Negalios įkvėpti

Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešoji biblioteka
Kviečiame registruoti jūsų organizacijos iniciatyvas. Registruotas iniciatyvas įtraukiame į projektos renginius ir kitas veiklas.

Ar visiems bendruomenės nariams biblioteka patraukli? Kaip į ją pakviesti ir sudominti tuos, kuriems, ko gero, labiausiai trūksta bendravimo, integracijos į socialinį ir kultūrinį gyvenimą – neįgaliuosius? Ypač žmones su psichikos ir proto negalia, kurie yra linkę gyventi uždarą gyvenimą, slėptis ne tik nuo kitų, bet ir nuo savęs.
Šiuos klausimus Klaipėdos miesto savivaldybės viešoji biblioteka iškėlė 2016 metais. Šiandien jau galime pasidžiaugti kasdienę neįgaliųjų gerovę kuriančiais veiklų rezultatais. Biblioteka bendradarbiauja su Klaipėdos neįgaliuosius vienijančiomis organizacijomis – Klaipėdos sutrikusios psichikos žmonių globos bendrija, Klaipėdos socialinių paslaugų centru „Danė“, VšĮ „Likimo laiptai“, Klaipėdos m. neįgaliųjų draugija, Lietuvos sutrikusio intelekto žmonių globos bendrija „Klaipėdos viltis“, BĮ neįgaliųjų centru „Klaipėdos lakštutė“, Klaipėdos krašto Alzheimerio ligos klubu „Atmena“ bei jokioms organizacijoms nepriklausančiais neįgaliaisiais – parengėme ir įgyvendinome penkis neįgaliesiems skirtus projektus, sukūrėme programą, kuri padeda įveikti socialinę, kultūrinę ir skaitmeninę atskirtį. Literatūra, teatras, improvizacijos, dailė, juoko joga, fotografija, muzika, kraštotyra ir istorija – visa tai edukacinių ir kultūrinių renginių pavidalu praplečia neįgaliųjų akiratį, suteikia galimybę ugdyti ir atskleisti kūrybiškumą, pasijusti pilnaverte visuomenės dalimi.
Ne tik visuomenė turi mokytis priimti kitaip mąstančius, atrodančius, ribotas galimybes turinčius žmones, bet ir neįgalieji turi ateiti į visuomenę, atsinešdami savo indėlį, atvirai parodydami, kuo jie gyvena, kaip jaučiasi, kas jiems svarbu, atskleisdami savo gabumus ir stiprybes. Todėl neįgaliuosius skatiname aktyviai įsilieti į bendruomeninį gyvenimą – rengiame neįgaliųjų dailės darbų ir fotografijos parodas, organizuojame literatūrinius konkursus, skatiname dalyvauti diskusijose.
Pats žodis „neįgalieji“ – ginčytina sąvoka. Neįgalus – reiškia kažko negalintis; suvaržo, apriboja, sumenkina. Tačiau kiekvienas tam tikra prasme esame neįgalus – kažko nesugebame, negalime, arba esame įsitikinę, kad taip yra. Todėl vadovaujamės požiūriu, kad nei vienas nesame vertingesnis už kitą. Visi esame žmonės – skirtingi, bet vienodai svarbūs. Laikydamiesi šio principo dėjome pamatus integracijai. Įsiklausydami į save, išsilaisvindami siekiame, kad negalia taptų mūsų galia.
Nuo pat iniciatyvos pradžios tobuliname veiklas ir ieškome naujų krypčių, kuriomis galėtume dirbti. Buvo ir yra vienintelis objektas – žmogus, tikslas – dvasinė, socialinė, skaitmeninė ir kultūrinė žmogaus gerovė. Išsiveržėme iš formalumo ribų, sukūrėme šiltą tarpusavio ryšį. Tai reiškia būti šalia žmogaus ir jį mylėti: ne tik klausytis, bet ir išgirsti; pajausti kito baimes, nerimą, atsiliepti į nedrąsų prašymą. Kai ne laikrodis nustato susitikimų pabaigą, o pats jauti ir kitų akyse perskaitai, kad susitikimas tikrai išbaigtas.

Instagram – https://www.instagram.com/klaipeda.biblioteka
Youtube – https://www.youtube.com/kmsvbiblioteka

https://tv.lrytas.lt/zinios/lietuvos-diena/2021/07/08/news/pavyzdinga-iniciatyva-klaipedoje-surengtos-fotografijos-dirbtuves-neigaliesiems-20026593

Norite prisidėti prie veiklų ar savanoriauti? Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
SOTAS – žmogui ir dėl žmogaus
SOTAS – žmogui ir dėl žmogaus
SOTAS - nevyriausybinė organizacija, kuri teikia socialines bei psichologines paslaugas ir savo veikla prisideda prie vaikų ir jų šeimų gerovės.
„Po tuo pačiu dangum..."
„Po tuo pačiu dangum..."
Asociacijos savanoriai nuo pat karo pradžios rūpinasi ukrainiečiais - karo pabėgėliais. Ši prasminga veikla padeda jiems integruotis į bendruomenę.
„Čia mūsų namai"
„Čia mūsų namai"
Bendruomenė įkurta 2004 11 11. Pagrindinė veikla - atstovauti ir ginti narių interesus; vienyti narius bendrai veiklai, skatinti pilietinį aktyvumą.
Jaunimo su specialiaisiais poreikiais bendruomenė
Jaunimo su specialiaisiais poreikiais bendruomenė
Esame bendruomenė, vienijanti jaunimą su specialiaisiais poreikiais ir padedanti jiems turiningai ir prasmingai leisti laisvalaikį.
„Angelų mamos“
„Angelų mamos“
Palaikymo bendruomenė nėštumą patyrusiai ir kūdikio netektį išgyvenančiai mamai.
Trečiojo Amžiaus Akademija
Trečiojo Amžiaus Akademija
VšĮ Trečiojo Amžiaus Akademija organizuoja paskaitas, ekskursijas.
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2024 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016