prasmę, kai žmogus gali patirti, sužinoti, kurti ką nors nauja, kai ko nors laukia ir viliasi. Todėl tikimės, kad šis projektas tęsis, o apie jį sužinos visa Lietuva.