Pagalbos moterims linija
„Pagalbos moterims linija”- tai 21-us metus Lietuvoje veikianti emocinės paramos tarnyba, kurioje savanoriai teikia anonimišką, konfidencialią ir nemokamą emocinę paramą visiems besikreipiantiems asmenims, patiriantiems smurtą, išgyvenantiems krizes ar kitas sudėtingas gyvenimo situacijas. Pagalba teikiama telefonu ir internetu (el. laiškais ir pokalbiais internetinėmis žinutėmis).
“Pagalbos moterims linija” buvo įkurta 2003 m. Klaipėdoje. Kiek vėliau buvo įkurtas Kauno padalinys, o šiandien veiklą jau penktus metus sėkmingai vykdo ir Vilniaus padalinys. Visuose trijuose padaliniuose šiuo metu yra virš 350 savanorių. Norintys prisijungti prie “Pagalbos moterims linijos” veiklos suaugę asmenys privalo baigti intensyvius, apie 4 mėnesius trunkančius, mokymus, kurių metu įgyja teorinių žinių ir praktinių įgūdžių, reikalingų kokybiškam emocinės paramos teikimui.
Veiklos pradžioje “Pagalbos moterims linija” dirbo vos kelias valandas per parą, tačiau pastebėjus didelį pagalbos poreikį veikla buvo išplėsta ir linija tapo pasiekiama kiekvieną dieną, visą parą. Į “Pagalbos moterims liniją” gali kreiptis žmonės iš visos Lietuvos, pastebima, kad emocinės paramos ieško ir užsienyje gyvenantys lietuviai. Skambučių statistika rodo, jog skambinančių ir ieškančių pagalbos bei palaikymo žmonių vis daugėja. 2023 metais PML savanoriai atsakė į daugiau nei 26 000 skambučių, o bandančiųjų prisiskambinti buvo beveik dvigubai daugiau.
Per parą “Pagalbos moterims linijos” savanoriai vidutiniškai atsiliepia į 80, t.y. maždaug pusę, visų įeinančių skambučių. Vis dar trūksta pajėgumų, ypač naktį, norint atsakyti į visus skambučius.
“Pagalbos moterims linija” užtikrina kiekvieno besikreipiančiojo anonimiškumą ir informacijos konfidencialumą. Į liniją kreipiasi įvairaus amžiaus asmenys, dažniausiai moterys: nuo paauglių iki senjorų. Vidutinis skambinančiųjų amžius 35-55 metai. „Pagalbos moterims linijos“ programos vadovė Aušra Stankūnienė, kalbėdama apie skambinančiųjų dažniausius sunkumus, įvardina santykių problemas, moterų žemą savivertę, priklausomybę, vienatvę, nerimą ir smurtą artimoje aplinkoje. Kiekvienas skambutis į „Pagalbos moterims liniją“ – tai ištisa gyvenimo istorija. Kiekvienas skambinantysis – unikalus žmogus, kupinas įvairių jausmų, minčių ir patyrimų.