Ramintojos bendruomeninių socialinės įtraukties veiklų iniciatyva

Lina Blažytė
Palaikymo balsai neturės įtakos konkurso rezultatams. Konkursinio balsavimo sistemą planuojama atverti šių metų rudens pradžioje. Apie konkursinio balsavimo pradžią būsite informuoti žinute Lietuvos galios platformoje.
Jau palaikė

Tarybinias metais sandėliu paverstos ir prieš tris metus visuomenei vėl atvertos Švč. Mergelės Marijos Ramintojos bažnyčios pastato (toliau – Ramintoja) erdvėse veikiančios organizacijos: VšĮ „Bendrystės ir socialinių inovacijų centras“, Ramintojos religinė bendruomenė ir MB „Pirmas blynas“ bendradarbiauja kurdamos socialinės įtraukties kultūrines ir edukacines veiklas.

Buvęs apleistas kultūros paveldo pastatas šiandien tapo aktyvios, atsakingos bendruomenės simboliu. Lietuvos policijos kapeliono vedamos religinės bendruomenės savanoriškos veiklos ir pastangos, pradžioje sutelktos į bažnyčios patalpų valymą, avarinio stovio likvidavimą, VRM įsteigus VšĮ Bendrystės ir socialinių inovacijų centrą, kuris administruoja ir įveiklina pastatą bei pasitelkus kitų organizacijų jėgas, peraugo į inovatyvias paveldo ir šalies istorijos populiarinimui skirtas priemones – interaktyvias ekspozicijas, patirtis su 3D akiniais ir pan.

Pats pastatas, jo atgaivinimas ir pritaikymas šiandienos poreikiams yra svarbu, tačiau vienas svarbiausių bažnyčios pastate veikiančių organizacijų tikslų yra socialiai atsakingos visuomenės telkimas. Šie aktyvūs žmonės ir yra Ramintojos bendruomenė, o joje vykstančios veiklos – tai atsakas į šiandienos socialinius iššūkius ir aktualijas. Nežiūrint aštraus visuomenės susiskaldymo, dėl pandemijos, migrantų krizių valdymo ir kitų socialinių klausimų, čia vedama pagarbi diskusija ir praktinėmis veiklomis žmonės telkiami puoselėti empatijos ir supratimo kultūrą. Nors veiklos pirmiausiai yra skirtos LR Vidaus reikalų sistemos esamų ir buvusių darbuotojų, pareigūnų ir jų šeimų bendruomeniniams poreikiams, tačiau jų pavyzdžiu siekiama skatinti ir plačiosios visuomenės socialinę atsakomybę, jautrumą bei pilietiškumą. Ramintojos erdvė ir joje buriama įvairialypė bendruomenė yra atvira visoms socialinėms grupėms, nepriklausomai nuo amžiaus, lyties, religijos, profesinio išsilavinimo ir kt. socialinių kategorijų. Svarbiausia bendrystės sąlyga – vertybės: pagarba, pažinimas, pasitikėjimas, įtrauktis ir bendras veikimas.

Vien per šiuos metus įvyko dešimtys gyvų ir nuotolinių renginių, užsiėmimų, parodų, kultūrinių ir socialinių iniciatyvų, pritraukiančių tūkstančius peržiūrų bei aktyvų gyvą dalyvavimą. Visi norintys gali išbandyti save savanoriškose veiklose, bendrauti ir bendradarbiauti. Taip kuriamas tikras socialinis dialogas, tolerancija, laisvalaikio praleidimo įvairovė bendruomeninėje neformalioje aplinkoje, socialinių poreikių ir lūkesčių pažinimas, naujų socialinių ryšių mezgimas. Ramintojos bendruomenė yra atvira bendradarbiavimui su kitomis viešo ir privataus sektoriaus organizacijomis ar idėjų turinčiais asmenimis.

