Negalios įkvėpti

Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešoji biblioteka
Kviečiame registruoti jūsų organizacijos iniciatyvas. Registruotas iniciatyvas įtraukiame į projektos renginius ir kitas veiklas.

Ar visiems bendruomenės nariams biblioteka patraukli? Kaip į ją pakviesti ir sudominti tuos, kuriems, ko gero, labiausiai trūksta bendravimo, integracijos į socialinį ir kultūrinį gyvenimą – neįgaliuosius? Ypač žmones su psichikos ir proto negalia, kurie yra linkę gyventi uždarą gyvenimą, slėptis ne tik nuo kitų, bet ir nuo savęs.
Šiuos klausimus Klaipėdos miesto savivaldybės viešoji biblioteka iškėlė 2016 metais. Šiandien jau galime pasidžiaugti kasdienę neįgaliųjų gerovę kuriančiais veiklų rezultatais. Biblioteka bendradarbiauja su Klaipėdos neįgaliuosius vienijančiomis organizacijomis – Klaipėdos sutrikusios psichikos žmonių globos bendrija, Klaipėdos socialinių paslaugų centru „Danė“, VšĮ „Likimo laiptai“, Klaipėdos m. neįgaliųjų draugija, Lietuvos sutrikusio intelekto žmonių globos bendrija „Klaipėdos viltis“, BĮ neįgaliųjų centru „Klaipėdos lakštutė“, Klaipėdos krašto Alzheimerio ligos klubu „Atmena“ bei jokioms organizacijoms nepriklausančiais neįgaliaisiais – parengėme ir įgyvendinome penkis neįgaliesiems skirtus projektus, sukūrėme programą, kuri padeda įveikti socialinę, kultūrinę ir skaitmeninę atskirtį. Literatūra, teatras, improvizacijos, dailė, juoko joga, fotografija, muzika, kraštotyra ir istorija – visa tai edukacinių ir kultūrinių renginių pavidalu praplečia neįgaliųjų akiratį, suteikia galimybę ugdyti ir atskleisti kūrybiškumą, pasijusti pilnaverte visuomenės dalimi.
Ne tik visuomenė turi mokytis priimti kitaip mąstančius, atrodančius, ribotas galimybes turinčius žmones, bet ir neįgalieji turi ateiti į visuomenę, atsinešdami savo indėlį, atvirai parodydami, kuo jie gyvena, kaip jaučiasi, kas jiems svarbu, atskleisdami savo gabumus ir stiprybes. Todėl neįgaliuosius skatiname aktyviai įsilieti į bendruomeninį gyvenimą – rengiame neįgaliųjų dailės darbų ir fotografijos parodas, organizuojame literatūrinius konkursus, skatiname dalyvauti diskusijose.
Pats žodis „neįgalieji“ – ginčytina sąvoka. Neįgalus – reiškia kažko negalintis; suvaržo, apriboja, sumenkina. Tačiau kiekvienas tam tikra prasme esame neįgalus – kažko nesugebame, negalime, arba esame įsitikinę, kad taip yra. Todėl vadovaujamės požiūriu, kad nei vienas nesame vertingesnis už kitą. Visi esame žmonės – skirtingi, bet vienodai svarbūs. Laikydamiesi šio principo dėjome pamatus integracijai. Įsiklausydami į save, išsilaisvindami siekiame, kad negalia taptų mūsų galia.
Nuo pat iniciatyvos pradžios tobuliname veiklas ir ieškome naujų krypčių, kuriomis galėtume dirbti. Buvo ir yra vienintelis objektas – žmogus, tikslas – dvasinė, socialinė, skaitmeninė ir kultūrinė žmogaus gerovė. Išsiveržėme iš formalumo ribų, sukūrėme šiltą tarpusavio ryšį. Tai reiškia būti šalia žmogaus ir jį mylėti: ne tik klausytis, bet ir išgirsti; pajausti kito baimes, nerimą, atsiliepti į nedrąsų prašymą. Kai ne laikrodis nustato susitikimų pabaigą, o pats jauti ir kitų akyse perskaitai, kad susitikimas tikrai išbaigtas.

Instagram – https://www.instagram.com/klaipeda.biblioteka
Youtube – https://www.youtube.com/kmsvbiblioteka

https://tv.lrytas.lt/zinios/lietuvos-diena/2021/07/08/news/pavyzdinga-iniciatyva-klaipedoje-surengtos-fotografijos-dirbtuves-neigaliesiems-20026593

Norite prisidėti prie veiklų ar savanoriauti? Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
Alvito kaimo bendruomenė
Alvito kaimo bendruomenė
Per dauagiau nei 20 gyvavimo metų Alvito kaimo bendruomenė įgyvendino daugybę įvairių projektų, kurie gražina mūsų miestelį ir suburia gyventojus.
Minties galia motyvuojanti veikti – „Pagalvokime ką galime duoti kitam neatlygintinai”
Minties galia motyvuojanti veikti – „Pagalvokime ką galime duoti kitam neatlygintinai”
Trijų alytiškių iniciatyvos globojamiems vaikams ir gimtajam miestui vienija aplinkai jautrius juridinius ir fizinius asmenis.
Bendruomenė „Dailučių švyturiai"
Bendruomenė „Dailučių švyturiai"
Bendruomenė „Dailučių švyturiai" įsteigta 2006, tai visuomeninė organizacija, įkūrusi VDC, sveikatingumo centrą, teikia socialines paslaugas.
Nematomą negalią turintys asmenys yra matomi
Nematomą negalią turintys asmenys yra matomi
Pasitelkiant tarptautiniu mastu žinomą Nematomos negalios saulėgrąžos ženklą siekiame, kad nematomą negalią turintys asmenys būtų matomi.
Jonavos rajono Panoterių krašto bendruomenė
Jonavos rajono Panoterių krašto bendruomenė
Vienu iš svarbiausių projektų per veiklos laikotarpį laikome – savarankišką iniciatyvą Panoterių heraldikos sukūrimui ir pristatymui.
SOTAS – žmogui ir dėl žmogaus
SOTAS – žmogui ir dėl žmogaus
SOTAS - nevyriausybinė organizacija, kuri teikia socialines bei psichologines paslaugas ir savo veikla prisideda prie vaikų ir jų šeimų gerovės.
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2024 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016