Miško sodinimas ir aplinkos tvarkymas Pabradėje

Pabradės bendruomenė „Domus“
Kviesime balsuoti už iniciatyvas konkurse 2023 m. rudenį. Registruoti naujas iniciatyvas jau galite, užsiregistravusius kviesime dalyvauti ir kitose projekto veiklose.

Pabradė – tai įvairių tautų miestas, todėl nenuostabu, kad bendruomenė „Domus“ sulaukė daug svečių ir pagalbininkų miškui sodinti. Prie „Domus“ bendruomenės prisidėjo šeima iš Lentvario miesto, kuri ne tik dirbo, bet ir maloniai praleido laiką gamtoje. Iš Ukrainos atvykusi mama ir dvi jos dukros susipažino su bendruomenės nariais ir kaip Lietuvoje sodinamas miškas. Prie bendruomenės taip pat prisijungė Šaulių sąjungos 10-osios rinktinės jaunieji šauliai ir užsienio svečiai. Mišką sodino Vilniaus JAV Civilinio ir karinio bendradarbiavimo bataliono kariai, Nacionalinės gvardijos kariai iš Puerto Riko bei kiti NATO sąjungininkai, šiuo metu dislokuoti Pabradės Generolo Silvestro Žukausko poligone.

Pabradės miesto girininkai, noriai parodė, kaip taisyklingai reikia sodinti mišką, kaip galima išmatuoti medžio amžių ir aukštį. Daugumai iš mūsų tai buvo pirma ir labai įdomi patirtis. Į Pabradės bendruomenės organizuotą talką buvo atvykusi ir Lietuvos kariuomenės žurnalistė, kuri kalbino ne tik bendruomenės narius, bet ir girininką, kitus svečius apie bendruomenės veiklą bei medžių sodinimą. Mums bendromis jėgomis pasisekė pasodinti apie 2500 pušų.

Pabradės bendruomenė taip pat prisidėjo prie kasmetinės švaros akcijos „Darom 2022“. Nors oras lietingas ir drėgnas, tai nė kiek ne sutrukdė padirbėti išpeties. Pasidalinę į dvi grupes šiukšles rinkome Dubingėlės upės pakrantėse Pabradės tvenkinio link. Net ir esant blogam orui svarbu išsaugoti gerą ir darbingą nuotaiką.

Prie Pabradės bendruomenės „Domus“ organizuojamos akcijos prisidėjo Pabradės jaunieji šauliai, NATO kariai iš Jungtinių Amerikos Valstijų, kurie dislokuoti Vilniuje ir Pabradės Generolo Silvestro Žukausko poligone.

Norite prisidėti prie veiklų ar savanoriauti? Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
Jakų lauko darželis KORIUKAS
Jakų lauko darželis KORIUKAS
Jakų bendruomenės centro įgyvendintas vietos projektas „Vaikų darželio įkūrimas Jakuose“
Skanus, tvarus ir sveikas augalinis maistas be kliūčių prieinamas kiekvienam
Skanus, tvarus ir sveikas augalinis maistas be kliūčių prieinamas kiekvienam
„Gyvi gali“ – pirmoji ir vienintelė nevyriausybinė organizacija Lietuvoje, siekianti visuotinių mitybos pokyčių augalinės mitybos link.
Žalioji Rimkų biblioteka
Žalioji Rimkų biblioteka
Jonavos viešosios bibliotekos Rimkų filialas yra aplinkai ir gyvūnams draugiška vieta, puoselėjanti tvarumo idėjas.
ECO TARYBA Joniškio žemės ūkio mokykloje
ECO TARYBA Joniškio žemės ūkio mokykloje
Mokinių iniciatyva mokykloje atsirado ECO TARYBA! Taryboje kuriame bei įgyvendiname idėjas, kurios padeda mokyklai ir rajonui tapti žalesne vieta.
Ozo mainytuvė
Ozo mainytuvė
Vilniaus Ozo gimnazijoje vykdomas projektas "Ozo mainytuvė", kuriuo siekiama sukurti žiedinės ekonomikos ratą.
„DAROM LIETUVĄ ŽALIĄ - Kuršių Nerijos miškų atsodinimas ir išsaugojimas“
„DAROM LIETUVĄ ŽALIĄ - Kuršių Nerijos miškų atsodinimas ir išsaugojimas“
Kauno technikos kolegijos bendruomenės ir Juodkrantės girininkijos organizuojama bendra iniciatyva - Kuršių Nerijos žaliųjų plotų išsaugojimas.
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2023 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016