Vilniaus Bočių bendrija

Vilija Tūrienė
Kviečiame registruoti jūsų organizacijos iniciatyvas. Registruotas iniciatyvas įtraukiame į projektos renginius ir kitas veiklas.

LPS Bočiai Vilniaus miesto bendrija pernai paminėjo savo 30-metį. Taip, mes buvome tie, kurie svajojo apie laisvą Lietuvą ir kūrė ją. Kai šiandien jaunimas emigruoja ir nebesieja savo ateities su Lietuva, nejučia dingteli mintis: kažin ar dar kuri kita karta taip mylės savo Tėvynę, bus tokia pasiaukojanti ir nesavanaudiška? Nūdienos vartotojiškoje visuomenėje mūsų savanoriškas, neatlygintinas darbas kai kam atrodo keistai ar naiviai.

Tačiau daug ką galime nuveikti ir būdami garbingo amžiaus. Vilniaus Bočių bendrija yra pilietiškiausia šalies vyresnio amžiaus žmonių organizacija. Atstovaudama senjorų interesams, 2017-2019 m. suorganizavo keturis viešus mitingus prie Seimo, Vyriausybės, Prezidentūros. Čia žurnalistai iš dalyvių imdavo interviu, vykdavo gyvas socialinis dialogas su valdžios ir vyriausybės atstovais. Socialinės apsaugos ir darbo ministrui, prie progos ir Premjerui įteikdavome savo mitingų rezoliucijas. Jose būdavo keliami klausimai dėl socialinės atskirties mažinimo, dėl II pakopos privačių pensijų fondų veiklos, skurdinančios Sodrą ir mūsų pensijas. Džiaugėmės, kad mums, vadinamiems socialiai pažeidžiama visuomenės grupe, pavyko atkreipti dėmesį į savo padėtį. Seimo BF komiteto sprendimu buvo nurašyta milijardinė Sodros skola. Per ketverius metus pensijos ženkliai pakilo, buvo pradėtos indeksuoti. Tuo pasitarnavome ir vėlesnėms kartoms. Apsijungę su kitomis vyresnio amžiaus NVO, inicijavome susitikimą Prezidentūroje, kur kalbėjomės daugeliu aktualių klausimų 2020.07.03. (žr. foto).

Projektų metu atlikę tyrimus apie senjorų gyvenimo prioritetus, susikoncentravome į sveiką senėjimą, kas ateity, senstant visuomenei, įgis vis didesnę svarbą. Paskaitos, sveikatinimo stovyklos, kelionės, Bočių vasaros festivaliai, koncertai, pagaliau nuoširdus bendravimas po pandemijos suvaržymų suteikia pažinimo džiaugsmo, nuveja negalavimus, neleidžia pasenti. Į projekto vykdymą įtraukiame didžiąją dalį bendrijos narių: renginiuose dalyvauja apie 850 bočių, taip pat kolegos iš regionų. Šiemet projektas “Senjorų savanorystė” nuvedė į Žemaitiją ir Suvalkiją. Ten atradome daug įdomaus, atsivėrė naujos kultūrinės versmės. Patyrėme daug teigiamų emocijų edukaciniuose užsiėmimuose. Susitikimuose su Sedos, Antanavo ir Kazlų Rūdos senjorų bendruomenių atstovais dalijomės patirtimi, iš širdies liejosi senosios liaudies dainos, tiesiog buvo smagu bičiulių būryje. Yra prasmė gyventi, kai jautiesi “ne lašas, o srovė, ne atskiruolis, o narys, ne užbaiga, o tęsinys ir tuo pačiu pradžia kas kart iš naujo” (Antanas Maceina). Pridedamas nuotaikingas video filmukas apie išvyką į Suvalkiją (6,5 min.)   https://youtu.be/fyBzcbeEuqI

Norite prisidėti prie veiklų ar savanoriauti? Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
Asociacija Vandžiogalos bendruomenė
Asociacija Vandžiogalos bendruomenė
Asociacija Vandžiogalos bendruomenė (Kauno r. sav.) įsikūrusi tik 2022 m. ir kurianti bei puoselėjanti seniūnijos teritorijos viešąsias erdves.
„PRAEIČIAI SUTEIKIME ATEITĮ“
„PRAEIČIAI SUTEIKIME ATEITĮ“
Bendruomenė rūpinasi savo bažnytėlės unikalių vargonų restauracija, organizuoja labdaros koncertus jų remontui reikalingoms lėšoms surinkti.
Kauno rajono bendruomenė Pažėrų kraštas
Kauno rajono bendruomenė Pažėrų kraštas
Iniciatyva įpareigojusi save skatinti vienybę,kaimyniškumą bei gerovę sau,vaikams ir kaimynams jog būtų gera gyveni Lietuvoje bei savo krašte.
Garliavos apylinkių „Sąnašos" bendruomenė
Garliavos apylinkių „Sąnašos" bendruomenė
Veikli, energinga, draugiška, puoselėjanti tradicijas.
Gelgaudiškio bendruomenės centras „Atgaiva"
Gelgaudiškio bendruomenės centras „Atgaiva"
Kiekvienas renginys kurį organizuojame stengiamės, kad būtų šventė visai šeimai. Sureikšminame ne pačią šventę bet procesą pasiruošimą jai.
Voverių bendruomenės centras "Jotija"
Voverių bendruomenės centras "Jotija"
Voverių bendruomenės centras "Jotija" tai bendruomenė, kuri skatina aktyvią, ir sveiką gyvenseną.
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2024 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016