Pagalbos moterims linija

Aušra Stankūnienė
Kviečiame registruoti jūsų organizacijos iniciatyvas. Registruotas iniciatyvas įtraukiame į projektos renginius ir kitas veiklas.

„Pagalbos moterims linija”- tai 18-us metus Lietuvoje veikianti emocinės paramos tarnyba, kurioje savanoriai teikia anonimišką, konfidencialią ir nemokamą emocinę paramą visiems besikreipiantiems asmenims, patiriantiems smurtą, išgyvenantiems krizes ar kitas sudėtingas gyvenimo situacijas. Pagalba teikiama telefonu ir internetu (el. laiškais ir pokalbiais internetinėmis žinutėmis).

“Pagalbos moterims linija” buvo įkurta 2003 m. Klaipėdoje. Kiek vėliau buvo įkurtas Kauno padalinys, o šiandien veiklą jau trečius metus sėkmingai vykdo ir Vilniaus padalinys. Visuose trijuose padaliniuose šiuo metu yra virš 200 savanorių. Norintys prisijungti prie “Pagalbos moterims linijos” veiklos suaugę asmenys privalo baigti intensyvius, apie 4 mėnesius trunkančius, mokymus, kurių metu įgyja teorinių žinių ir praktinių įgūdžių, reikalingų kokybiškam emocinės paramos teikimui.

Veiklos pradžioje “Pagalbos moterims linija” dirbo vos kelias valandas per parą, tačiau pastebėjus didelį pagalbos poreikį veikla buvo išplėsta ir linija tapo pasiekiama kiekvieną dieną, visą parą. Į “Pagalbos moterims liniją” gali kreiptis žmonės iš visos Lietuvos, pastebima, kad emocinės paramos ieško ir užsienyje gyvenantys lietuviai. Skambučių statistika rodo, jog skambinančių ir ieškančių pagalbos bei palaikymo žmonių vis daugėja. 2020 metais PML savanoriai atsakė į daugiau nei 23 000 skambučių, o bandančiųjų prisiskambinti buvo beveik dvigubai daugiau.

Per parą “Pagalbos moterims linijos” savanoriai vidutiniškai atsiliepia į 50, t.y. maždaug puse, visų įeinančių skambučių. Vis dar trūksta pajėgumų, ypač naktį, norint atsakyti į visus skambučius. Karantino metu, reaguojant į ekstremalią padėtį, savanoriai skyrė dar daugiau laiko savanorystei, kas lėmė jog per parą atsiliepėme į daugiau skambučių – apie 70.
“Pagalbos moterims linija” užtikrina kiekvieno besikreipiančiojo anonimiškumą ir informacijos konfidencialumą. Į liniją kreipiasi įvairaus amžiaus asmenys, dažniausiai moterys: nuo paauglių iki senjorų. Vidutinis skambinančiųjų amžius 35-55 metai. „Pagalbos moterims linijos“ programos koordinatorė Aušra Stankūnienė, kalbėdama apie skambinančiųjų dažniausius sunkumus, įvardina santykių problemas, moterų žemą savivertę, priklausomybę, vienatvę, nerimą ir smurtą artimoje aplinkoje. Kiekvienas skambutis į „Pagalbos moterims liniją“ – tai ištisa gyvenimo istorija. Kiekvienas skambinantysis – unikalus žmogus, kupinas įvairių jausmų, minčių ir patyrimų.

Norite prisidėti prie veiklų ar savanoriauti? Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
Ignalinos rajono neįgaliųjų draugija
Ignalinos rajono neįgaliųjų draugija
Jungiamės, kartu galim daugiau!
Socialinė iniciatyva Skirtingos Spalvos
Socialinė iniciatyva Skirtingos Spalvos
Siekiame dalintis su diagnoze gyvenančių žmonių įkvepiančiomis istorijomis ir mažinti socialinę atskirtį tarp „mes“ ir „jie“.
Stakliškių Vlado Jezukevičiaus skautų draugovės stovyklos
Stakliškių Vlado Jezukevičiaus skautų draugovės stovyklos
Stakliškių Vlado Jezukevičiaus skautų draugovė organizuoja stovyklas vaikams su protine ir fizine negalia.
Namų mama
Namų mama
Nemokama mamų bendruomenė, kurioje jau esančios mamos padeda besilaukiančioms ar ką tik pagimdžiusioms atneša maisto ir skiria laiko pabendravimui.
Specialiųjų poreikių vaikų kūryba garsina Lietuvą visame pasaulyje.
Specialiųjų poreikių vaikų kūryba garsina Lietuvą visame pasaulyje.
Informacinių technologijų ir ypatingų poreikių vaikų fantazijos jungties rezultatas - vektorinės tapybos darbai, kokių dar nebuvo matęs pasaulis.
Negalios įkvėpti
Negalios įkvėpti
Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos patirtys.
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2023 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016