Miško sodinimas ir aplinkos tvarkymas Pabradėje

Pabradės bendruomenė „Domus“
Kviečiame balsuoti už iniciatyvas. Balsavimas vyks rugsėjo 18 - spalio 18 dienomis (imtinai). Pabalsavus į jūsų el. pašto dėžutę ateis patvirtinimo laiškas. Paspauskite patvirtinimą gautame laiške, kad balsas būtų užskaitytas. Negavę laiško, patikrinkite ir pašto dėžučių „šiukšlių" skyrius. Jei balsavimas neveikia, pabandykite prisijungti per kitą naršyklę (Chrome, Mozilla, Opera, Edge).

Pabradė – tai įvairių tautų miestas, todėl nenuostabu, kad bendruomenė „Domus“ sulaukė daug svečių ir pagalbininkų miškui sodinti. Prie „Domus“ bendruomenės prisidėjo šeima iš Lentvario miesto, kuri ne tik dirbo, bet ir maloniai praleido laiką gamtoje. Iš Ukrainos atvykusi mama ir dvi jos dukros susipažino su bendruomenės nariais ir kaip Lietuvoje sodinamas miškas. Prie bendruomenės taip pat prisijungė Šaulių sąjungos 10-osios rinktinės jaunieji šauliai ir užsienio svečiai. Mišką sodino Vilniaus JAV Civilinio ir karinio bendradarbiavimo bataliono kariai, Nacionalinės gvardijos kariai iš Puerto Riko bei kiti NATO sąjungininkai, šiuo metu dislokuoti Pabradės Generolo Silvestro Žukausko poligone.

Pabradės miesto girininkai, noriai parodė, kaip taisyklingai reikia sodinti mišką, kaip galima išmatuoti medžio amžių ir aukštį. Daugumai iš mūsų tai buvo pirma ir labai įdomi patirtis. Į Pabradės bendruomenės organizuotą talką buvo atvykusi ir Lietuvos kariuomenės žurnalistė, kuri kalbino ne tik bendruomenės narius, bet ir girininką, kitus svečius apie bendruomenės veiklą bei medžių sodinimą. Mums bendromis jėgomis pasisekė pasodinti apie 2500 pušų.

Pabradės bendruomenė taip pat prisidėjo prie kasmetinės švaros akcijos „Darom 2022“. Nors oras lietingas ir drėgnas, tai nė kiek ne sutrukdė padirbėti išpeties. Pasidalinę į dvi grupes šiukšles rinkome Dubingėlės upės pakrantėse Pabradės tvenkinio link. Net ir esant blogam orui svarbu išsaugoti gerą ir darbingą nuotaiką.

Prie Pabradės bendruomenės „Domus“ organizuojamos akcijos prisidėjo Pabradės jaunieji šauliai, NATO kariai iš Jungtinių Amerikos Valstijų, kurie dislokuoti Vilniuje ir Pabradės Generolo Silvestro Žukausko poligone.

Norite prisidėti prie veiklų ar savanoriauti? Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
Nacionalinis aplinkosaugos egzaminas
Nacionalinis aplinkosaugos egzaminas
Iniciatyva, kuria siekiama žaismingu būdu prisidėti prie visuomenės ekologinio raštingumo didinimo ir aplinkosauginio sąmoningumo ugdymo.
Varsėdiškiai mylintys gamtą
Varsėdiškiai mylintys gamtą
Varsėdžių bendruomenė vis labiau pražysta įvairiomis gėlėmis,tampa aktyvesnė, buriasi ne tik švęsti švenčių,minėti renginių, bet ir gražinti savo kraštą
Maisto klubas „Kartu-skanu“
Maisto klubas „Kartu-skanu“
Maisto klubą „Kartu-skanu“ įkūrusi Imanuelio Kanto viešoji biblioteka kviečia domėtis ne tik bendravimo, bet ir maisto kultūra.
Budrių bendruomenės turgelis
Budrių bendruomenės turgelis
Tvarios aplinkos puoselėjimo iniciatyva - Ignalinos Budrių bendruomenės turgelis!
"ŠIMONIŲ MIESTELIS-ŽIEDŲ SODELIS"
"ŠIMONIŲ MIESTELIS-ŽIEDŲ SODELIS"
"ŠIMONIŲ MIESTELIS-ŽIEDŲ SODELIS". Aktyvi Šimonių miestelio bendruomenė 2023 m. vasarą iš projektinių lėšų įrengė miestelio centre 123 kv. m. gėlyną
Lietuvos Raudonojo Kryžiaus ,,Šiltų apsilankymų'' programa
Lietuvos Raudonojo Kryžiaus ,,Šiltų apsilankymų'' programa
Vyresnio amžiaus asmenų informavimo apie klimato kaitos padarinius (karštį) kampanija. Kiekvienais metais mokomi kaip pasirūpinti savo sveikata.
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2023 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016