Miško sodinimas ir aplinkos tvarkymas Pabradėje

Pabradės bendruomenė „Domus“
Palaikymo balsai neturės įtakos konkurso rezultatams. Konkursinio balsavimo sistemą planuojama atverti šių metų rudens pradžioje. Apie konkursinio balsavimo pradžią būsite informuoti žinute Lietuvos galios platformoje.
Jau palaikė

Pabradė – tai įvairių tautų miestas, todėl nenuostabu, kad bendruomenė „Domus“ sulaukė daug svečių ir pagalbininkų miškui sodinti. Prie „Domus“ bendruomenės prisidėjo šeima iš Lentvario miesto, kuri ne tik dirbo, bet ir maloniai praleido laiką gamtoje. Iš Ukrainos atvykusi mama ir dvi jos dukros susipažino su bendruomenės nariais ir kaip Lietuvoje sodinamas miškas. Prie bendruomenės taip pat prisijungė Šaulių sąjungos 10-osios rinktinės jaunieji šauliai ir užsienio svečiai. Mišką sodino Vilniaus JAV Civilinio ir karinio bendradarbiavimo bataliono kariai, Nacionalinės gvardijos kariai iš Puerto Riko bei kiti NATO sąjungininkai, šiuo metu dislokuoti Pabradės Generolo Silvestro Žukausko poligone.

Pabradės miesto girininkai, noriai parodė, kaip taisyklingai reikia sodinti mišką, kaip galima išmatuoti medžio amžių ir aukštį. Daugumai iš mūsų tai buvo pirma ir labai įdomi patirtis. Į Pabradės bendruomenės organizuotą talką buvo atvykusi ir Lietuvos kariuomenės žurnalistė, kuri kalbino ne tik bendruomenės narius, bet ir girininką, kitus svečius apie bendruomenės veiklą bei medžių sodinimą. Mums bendromis jėgomis pasisekė pasodinti apie 2500 pušų.

Pabradės bendruomenė taip pat prisidėjo prie kasmetinės švaros akcijos „Darom 2022“. Nors oras lietingas ir drėgnas, tai nė kiek ne sutrukdė padirbėti išpeties. Pasidalinę į dvi grupes šiukšles rinkome Dubingėlės upės pakrantėse Pabradės tvenkinio link. Net ir esant blogam orui svarbu išsaugoti gerą ir darbingą nuotaiką.

Prie Pabradės bendruomenės „Domus“ organizuojamos akcijos prisidėjo Pabradės jaunieji šauliai, NATO kariai iš Jungtinių Amerikos Valstijų, kurie dislokuoti Vilniuje ir Pabradės Generolo Silvestro Žukausko poligone.

Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
Po bangom
Po bangom
Skleidžiame žinią apie vandenyno bei Baltijos jūros pasaulį Lietuvos visuomenei, ir per pažinimą siekiame įkvėpti rūpestį.
Kristinos Gėlynas
Kristinos Gėlynas
Jau 13 metų kūriu savarankiškai puoselėtą gėlyną Taikos g. 26, Vilniuje. Man labai svarbu, kad pamatę gėlyną žmonės nuolatos džiaugtųsi ir šypsotųsi.
Ąžuolas - Nacionalinis medis. Ąžuolų apsaugos kampanija
Ąžuolas - Nacionalinis medis. Ąžuolų apsaugos kampanija
Paskelbkime Ąžuolą bendru tautos gyvuoju, istoriniu, kultūriniu paveldu ir suteikime jam apsaugos statusą.
Elektronikos atliekų rinkimas
Elektronikos atliekų rinkimas
Vydmantų kaimo bendruomenės centras „Vydmanta" jau 6 metus dalyvauja elektronikos atliekų rinkimo akcijoje „Mes rūšiuojam vasarą"
Green LT
Green LT
Aktyvių piliečių neformalios grupės, kurios rūpinasi aplinka, savanoriauja saugomose teritorijose, prisideda prie ekologinių iniciatyvų įgyvendinimo.
Vandenynai
Vandenynai
Vandenynai - tai tvariau norinti gyventi bendruomenė, kurią kasdien kartu kuriame dalindamiesi savo patirtimi.
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2022 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016