Pagalbos moterims linija

Aušra Stankūnienė
2022 m. konkurso balsavimas pasibaigė. Ačiū dalyvavusiems! Kviesime balsuoti kitų metų konkurse 2023 m. „Palaikymo" balsai neturės įtakos konkurso rezultatams. Registruoti naujas iniciatyvas jau galite, užsiregistravusius kviesime dalyvauti ir kitose projekto veiklose.
Jau palaikė

„Pagalbos moterims linija”- tai 18-us metus Lietuvoje veikianti emocinės paramos tarnyba, kurioje savanoriai teikia anonimišką, konfidencialią ir nemokamą emocinę paramą visiems besikreipiantiems asmenims, patiriantiems smurtą, išgyvenantiems krizes ar kitas sudėtingas gyvenimo situacijas. Pagalba teikiama telefonu ir internetu (el. laiškais ir pokalbiais internetinėmis žinutėmis).

“Pagalbos moterims linija” buvo įkurta 2003 m. Klaipėdoje. Kiek vėliau buvo įkurtas Kauno padalinys, o šiandien veiklą jau trečius metus sėkmingai vykdo ir Vilniaus padalinys. Visuose trijuose padaliniuose šiuo metu yra virš 200 savanorių. Norintys prisijungti prie “Pagalbos moterims linijos” veiklos suaugę asmenys privalo baigti intensyvius, apie 4 mėnesius trunkančius, mokymus, kurių metu įgyja teorinių žinių ir praktinių įgūdžių, reikalingų kokybiškam emocinės paramos teikimui.

Veiklos pradžioje “Pagalbos moterims linija” dirbo vos kelias valandas per parą, tačiau pastebėjus didelį pagalbos poreikį veikla buvo išplėsta ir linija tapo pasiekiama kiekvieną dieną, visą parą. Į “Pagalbos moterims liniją” gali kreiptis žmonės iš visos Lietuvos, pastebima, kad emocinės paramos ieško ir užsienyje gyvenantys lietuviai. Skambučių statistika rodo, jog skambinančių ir ieškančių pagalbos bei palaikymo žmonių vis daugėja. 2020 metais PML savanoriai atsakė į daugiau nei 23 000 skambučių, o bandančiųjų prisiskambinti buvo beveik dvigubai daugiau.

Per parą “Pagalbos moterims linijos” savanoriai vidutiniškai atsiliepia į 50, t.y. maždaug puse, visų įeinančių skambučių. Vis dar trūksta pajėgumų, ypač naktį, norint atsakyti į visus skambučius. Karantino metu, reaguojant į ekstremalią padėtį, savanoriai skyrė dar daugiau laiko savanorystei, kas lėmė jog per parą atsiliepėme į daugiau skambučių – apie 70.
“Pagalbos moterims linija” užtikrina kiekvieno besikreipiančiojo anonimiškumą ir informacijos konfidencialumą. Į liniją kreipiasi įvairaus amžiaus asmenys, dažniausiai moterys: nuo paauglių iki senjorų. Vidutinis skambinančiųjų amžius 35-55 metai. „Pagalbos moterims linijos“ programos koordinatorė Aušra Stankūnienė, kalbėdama apie skambinančiųjų dažniausius sunkumus, įvardina santykių problemas, moterų žemą savivertę, priklausomybę, vienatvę, nerimą ir smurtą artimoje aplinkoje. Kiekvienas skambutis į „Pagalbos moterims liniją“ – tai ištisa gyvenimo istorija. Kiekvienas skambinantysis – unikalus žmogus, kupinas įvairių jausmų, minčių ir patyrimų.

Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
VŠĮ „Aš ypatingas“
VŠĮ „Aš ypatingas“
Prieš keletą metų paveldėtas namas virto vaikų dienos centru.
Asociacija „Kėdainių samariečiai" - Suaugusiųjų dienos centras
Asociacija „Kėdainių samariečiai" - Suaugusiųjų dienos centras
Asociacija „Kėdainių samariečiai" įsteigė Suaugusiųjų dienos centrą, nes yra įsitikinę - socialinė atskirtis yra mūsų galvose, o ne gyvenime.
Visagino menų rezidencija
Visagino menų rezidencija
Menų rezidencija “Taškas” yra nuolat auganti erdvė jaunimui, menininkams, turistams ir žmonėms ieškantiems savęs, tylos ar įkvėpimo.
Taikomosios antropologijos organizacijos „Anthropos“ iniciatyva už kultūriškai jautrų švietimą
Taikomosios antropologijos organizacijos „Anthropos“ iniciatyva už kultūriškai jautrų švietimą
„Anthropos“ inicijavo kreipimąsi dėl diskriminuojančių kultūrinių reprezentacijų ir eurocentrizmo mokomojoje medžiagoje, įgyvendino mokymus autoriams.
Telšiuose sukurta oazė pabėgėliams, atvykusiems iš Ukrainos
Telšiuose sukurta oazė pabėgėliams, atvykusiems iš Ukrainos
Telšiai telkiasi vieningai pagalbai iš Ukrainos atvykstantiems karo pabėgėliams. Kartu vienybėje mes kuriame oazę, kurioje visiems gera gyventi!
NEET jaunimo integracija į darbo rinką
NEET jaunimo integracija į darbo rinką
VšĮ “Žmogiškųjų išteklių stebėsenos ir plėtros biuras” padeda socialiai pažeidžiamam jaunimui įsilieti į darbo rinką, savanorystę ar pameistrystę.
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2023 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016