Pasaulis atsiveria smalsiems

Senjorų Pasaulis
Palaikymo balsai neturės įtakos konkurso rezultatams. Konkursinio balsavimo sistemą planuojama atverti šių metų rudens pradžioje. Apie konkursinio balsavimo pradžią būsite informuoti žinute Lietuvos galios platformoje.
Jau palaikė

Vis labiau besiskaitmenizuojančiame pasaulyje didėja atotrūkis tarp jaunimo ir vyresniosios kartos, kuri išėjusi iš darbo rinkos nebegauna mokymų, kurie leidžia neįstrigti savo amžiuje. Dėl nesusikalbėjimo tarp kartų didėja senjorų atskirtis ir vienišumas. Mūsų tikslinis klientas nežino kaip saugiai naršyti internete ir neišnaudoja visų galimybių. Pastebėjome, kad rinkoje trūksta paskaitų, specialiai pritaikytų vyresnio amžiaus žmogui. Siūlydami paskaitas, mokymus, bendravimo svetainę, buriame vyresnio amžiaus į virtualią bendruomenę.

2020 metais susidariusi situacija suteikė progą mums tapti išskirtiniais. Pradėjome kviesti vyresnio amžiaus žmones į virtualų Senjorų pasaulį ir sulaukėme didžiulio susidomėjimo visoje Lietuvoje ir už jos ribų – juk internetas beribis. Pradėję kviesti senjorus į pokalbius Zoom platformoje apie šeimos kalėdines tradicijas, susilaukėme didelio susidomėjimo. 2021 metų pradžioje nebegalėjome nutraukti susitikimų, todėl nusprendėme organizuoti nuotolines paskaitas, kad būtų paprasčiau prisiminti – Kiekvieną ketvirtadienį ketvirtą valandą.

Informaciją pradėjome viešinti socialiniuose tinkluose. Iš pradžių galvojome – kaip mes surasime senjorus, tačiau Facebook sensta. Į mūsų renginius jungėsi tiek miestuose, tiek atokiau nuo jų gyvenantys senjorai.
Prisimenu, kai prieš paskaitą apie vienišumą pakalbinta Aleksandra nedrąsiai prisipažino: „Gyvenu Lietuvos pakraštį, šiuo metu užpustyta ir iš namų pajudėti negaliu. Jūsų paskaitos atgaiva širdžiai.“

„Senjorų pasaulio“ komanda, įgyvendindama savo viziją „Laiminga senatvė sau ir kitiems“ ir remdamasi idėja, kad sveika ir laiminga senatvė pasiekiama per kartų bendradarbiavimą, bendram tikslui pasiekti subūrė įvairaus amžiaus žmones. Mes vykdome senjorų nuomonės ir poreikių apklausas, ieškome alternatyvių finansavimo šaltinių būsimiems projektams, nes mūsų veikla vykdoma Lietuvos mąstu ir išeina už vienos savivaldybės ribų. Mūsų išskirtinumas – švietimo paslaugas vyresniesiems suaugusiesiems teikiame išskirtinai internetu.

Paskaitų ciklai sukasi apie keturias pagrindines organizacijos vertybes.

Sveikata didžiausia žmogaus vertybė, nuo kurios priklauso viso gyvenimo kokybė.
Esame skirtingi, tačiau vieningi. Skatiname įvairių kartų tarpusavio bendradarbiavimą, bei kuriame bendraminčių aplinką, kurioje bendravimas – tikrasis vilties ir džiaugsmo šaltinis. Bendradabiaudami su Active Youth projects kartu buvome sukvietę senjorus šokti lindy hopą, žaidėme nuotolinį protmūšį, kur komandas sudarė babytės su anūkais, ar šeimos, gyvenančios skirtinguose miestuose, tačiau online susijungusios į komandas.
Keliame uždavinį išlaikyti savo amžiui deramą laikyseną ir išmintingumą. Trečioji vertybė – pagarba sau. Žmogaus vertė su amžiumi nemažėja, todėl pagrindinis žmogaus vertės šaltinis yra jis pats.
Smalsumas ir atvirumas visoms naujovėms- ketvirtoji vertybė. Siekiame įsisavinti naujoves, kad visada galėtume prisitaikyti prie besikeičiančios aplinkos. Investuojame į saviugdą. Užsiimame įdomia veikla, kad kuo ilgiau išliktume darbingi.