Per pastaruosius metus toks bendradarbiavimas įgalino:

● Ramintojos religinę bendruomenę sukurti pokalbių ciklą “Tautų kiemas” (it. Cortile dei Gentili). Tai Popiežiškosios kultūros tarybos inicijuotas formatas, skatinantis dialogą ir bendrystę tarp tikinčiųjų ir netikinčiųjų.” Virtualiame “kieme” susitinka įvairių kultūrų, religijų, mokslo sričių ekspertai ir kalbasi apie aktualius socialinius reiškinius ir tendencijas šiuolaikinio itin greitai, net radikaliai kintančio pasaulio ir visuomenės kontekste.

● Bendrystės ir socialinių inovacijų centro vykdomos ilgalaikės socialinės, bendruomeninės integracijos veiklos migrantams. Plėtojama įvairių tautų, gyvenančių Lietuvoje, visuomenei skirta interneto platforma www.livelithuania.net, kurioje penkiomis kalbomis, tarp jų farsi ir arabų, kuriamas išliekantis turinys bei skatinama vieša ir pagarbi diskusija apie integraciją, kultūrinius ir socialinius reiškinius, tradicijas, iniciatyvas.

Savanorių pagalba gyvai ir nuotoliniu būdu vykdomos lietuvių kalbos pamokos moterims užsienietėms auginančioms vaikus, nuo režimo bėgusiai baltarusių bendruomenei.
Padedant migrantų krizės ištiktai valstybei organizuojama pagalba rūbais pabėgėlių stovykloms. Į migrantų integracijos procesą per savanorystę ir mentorystę traukiami priešpensijinio amžiaus ir buvę pareigūnai.

● Šiais metais į Ramintoją buvo perkelta socialinio restorano “Pirmas blynas” veikla, kuri praturtino bendruomenę įvairiausiais aspektais. Tai ne tik socialinės integracijos įrankis negalią turintiems (dauno sindromą, autizmą ir kt.), bet ir visuomenės švietimas per natūralų socialinių ir fizinių kitoniškumų priėmimą bei didesnių prasmingo bendravimo galimybių kūrimą.

Organizacijų veiklos Ramintojoje persipina, papildo ir palaiko viena kitą, taip kuriamas daug stipresnis tarpusavio ryšys, tikrasis bendruomeniškumas.

Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
Pasodinkmedi.lt - kurkime žalią Lietuvą kartu!
Pasodinkmedi.lt - kurkime žalią Lietuvą kartu!
Platforma, kurioje kiekvienas galime smagiai prisidėti prie tikro lietuviško miško sodinimo, kuris niekada nebus kertamas ar naudojamas komercijai.
„Mama mums rūpi“ – pogimdyvinės depresijos prevencija ir pagalba
„Mama mums rūpi“ – pogimdyvinės depresijos prevencija ir pagalba
Kompleksiniai pokyčiai Lietuvoje, kad emocinis motinystės pasaulis neliktų šešėlyje.
Dacijonų kaimo bendruomenė - patraukli vieta gyventi
Dacijonų kaimo bendruomenė - patraukli vieta gyventi
Dacijonų kaimo bendruomenė aktyviai veikia 15 metų. Mūsų siekis kurti aplinką kurioje gera gyventi, suteikiant erdvę bendruomenės narių saviraiškai.
Eičiai - pažangus kaimas
Eičiai - pažangus kaimas
Eičiai - kaimas Karšuvos girios vidury, stiprėja savo iniciatyvomis, gyventojų idėjomis ir partnerių pagalba.
Pasaulis atsiveria smalsiems
Pasaulis atsiveria smalsiems
"Senjorų Pasaulis"- virtuali erdvė senjorų smalsumui, užimtumui ir bendravimui patenkinti.
DAINAVOS MAINŲ BIRŽA
DAINAVOS MAINŲ BIRŽA
VšĮ Šeimų centras “Būkime kartu” įgyvendina inovatyvią idėją, kurios nariai tarpusavyje keičiasi paslaugomis atsiskaitydami vietine valiuta Talentais.
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2022 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016