Pasaulis atsiveria smalsiems

Senjorų Pasaulis
2022 m. konkurso balsavimas pasibaigė. Ačiū dalyvavusiems! Kviesime balsuoti kitų metų konkurse 2023 m. „Palaikymo" balsai neturės įtakos konkurso rezultatams. Registruoti naujas iniciatyvas jau galite, užsiregistravusius kviesime dalyvauti ir kitose projekto veiklose.
Jau palaikė

„Garbus amžius nėra kliūtis tęsti aktyvų visuomeninį gyvenimą“, – teigia Vida Greičiuvienė, viena koja pati žengdama į senjorišką amžių. Išėjusi iš samdomo darbo, šiandien ji kartu su bendramintėmis buria „Senjorų pasaulis“ bendruomenę. Tai šiuolaikiška, virtuali mokymų ir bendravimo erdvė, skirta vyresnio amžiaus žmonėms.

Mūsų pagrindinis tikslas – keisti požiūrį į senatvę, atskleisti vyresnėse kartose glūdintį patirties potencialą ir kartu kurti laimingesnę visuomenę. Jei ko nors nepadarėte anksčiau, nereiškia, kad negalite to padaryti dabar. Palikę savo amžių daktarams, patys smalsiai junkitės tobulėti bei mokytis, nes įdėjus pakankamai pastangų, senatvė gali būti žaisminga ir spalvinga.

P. Despina Midvikienė, „Senjorų pasaulio klubo“ narė, tai tik patvirtina: „Aš labai džiaugiuosi, kad man vaikai padėjo atrasti šią erdvę ir dabar jaučiuosi šiuolaikiškesnė, įdomesnė sau ir aplinkiniams. Manau, kad nei jaunimas, nei valstybė daugiau neklijuos mums „prarastosios kartos“ etiketės”.

„Pasaulis atsiveria smalsiems“ – tai viena iš „Senjorų pasaulis“ iniciatyvų. Per dvylikos paskaitų ciklą, 500 žmonių virtualiai ir gyvų susitikimų metu Birštone, Palangoje, Krakėse,
ir t.t. apkeliavo Lietuvą bei praplėtė savo patirtis kūrybiškos komandos įtrauktyje. Norinčius įgyti daugiau žinių ir įgūdžių kviečia „Senjorų pasaulio“ klubas. Užsienio kalbų,
informacinių technologijų, kultūros, kūrybinių dirbtuvių ir sveikatingumo moduliuose 70 narių jungiasi lavinti ne tik kūną, bet ir požiūrį. Prieš paskaitą apie vienišumą pakalbinta Aleksandra nedrąsiai prisipažino: „Gyvenu Lietuvos pakrašty, šiuo metu užpustyta ir iš namų pajudėti negaliu. Jūsų paskaitos – atgaiva širdžiai.“ Iš viso nuotolinėse ketvirtadienio paskaitose yra dalyvavę daugiau kaip 1000 žmonių, dalis iš jų jau tapo nuolatiniais klausytojais.

Prisiminkite ir kitiems pasakykite – langas į naują pasaulį atsiveria smalsiems!

Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
Mažieji stebukladariai
Mažieji stebukladariai
Mažųjų stebukladarių dėka, vaikai gyvenantys atokiuose Lietuvos miesteliuose, vaikai, gyvenantys nepasiturinčiose šeimose išmoks programavimo pradmenų
Lietuvos jaunųjų mokslininkų forumas
Lietuvos jaunųjų mokslininkų forumas
Tai galimybė jauniesiems mokslininkams kartu su AM institucijų atstovais, mokslininkais ir politikais aptarti rūpimus svarbius mokslo klausimus
Mokslo sriuba
Mokslo sriuba
Kuriame mokslo populiarinimo laidas ir skatiname jaunimą studijuoti tiksliuosius mokslus. Mokslas ir technologijos ateina pas tave!
Inovatorių slėnis
Inovatorių slėnis
Antalieptėje Įgūdžių Laboratorijoje jaunuoliams suteikiami socialiniai bei darbiniai įgūdžiai. Kartu kuriama Skandinaviško pavyzdžio liaudies mokykla.
Keliaujančios architektūros dirbtuvės
Keliaujančios architektūros dirbtuvės
KAD - tai kūrybinių dirbtuvių projektas mažuose Lietuvos miesteliuose, siekiantis skatinti vaikus ir jaunimą būti aktyviais savo aplinkos kūrėjais.
Bendruomenės virtuvės studija
Bendruomenės virtuvės studija
Bendruomenės socialinis verslas - maisto gaminimo edukacijos gyventojams, akcentuojant tvarumą, maisto švaistymo mažinimo būdus ir priemones.
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2022 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016