Pagalbos moterims linija

Aušra Stankūnienė
Palaikymo balsai neturės įtakos konkurso rezultatams. Konkursinio balsavimo sistemą planuojama atverti šių metų rudens pradžioje. Apie konkursinio balsavimo pradžią būsite informuoti žinute Lietuvos galios platformoje.
Jau palaikė

„Pagalbos moterims linija”- tai 18-us metus Lietuvoje veikianti emocinės paramos tarnyba, kurioje savanoriai teikia anonimišką, konfidencialią ir nemokamą emocinę paramą visiems besikreipiantiems asmenims, patiriantiems smurtą, išgyvenantiems krizes ar kitas sudėtingas gyvenimo situacijas. Pagalba teikiama telefonu ir internetu (el. laiškais ir pokalbiais internetinėmis žinutėmis).

“Pagalbos moterims linija” buvo įkurta 2003 m. Klaipėdoje. Kiek vėliau buvo įkurtas Kauno padalinys, o šiandien veiklą jau trečius metus sėkmingai vykdo ir Vilniaus padalinys. Visuose trijuose padaliniuose šiuo metu yra virš 200 savanorių. Norintys prisijungti prie “Pagalbos moterims linijos” veiklos suaugę asmenys privalo baigti intensyvius, apie 4 mėnesius trunkančius, mokymus, kurių metu įgyja teorinių žinių ir praktinių įgūdžių, reikalingų kokybiškam emocinės paramos teikimui.

Veiklos pradžioje “Pagalbos moterims linija” dirbo vos kelias valandas per parą, tačiau pastebėjus didelį pagalbos poreikį veikla buvo išplėsta ir linija tapo pasiekiama kiekvieną dieną, visą parą. Į “Pagalbos moterims liniją” gali kreiptis žmonės iš visos Lietuvos, pastebima, kad emocinės paramos ieško ir užsienyje gyvenantys lietuviai. Skambučių statistika rodo, jog skambinančių ir ieškančių pagalbos bei palaikymo žmonių vis daugėja. 2020 metais PML savanoriai atsakė į daugiau nei 23 000 skambučių, o bandančiųjų prisiskambinti buvo beveik dvigubai daugiau.

Per parą “Pagalbos moterims linijos” savanoriai vidutiniškai atsiliepia į 50, t.y. maždaug puse, visų įeinančių skambučių. Vis dar trūksta pajėgumų, ypač naktį, norint atsakyti į visus skambučius. Karantino metu, reaguojant į ekstremalią padėtį, savanoriai skyrė dar daugiau laiko savanorystei, kas lėmė jog per parą atsiliepėme į daugiau skambučių – apie 70.
“Pagalbos moterims linija” užtikrina kiekvieno besikreipiančiojo anonimiškumą ir informacijos konfidencialumą. Į liniją kreipiasi įvairaus amžiaus asmenys, dažniausiai moterys: nuo paauglių iki senjorų. Vidutinis skambinančiųjų amžius 35-55 metai. „Pagalbos moterims linijos“ programos koordinatorė Aušra Stankūnienė, kalbėdama apie skambinančiųjų dažniausius sunkumus, įvardina santykių problemas, moterų žemą savivertę, priklausomybę, vienatvę, nerimą ir smurtą artimoje aplinkoje. Kiekvienas skambutis į „Pagalbos moterims liniją“ – tai ištisa gyvenimo istorija. Kiekvienas skambinantysis – unikalus žmogus, kupinas įvairių jausmų, minčių ir patyrimų.

Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
Pagalbos Angelai (Helping Hands of Angels)
Pagalbos Angelai (Helping Hands of Angels)
Anglijoje lietuvių sukurta nepelno organizacija, kuri padeda Lietuvoje nepasiturinčioms šeimoms, seneliams ir visiems, kam reikia pagalbos.
Pagramančio bendruomenės centro „Gramančia“ indelis garsinant savo kraštą
Pagramančio bendruomenės centro „Gramančia“ indelis garsinant savo kraštą
Pagramančio bendruomenės centras „Gramančia“ 2020 m. sukurtas socialinis verslas. Įkurta 19 darbo vietų.
Pilaitės bendruomenės centras
Pilaitės bendruomenės centras
Esame Tauragės raj., Dapkiškių k., Pilaitės bendruomenė: mūsų kaimas įsikūręs ant upės Jūros kranto Pagramančio regionianeme parke.
Baltosios Vokės vaikų dienos centro „Šypsenų sūkurys“ įkūrimas
Baltosios Vokės vaikų dienos centro „Šypsenų sūkurys“ įkūrimas
Vaikų dienos centro tikslas – sukurti saugią aplinką socialiai apleistiems vaikams, kad jie tinkamai galėtų augti ir ugdytis, tyrinėti pasaulį, bendrauti.
Solidarumo Kava
Solidarumo Kava
Tai 5 jaunuolių, turinčių intelekto sutrikimą, iniciatyva. Jos tikslas - kavos puodeliu už šypseną įgyti darbinių įgūdžių bei panaikinti stigmą.
Padėk vienišam senjorui
Padėk vienišam senjorui
Panevėžio krašto Nevėžio tunto skautai nudažė vienišos senolės namą.
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2022 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016