Nacionalinis aplinkosaugos egzaminas

Žaliosios politikos institutas Viešoji įstaiga
Kviečiame balsuoti už iniciatyvas. Balsavimas vyks rugsėjo 18 - spalio 18 dienomis (imtinai). Pabalsavus į jūsų el. pašto dėžutę ateis patvirtinimo laiškas. Paspauskite patvirtinimą gautame laiške, kad balsas būtų užskaitytas. Negavę laiško, patikrinkite ir pašto dėžučių „šiukšlių" skyrius. Jei balsavimas neveikia, pabandykite prisijungti per kitą naršyklę (Chrome, Mozilla, Opera, Edge).

Nacionalinis aplinkosaugos egzaminas – iniciatyva, kuria siekiama žaismingu būdu prisidėti prie visuomenės ekologinio raštingumo didinimo ir aplinkosauginio sąmoningumo ugdymo.

Spalio 24-ąją, Tarptautinę kovos su klimato kaita dieną, gyventojai kviečiami nuotoliniu būdu atsakyti į su tvarumu susijusius klausimus, tokiu būdu pasitikrinant žinias ir įgyjant naujų.

Egzamino klausimai pagal sudėtingumą suskirstyti į keturias kategorijas, tad savo jėgas išbandyti gali visi – nuo moksleivio iki senjoro, nuo mėgėjo iki eksperto!

Klausimus kuria skirtingų sričių specialistai, tad temos apima įvairiausius aspektus: gyvąją gamtą, energijos vartojimą, kelionių pėdsaką, inovacijas, atsakingą atliekų tvarkymą, aplinkai draugiškesnę mitybą ir kt.

Siekiant pagerbti geriausiai pasirodžiusius dalyvius, organizuojama laureatų apdovanojimų ceremonija, o motyvacijai padidinti bendradarbiaujama su verslo ir valstybinėmis įstaigomis, įsteigiančioms įvairias patirtines ar prie tvaresnio gyvenimo būdo prisidedančias dovanas.

2022 metais egzaminą laikė 11 000 žmonių iš visos Lietuvos. Pažymys, kuriam egzaminą išlaikė vidutinis dalyvis, siekė 5 balus iš dešimties.

Norite prisidėti prie veiklų ar savanoriauti? Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
Varsėdiškiai mylintys gamtą
Varsėdiškiai mylintys gamtą
Varsėdžių bendruomenė vis labiau pražysta įvairiomis gėlėmis,tampa aktyvesnė, buriasi ne tik švęsti švenčių,minėti renginių, bet ir gražinti savo kraštą
Maisto klubas „Kartu-skanu“
Maisto klubas „Kartu-skanu“
Maisto klubą „Kartu-skanu“ įkūrusi Imanuelio Kanto viešoji biblioteka kviečia domėtis ne tik bendravimo, bet ir maisto kultūra.
Budrių bendruomenės turgelis
Budrių bendruomenės turgelis
Tvarios aplinkos puoselėjimo iniciatyva - Ignalinos Budrių bendruomenės turgelis!
"ŠIMONIŲ MIESTELIS-ŽIEDŲ SODELIS"
"ŠIMONIŲ MIESTELIS-ŽIEDŲ SODELIS"
"ŠIMONIŲ MIESTELIS-ŽIEDŲ SODELIS". Aktyvi Šimonių miestelio bendruomenė 2023 m. vasarą iš projektinių lėšų įrengė miestelio centre 123 kv. m. gėlyną
Lietuvos Raudonojo Kryžiaus ,,Šiltų apsilankymų'' programa
Lietuvos Raudonojo Kryžiaus ,,Šiltų apsilankymų'' programa
Vyresnio amžiaus asmenų informavimo apie klimato kaitos padarinius (karštį) kampanija. Kiekvienais metais mokomi kaip pasirūpinti savo sveikata.
Gamta - visų namai
Gamta - visų namai
Pikelių bendruomenė (Mažeikių r.) prisideda prie Žalios Lietuvos kūrimo naujais įpročiais, iniciatyvomis, veiklomis. Žalia Lietuva, tai mūsų ateitis.
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2023 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016