Vilniaus Bočių bendrija

Vilija Tūrienė
Kviečiame balsuoti už iniciatyvas. Balsavimas vyks rugsėjo 19 - lapkričio 1 dienomis. Pabalsavus į jūsų el. pašto dėžutę ateis patvirtinimo laiškas. Paspauskite patvirtinimą gautame laiške, kad balsas būtų užskaitytas. Negavę laiško, patikrinkite ir pašto dėžučių „šiukšlių" skyrius. Jei balsavimas neveikia, pabandykite prisijungti per kitą naršyklę (Chrome, Mozilla, Opera, Edge).

LPS Bočiai Vilniaus miesto bendrija pernai paminėjo savo 30-metį. Taip, mes buvome tie, kurie svajojo apie laisvą Lietuvą ir kūrė ją. Kai šiandien jaunimas emigruoja ir nebesieja savo ateities su Lietuva, nejučia dingteli mintis: kažin ar dar kuri kita karta taip mylės savo Tėvynę, bus tokia pasiaukojanti ir nesavanaudiška? Nūdienos vartotojiškoje visuomenėje mūsų savanoriškas, neatlygintinas darbas kai kam atrodo keistai ar naiviai.

Tačiau daug ką galime nuveikti ir būdami garbingo amžiaus. Vilniaus Bočių bendrija yra pilietiškiausia šalies vyresnio amžiaus žmonių organizacija. Atstovaudama senjorų interesams, 2017-2019 m. suorganizavo keturis viešus mitingus prie Seimo, Vyriausybės, Prezidentūros. Čia žurnalistai iš dalyvių imdavo interviu, vykdavo gyvas socialinis dialogas su valdžios ir vyriausybės atstovais. Socialinės apsaugos ir darbo ministrui, prie progos ir Premjerui įteikdavome savo mitingų rezoliucijas. Jose būdavo keliami klausimai dėl socialinės atskirties mažinimo, dėl II pakopos privačių pensijų fondų veiklos, skurdinančios Sodrą ir mūsų pensijas. Džiaugėmės, kad mums, vadinamiems socialiai pažeidžiama visuomenės grupe, pavyko atkreipti dėmesį į savo padėtį. Seimo BF komiteto sprendimu buvo nurašyta milijardinė Sodros skola. Per ketverius metus pensijos ženkliai pakilo, buvo pradėtos indeksuoti. Tuo pasitarnavome ir vėlesnėms kartoms. Apsijungę su kitomis vyresnio amžiaus NVO, inicijavome susitikimą Prezidentūroje, kur kalbėjomės daugeliu aktualių klausimų 2020.07.03. (žr. foto).

Projektų metu atlikę tyrimus apie senjorų gyvenimo prioritetus, susikoncentravome į sveiką senėjimą, kas ateity, senstant visuomenei, įgis vis didesnę svarbą. Paskaitos, sveikatinimo stovyklos, kelionės, Bočių vasaros festivaliai, koncertai, pagaliau nuoširdus bendravimas po pandemijos suvaržymų suteikia pažinimo džiaugsmo, nuveja negalavimus, neleidžia pasenti. Į projekto vykdymą įtraukiame didžiąją dalį bendrijos narių: renginiuose dalyvauja apie 850 bočių, taip pat kolegos iš regionų. Šiemet projektas “Senjorų savanorystė” nuvedė į Žemaitiją ir Suvalkiją. Ten atradome daug įdomaus, atsivėrė naujos kultūrinės versmės. Patyrėme daug teigiamų emocijų edukaciniuose užsiėmimuose. Susitikimuose su Sedos, Antanavo ir Kazlų Rūdos senjorų bendruomenių atstovais dalijomės patirtimi, iš širdies liejosi senosios liaudies dainos, tiesiog buvo smagu bičiulių būryje. Yra prasmė gyventi, kai jautiesi “ne lašas, o srovė, ne atskiruolis, o narys, ne užbaiga, o tęsinys ir tuo pačiu pradžia kas kart iš naujo” (Antanas Maceina). Pridedamas nuotaikingas video filmukas apie išvyką į Suvalkiją (6,5 min.)   https://youtu.be/fyBzcbeEuqI

Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
Bendruomenės stiprinimo programa „Vienas kiemas“
Bendruomenės stiprinimo programa „Vienas kiemas“
Bendruomeniškumo, kūrybiškumo ir pilietiškumo stiprinimas per kultūrinę meno mėgėjų veiklą, įtraukiant įvairaus amžiaus miesto bendruomenę.
Airijos Lietuviams Rūpi
Airijos Lietuviams Rūpi
Rašytoja Vanda Juknaitė yra pasakiusi: "Mažuose pasaulio kampeliuose, maži žmonės, darydami mažus, gerus darbus pamažu keičia pasaulio veidą".
Lithuanian Days Aotearoa
Lithuanian Days Aotearoa
3 dalių paroda "Mano Modernizmas" su aukcionu Ukrainai remti; 4 lietuviški filmai su Q&A, tvaraus meno dirbtuvės, koncerto lėšos Ukrainai, sutartinių diena.
AIRIJOS LIETUVIŲ - Stradbally vasaros savaitgalio stovykla
AIRIJOS LIETUVIŲ - Stradbally vasaros savaitgalio stovykla
AIRIJOS LIETUVIŲ - Stradbally vasaros savaitgalio stovykla - erdvė, kurioje galėtume auginti ir skatinti savo šalies kultūrą ir tradicijas.
Senjorų dienos centras „Šventai"
Senjorų dienos centras „Šventai"
Toks centras įsikūręs pirmas Šilalės rajone, Žadeikių kaime (Šventai yra senasis kaimo pavadinimas). Senjorams teikiame sociokultūrines paslaugas.
Lithuanian Way
Lithuanian Way
LITHUANIAN WAY - lietuviška poilsio erdvė viename garsiausių Airijos pėsčiųjų ir dviratininkų takų, kurį kasmet aplanko ketvirtis milijono lankytojų.
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2022 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016