Pociūnėlių miestelio bendruomenė

POCIŪNĖLIŲ MIESTELIO BENDRUOMENĖ
Kviečiame registruoti jūsų organizacijos iniciatyvas. Registruotas iniciatyvas įtraukiame į projektos renginius ir kitas veiklas.

Pociūnėlių miestelio bendruomenė įsikūrė 2000 m. sausio mėn. Idėja suburti bendrai veiklai Pociūnėlių gyventojus atsirado tada, kai žmonės suprato, kad tik veikdami kartu galės spręsti iškylančias problemas. Iš įvairių projektų įgyvendinta nemažai sumanymų: suremontuotos buvusio darželio patalpos ir įkurtas Paslaugų centras su pirtimi bei skalbykla, šalia įrengta vaikų žaidimų aikštelė, veikia Vaikų dienos centras. Pociūnėlių pagrindinės mokyklos patalpose įrengtas sporto centras, įsigyti treniruokliai, medicinos punktui nupirktas cholesterolio, kardiografas ir gliukozės matuoklis. Rūpinantis bendruomenės švietimu, įvykdyti kompiuterinio raštingumo mokymai, organizuotos paskaitos ir seminarai gyventojams. Kai mažas miestelis nuo didesnio miesto nutolęs 40-50 kilometrų supranti, kad laukti kol kažkas kažką gero padarys ar atneš, neverta.

Nuo pat pradžių iki dabar turim labai veiklią bendruomenės tarybą, kurioje yra verslininkų ir stiprių ūkininkų. Jiems rūpi , kad apie Juos nemanytų: kaimas prasigėręs. Nes čia gyvena jie patys, jų vaikai. Todėl sumanė gaminti arbatas, cukatus, prieskonius. Verslo lūkesčius – produkcijos gardumą – šiame ženkle žymi pro miestelį pratekantis Garduvos upelis. Tarsi atrodytų, kad visi, kas gers Pociūnėliuose paruoštas arbatas , gardins maistą pagamintais prieskoniais ar skanaus cukatų iš morkų, burokėlių, pastarnokų, moliūgų, rabarbarų ar vaisių – dalyvaus svarbiame veiksme: kartu kurs bendruomenės verslą.

Bendruomenė nusipirko patalpas, kur 2022 07 10 įgyvendino projektą „Pociūnėlių miestelio bendruomenės prieskoninių žolelių, vaisių, uogų ir daržovių džiovyklos plėtra“.

Ne vien verslas vyksta. Pociūnėliuose rengiami renginiai kartu su verslininkais, ūkininkais su seminarais. Čia svarbu paminėti draugystę su Lenkijos šalies saviveiklininkais, kurie atvyksta vasaros metu į festivalį. Susirenka apie 500 Lenkijos šalis saviveiklininkų.

Norite prisidėti prie veiklų ar savanoriauti? Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
Kvietkinės kaimo bendruomenė
Kvietkinės kaimo bendruomenė
Esame Kvietkinės kaimo bendruomenė, kuriai svarbios gamtosaugos ir kultūros temos. Organizuojame stovyklas, edukacines programas, kt. renginius.
Rusnės bendruomenė „RUSNĖS SALA" - išsaugosime švarią salą ateities kartoms
Rusnės bendruomenė „RUSNĖS SALA" - išsaugosime švarią salą ateities kartoms
Saloje kiekvienais metais lankosi daug žvejų mėgėjų ir poilsiautojų iš visos Lietuvos ir užsienio. Iš po apsilankymo paliekama šimtai kg., šiukšlių.
Ekspedicija pėsčiomis aplink Baltijos jūrą „Išsaugokime Baltiją“ (Save The Baltic Sea)
Ekspedicija pėsčiomis aplink Baltijos jūrą „Išsaugokime Baltiją“ (Save The Baltic Sea)
Baltijos jūra - viena užterščiausių pasaulyje. Šio aplinkosauginio žygio metu, per 8 šalis nešime žinutę: suvieniję jėgas, galime ją išsaugoti!
Jakutiškių gyvenvietės bendruomenė
Jakutiškių gyvenvietės bendruomenė
Jakutiškių gyvenvietės bendruomenė sutvarkė bei apsodino kelis sklypus kaimo teritorijoje. Sodinome krokus pievoje, sutvarkėme apleistą sklypą.
Miežaičių kaimo bendruomenės tvenkinio pritaikymas poilsiui – poilsio zonos įrengimas
Miežaičių kaimo bendruomenės tvenkinio pritaikymas poilsiui – poilsio zonos įrengimas
Bendruomenė palaiko gerus santykius su Radviliškio rajono savivaldybe, Radviliškio seniūnija, rengia ir įgyvendina projektus.
Vievio bendruomenės pastangos išvalyti ežerą
Vievio bendruomenės pastangos išvalyti ežerą
Vieviečiai susivienijo, kad išvalytų miestelio centre esantį ežerą. Talkoje dalyvavo profesionalūs narai ir apie 100 gyventojų.
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2024 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016