Paskaitas parenkame senstančių žmonių emocinei savijautai gerinti, gyvenimiškų problemų sprendimui (saugus naršymas internete, draudimo ir kit. paslaugas, kurortinio gydymo, kelionių) taip įtraukdami ir mokydami naudotis IT. Bičiulių svetainėje – renkamės vien tik, megzti pažintis ar paprasčiausiai pasikalbėti. Sujaudino dviejų pašnekovių po tokio susitikimo prisipažinimas: „Seniai norėjau atvažiuoti į Vilnių, bet nebuvo pas ką – čia suradau sau draugę.“

Senjorų pasaulyje klubinės veiklos forma kuriame aplinką, kurioje vienišumą ir socialinę atskirtį dėl amžiaus patiriantys žmonės galėtų būti kuo ilgiau aktyvūs, sveiki ir nepriklausomi. Savo renginiais siekiame išsklaidyti senjorų vienišumo jausmą, skatiname fizinį bei socialinį aktyvumą, ateityje ruošiamės plėtoti jų savanorystę bei savitarpio pagalbą.

Mes įkvepiame senjorus, o tokie atsiliepimai įkvepia mus: „Senjorai nori gyventi kitaip, nelikti vieniši, pamiršti, esant reikalui remiami. “Senjorų pasaulis” patraukė su tobulai parengta strategine informacija, Zoom platformoje nuotolinių renginių tematika, savo šuolaikišku požiūriu į senjorų užimtumą, interesus, siekius komunikuotis, pagerinti karantino užgožtą kasdienybę.“

Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
Pasodinkmedi.lt - kurkime žalią Lietuvą kartu!
Pasodinkmedi.lt - kurkime žalią Lietuvą kartu!
Platforma, kurioje kiekvienas galime smagiai prisidėti prie tikro lietuviško miško sodinimo, kuris niekada nebus kertamas ar naudojamas komercijai.
„Mama mums rūpi“ – pogimdyvinės depresijos prevencija ir pagalba
„Mama mums rūpi“ – pogimdyvinės depresijos prevencija ir pagalba
Kompleksiniai pokyčiai Lietuvoje, kad emocinis motinystės pasaulis neliktų šešėlyje.
Dacijonų kaimo bendruomenė - patraukli vieta gyventi
Dacijonų kaimo bendruomenė - patraukli vieta gyventi
Dacijonų kaimo bendruomenė aktyviai veikia 15 metų. Mūsų siekis kurti aplinką kurioje gera gyventi, suteikiant erdvę bendruomenės narių saviraiškai.
Eičiai - pažangus kaimas
Eičiai - pažangus kaimas
Eičiai - kaimas Karšuvos girios vidury, stiprėja savo iniciatyvomis, gyventojų idėjomis ir partnerių pagalba.
DAINAVOS MAINŲ BIRŽA
DAINAVOS MAINŲ BIRŽA
VšĮ Šeimų centras “Būkime kartu” įgyvendina inovatyvią idėją, kurios nariai tarpusavyje keičiasi paslaugomis atsiskaitydami vietine valiuta Talentais.
Ramintojos bendruomeninių socialinės įtraukties veiklų iniciatyva
Ramintojos bendruomeninių socialinės įtraukties veiklų iniciatyva
Švč. Mergelės Marijos Ramintojos bažnyčios pastate veikiančių organizacijų kuriamos socialinės įtraukties, kultūrinės ir edukacinės veiklos.
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2022 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016