Vilniaus Bočių bendrija

Vilija Tūrienė
2022 m. konkurso balsavimas pasibaigė. Ačiū dalyvavusiems! Kviesime balsuoti kitų metų konkurse 2023 m. „Palaikymo" balsai neturės įtakos konkurso rezultatams. Registruoti naujas iniciatyvas jau galite, užsiregistravusius kviesime dalyvauti ir kitose projekto veiklose.
Jau palaikė

LPS Bočiai Vilniaus miesto bendrija pernai paminėjo savo 30-metį. Taip, mes buvome tie, kurie svajojo apie laisvą Lietuvą ir kūrė ją. Kai šiandien jaunimas emigruoja ir nebesieja savo ateities su Lietuva, nejučia dingteli mintis: kažin ar dar kuri kita karta taip mylės savo Tėvynę, bus tokia pasiaukojanti ir nesavanaudiška? Nūdienos vartotojiškoje visuomenėje mūsų savanoriškas, neatlygintinas darbas kai kam atrodo keistai ar naiviai.

Tačiau daug ką galime nuveikti ir būdami garbingo amžiaus. Vilniaus Bočių bendrija yra pilietiškiausia šalies vyresnio amžiaus žmonių organizacija. Atstovaudama senjorų interesams, 2017-2019 m. suorganizavo keturis viešus mitingus prie Seimo, Vyriausybės, Prezidentūros. Čia žurnalistai iš dalyvių imdavo interviu, vykdavo gyvas socialinis dialogas su valdžios ir vyriausybės atstovais. Socialinės apsaugos ir darbo ministrui, prie progos ir Premjerui įteikdavome savo mitingų rezoliucijas. Jose būdavo keliami klausimai dėl socialinės atskirties mažinimo, dėl II pakopos privačių pensijų fondų veiklos, skurdinančios Sodrą ir mūsų pensijas. Džiaugėmės, kad mums, vadinamiems socialiai pažeidžiama visuomenės grupe, pavyko atkreipti dėmesį į savo padėtį. Seimo BF komiteto sprendimu buvo nurašyta milijardinė Sodros skola. Per ketverius metus pensijos ženkliai pakilo, buvo pradėtos indeksuoti. Tuo pasitarnavome ir vėlesnėms kartoms. Apsijungę su kitomis vyresnio amžiaus NVO, inicijavome susitikimą Prezidentūroje, kur kalbėjomės daugeliu aktualių klausimų 2020.07.03. (žr. foto).

Projektų metu atlikę tyrimus apie senjorų gyvenimo prioritetus, susikoncentravome į sveiką senėjimą, kas ateity, senstant visuomenei, įgis vis didesnę svarbą. Paskaitos, sveikatinimo stovyklos, kelionės, Bočių vasaros festivaliai, koncertai, pagaliau nuoširdus bendravimas po pandemijos suvaržymų suteikia pažinimo džiaugsmo, nuveja negalavimus, neleidžia pasenti. Į projekto vykdymą įtraukiame didžiąją dalį bendrijos narių: renginiuose dalyvauja apie 850 bočių, taip pat kolegos iš regionų. Šiemet projektas “Senjorų savanorystė” nuvedė į Žemaitiją ir Suvalkiją. Ten atradome daug įdomaus, atsivėrė naujos kultūrinės versmės. Patyrėme daug teigiamų emocijų edukaciniuose užsiėmimuose. Susitikimuose su Sedos, Antanavo ir Kazlų Rūdos senjorų bendruomenių atstovais dalijomės patirtimi, iš širdies liejosi senosios liaudies dainos, tiesiog buvo smagu bičiulių būryje. Yra prasmė gyventi, kai jautiesi “ne lašas, o srovė, ne atskiruolis, o narys, ne užbaiga, o tęsinys ir tuo pačiu pradžia kas kart iš naujo” (Antanas Maceina). Pridedamas nuotaikingas video filmukas apie išvyką į Suvalkiją (6,5 min.)   https://youtu.be/fyBzcbeEuqI

Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
JAV Lietuvių Bendruomenės programa „LISS"
JAV Lietuvių Bendruomenės programa „LISS"
„Lietuvių Išeivijos Studentų Stažuočių" programa – 5 savaičių JAV LB vykdoma programa Lietuvoje JAV ir Kanados lietuvių kilmės studentams.
Asociacija Angirių bendruomenė
Asociacija Angirių bendruomenė
Esam mažo Angirių kaimo bendruomenė. Mūsų tikslas – įtraukti kuo daugiau gyventojų bendrai veiklai, kurti patrauklią aplinką ir puoselėti tradicijas.
„Uždek žvakelę ant nelankomų kapų"
„Uždek žvakelę ant nelankomų kapų"
Mūsų asociacija „Jonavos kultūros savanoriai" turi iniciatyva ir du kartus per metus vyksta į rajono kapines ir ant nelankomų kapų uždega žvakelę.
Teminis Pelėdų kaimas
Teminis Pelėdų kaimas
Pelėdnagiai 2019m. išrinktas kaimo pavadinimas gražiausias šalyje. Kaime veikia bendruomenės edukacija „Teminis Pelėdų kaimas"
Bendruomenė „Palangos santarvė", - „AŠ KŪRYBINGAS"
Bendruomenė „Palangos santarvė", - „AŠ KŪRYBINGAS"
Organizuojame (6m.) nemokamus rytinius žygius Palangos pušyno takais.

Kasmet (7 m.) rengiame neprofesionalių autorių parodą „Palanga-mano miestas".
,,Su meile akordeonui"
,,Su meile akordeonui"
8 metus iš eilės vyksta tarptautinis akordeonui sąskrydis ,,Su meile akordeonui" Veisiejuose.
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2023 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016