Pagalbos moterims linija

Aušra Stankūnienė
Kviečiame registruoti jūsų organizacijos iniciatyvas. Registruotas iniciatyvas įtraukiame į projektos renginius ir kitas veiklas.

„Pagalbos moterims linija”- tai 18-us metus Lietuvoje veikianti emocinės paramos tarnyba, kurioje savanoriai teikia anonimišką, konfidencialią ir nemokamą emocinę paramą visiems besikreipiantiems asmenims, patiriantiems smurtą, išgyvenantiems krizes ar kitas sudėtingas gyvenimo situacijas. Pagalba teikiama telefonu ir internetu (el. laiškais ir pokalbiais internetinėmis žinutėmis).

“Pagalbos moterims linija” buvo įkurta 2003 m. Klaipėdoje. Kiek vėliau buvo įkurtas Kauno padalinys, o šiandien veiklą jau trečius metus sėkmingai vykdo ir Vilniaus padalinys. Visuose trijuose padaliniuose šiuo metu yra virš 200 savanorių. Norintys prisijungti prie “Pagalbos moterims linijos” veiklos suaugę asmenys privalo baigti intensyvius, apie 4 mėnesius trunkančius, mokymus, kurių metu įgyja teorinių žinių ir praktinių įgūdžių, reikalingų kokybiškam emocinės paramos teikimui.

Veiklos pradžioje “Pagalbos moterims linija” dirbo vos kelias valandas per parą, tačiau pastebėjus didelį pagalbos poreikį veikla buvo išplėsta ir linija tapo pasiekiama kiekvieną dieną, visą parą. Į “Pagalbos moterims liniją” gali kreiptis žmonės iš visos Lietuvos, pastebima, kad emocinės paramos ieško ir užsienyje gyvenantys lietuviai. Skambučių statistika rodo, jog skambinančių ir ieškančių pagalbos bei palaikymo žmonių vis daugėja. 2020 metais PML savanoriai atsakė į daugiau nei 23 000 skambučių, o bandančiųjų prisiskambinti buvo beveik dvigubai daugiau.

Per parą “Pagalbos moterims linijos” savanoriai vidutiniškai atsiliepia į 50, t.y. maždaug puse, visų įeinančių skambučių. Vis dar trūksta pajėgumų, ypač naktį, norint atsakyti į visus skambučius. Karantino metu, reaguojant į ekstremalią padėtį, savanoriai skyrė dar daugiau laiko savanorystei, kas lėmė jog per parą atsiliepėme į daugiau skambučių – apie 70.
“Pagalbos moterims linija” užtikrina kiekvieno besikreipiančiojo anonimiškumą ir informacijos konfidencialumą. Į liniją kreipiasi įvairaus amžiaus asmenys, dažniausiai moterys: nuo paauglių iki senjorų. Vidutinis skambinančiųjų amžius 35-55 metai. „Pagalbos moterims linijos“ programos koordinatorė Aušra Stankūnienė, kalbėdama apie skambinančiųjų dažniausius sunkumus, įvardina santykių problemas, moterų žemą savivertę, priklausomybę, vienatvę, nerimą ir smurtą artimoje aplinkoje. Kiekvienas skambutis į „Pagalbos moterims liniją“ – tai ištisa gyvenimo istorija. Kiekvienas skambinantysis – unikalus žmogus, kupinas įvairių jausmų, minčių ir patyrimų.

Norite prisidėti prie veiklų ar savanoriauti? Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
SOTAS – žmogui ir dėl žmogaus
SOTAS – žmogui ir dėl žmogaus
SOTAS - nevyriausybinė organizacija, kuri teikia socialines bei psichologines paslaugas ir savo veikla prisideda prie vaikų ir jų šeimų gerovės.
„Po tuo pačiu dangum..."
„Po tuo pačiu dangum..."
Asociacijos savanoriai nuo pat karo pradžios rūpinasi ukrainiečiais - karo pabėgėliais. Ši prasminga veikla padeda jiems integruotis į bendruomenę.
„Čia mūsų namai"
„Čia mūsų namai"
Bendruomenė įkurta 2004 11 11. Pagrindinė veikla - atstovauti ir ginti narių interesus; vienyti narius bendrai veiklai, skatinti pilietinį aktyvumą.
Jaunimo su specialiaisiais poreikiais bendruomenė
Jaunimo su specialiaisiais poreikiais bendruomenė
Esame bendruomenė, vienijanti jaunimą su specialiaisiais poreikiais ir padedanti jiems turiningai ir prasmingai leisti laisvalaikį.
„Angelų mamos“
„Angelų mamos“
Palaikymo bendruomenė nėštumą patyrusiai ir kūdikio netektį išgyvenančiai mamai.
Trečiojo Amžiaus Akademija
Trečiojo Amžiaus Akademija
VšĮ Trečiojo Amžiaus Akademija organizuoja paskaitas, ekskursijas.
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2024 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016