Negalios įkvėpti

Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešoji biblioteka
Kviečiame balsuoti už iniciatyvas. Balsavimas vyks rugsėjo 18 - spalio 18 dienomis (imtinai). Pabalsavus į jūsų el. pašto dėžutę ateis patvirtinimo laiškas. Paspauskite patvirtinimą gautame laiške, kad balsas būtų užskaitytas. Negavę laiško, patikrinkite ir pašto dėžučių „šiukšlių" skyrius. Jei balsavimas neveikia, pabandykite prisijungti per kitą naršyklę (Chrome, Mozilla, Opera, Edge).

Ar visiems bendruomenės nariams biblioteka patraukli? Kaip į ją pakviesti ir sudominti tuos, kuriems, ko gero, labiausiai trūksta bendravimo, integracijos į socialinį ir kultūrinį gyvenimą – neįgaliuosius? Ypač žmones su psichikos ir proto negalia, kurie yra linkę gyventi uždarą gyvenimą, slėptis ne tik nuo kitų, bet ir nuo savęs.
Šiuos klausimus Klaipėdos miesto savivaldybės viešoji biblioteka iškėlė 2016 metais. Šiandien jau galime pasidžiaugti kasdienę neįgaliųjų gerovę kuriančiais veiklų rezultatais. Biblioteka bendradarbiauja su Klaipėdos neįgaliuosius vienijančiomis organizacijomis – Klaipėdos sutrikusios psichikos žmonių globos bendrija, Klaipėdos socialinių paslaugų centru „Danė“, VšĮ „Likimo laiptai“, Klaipėdos m. neįgaliųjų draugija, Lietuvos sutrikusio intelekto žmonių globos bendrija „Klaipėdos viltis“, BĮ neįgaliųjų centru „Klaipėdos lakštutė“, Klaipėdos krašto Alzheimerio ligos klubu „Atmena“ bei jokioms organizacijoms nepriklausančiais neįgaliaisiais – parengėme ir įgyvendinome penkis neįgaliesiems skirtus projektus, sukūrėme programą, kuri padeda įveikti socialinę, kultūrinę ir skaitmeninę atskirtį. Literatūra, teatras, improvizacijos, dailė, juoko joga, fotografija, muzika, kraštotyra ir istorija – visa tai edukacinių ir kultūrinių renginių pavidalu praplečia neįgaliųjų akiratį, suteikia galimybę ugdyti ir atskleisti kūrybiškumą, pasijusti pilnaverte visuomenės dalimi.
Ne tik visuomenė turi mokytis priimti kitaip mąstančius, atrodančius, ribotas galimybes turinčius žmones, bet ir neįgalieji turi ateiti į visuomenę, atsinešdami savo indėlį, atvirai parodydami, kuo jie gyvena, kaip jaučiasi, kas jiems svarbu, atskleisdami savo gabumus ir stiprybes. Todėl neįgaliuosius skatiname aktyviai įsilieti į bendruomeninį gyvenimą – rengiame neįgaliųjų dailės darbų ir fotografijos parodas, organizuojame literatūrinius konkursus, skatiname dalyvauti diskusijose.
Pats žodis „neįgalieji“ – ginčytina sąvoka. Neįgalus – reiškia kažko negalintis; suvaržo, apriboja, sumenkina. Tačiau kiekvienas tam tikra prasme esame neįgalus – kažko nesugebame, negalime, arba esame įsitikinę, kad taip yra. Todėl vadovaujamės požiūriu, kad nei vienas nesame vertingesnis už kitą. Visi esame žmonės – skirtingi, bet vienodai svarbūs. Laikydamiesi šio principo dėjome pamatus integracijai. Įsiklausydami į save, išsilaisvindami siekiame, kad negalia taptų mūsų galia.
Nuo pat iniciatyvos pradžios tobuliname veiklas ir ieškome naujų krypčių, kuriomis galėtume dirbti. Buvo ir yra vienintelis objektas – žmogus, tikslas – dvasinė, socialinė, skaitmeninė ir kultūrinė žmogaus gerovė. Išsiveržėme iš formalumo ribų, sukūrėme šiltą tarpusavio ryšį. Tai reiškia būti šalia žmogaus ir jį mylėti: ne tik klausytis, bet ir išgirsti; pajausti kito baimes, nerimą, atsiliepti į nedrąsų prašymą. Kai ne laikrodis nustato susitikimų pabaigą, o pats jauti ir kitų akyse perskaitai, kad susitikimas tikrai išbaigtas.

Instagram – https://www.instagram.com/klaipeda.biblioteka
Youtube – https://www.youtube.com/kmsvbiblioteka

https://tv.lrytas.lt/zinios/lietuvos-diena/2021/07/08/news/pavyzdinga-iniciatyva-klaipedoje-surengtos-fotografijos-dirbtuves-neigaliesiems-20026593

Norite prisidėti prie veiklų ar savanoriauti? Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
Namų mama
Namų mama
Nemokama mamų bendruomenė, kurioje jau esančios mamos padeda besilaukiančioms ar ką tik pagimdžiusioms atneša maisto ir skiria laiko pabendravimui.
Specialiųjų poreikių vaikų kūryba garsina Lietuvą visame pasaulyje.
Specialiųjų poreikių vaikų kūryba garsina Lietuvą visame pasaulyje.
Informacinių technologijų ir ypatingų poreikių vaikų fantazijos jungties rezultatas - vektorinės tapybos darbai, kokių dar nebuvo matęs pasaulis.
„Rozalimo sveikatinimo studiją“
„Rozalimo sveikatinimo studiją“
Bendruomenės veikla - telkti bendruomenės narius, įgyvendinti socialines programas. Didinti kaimo vietovių viešojo gyvenimo patrauklumą.
Mano Guru - antrasis šansas socialiai atskirtiems
Mano Guru - antrasis šansas socialiai atskirtiems
Kavinėje „Mano Guru“ įdarbinami priklausomybėmis nuo psichoaktyvių medžiagų sergantys, grįžę iš įkalinimo įstaigų, asmenys. Veikia 19 metų.
Marcinkonių kaimo bendruomenė
Marcinkonių kaimo bendruomenė
Marcinkonių kaimo bendruomenės iniciatyva veikia akredituotas vaikų dienos centras "Šypsenėlė" ir viešoji pirtis kaimo gyventojams.
Visuomeninė Rasų kapinių draugija
Visuomeninė Rasų kapinių draugija
Visuomeninė Rasų kapinių draugija - ne pelno siekianti organizacija, kuri nuo 1990 m. kruopščiai rūpinasi senosiomis sostinės nekropolijomis.
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2023 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016