Miško sodinimas ir aplinkos tvarkymas Pabradėje

Pabradės bendruomenė „Domus“
2022 m. konkurso balsavimas pasibaigė. Ačiū dalyvavusiems! Kviesime balsuoti kitų metų konkurse 2023 m. „Palaikymo" balsai neturės įtakos konkurso rezultatams. Registruoti naujas iniciatyvas jau galite, užsiregistravusius kviesime dalyvauti ir kitose projekto veiklose.
Jau palaikė

Pabradė – tai įvairių tautų miestas, todėl nenuostabu, kad bendruomenė „Domus“ sulaukė daug svečių ir pagalbininkų miškui sodinti. Prie „Domus“ bendruomenės prisidėjo šeima iš Lentvario miesto, kuri ne tik dirbo, bet ir maloniai praleido laiką gamtoje. Iš Ukrainos atvykusi mama ir dvi jos dukros susipažino su bendruomenės nariais ir kaip Lietuvoje sodinamas miškas. Prie bendruomenės taip pat prisijungė Šaulių sąjungos 10-osios rinktinės jaunieji šauliai ir užsienio svečiai. Mišką sodino Vilniaus JAV Civilinio ir karinio bendradarbiavimo bataliono kariai, Nacionalinės gvardijos kariai iš Puerto Riko bei kiti NATO sąjungininkai, šiuo metu dislokuoti Pabradės Generolo Silvestro Žukausko poligone.

Pabradės miesto girininkai, noriai parodė, kaip taisyklingai reikia sodinti mišką, kaip galima išmatuoti medžio amžių ir aukštį. Daugumai iš mūsų tai buvo pirma ir labai įdomi patirtis. Į Pabradės bendruomenės organizuotą talką buvo atvykusi ir Lietuvos kariuomenės žurnalistė, kuri kalbino ne tik bendruomenės narius, bet ir girininką, kitus svečius apie bendruomenės veiklą bei medžių sodinimą. Mums bendromis jėgomis pasisekė pasodinti apie 2500 pušų.

Pabradės bendruomenė taip pat prisidėjo prie kasmetinės švaros akcijos „Darom 2022“. Nors oras lietingas ir drėgnas, tai nė kiek ne sutrukdė padirbėti išpeties. Pasidalinę į dvi grupes šiukšles rinkome Dubingėlės upės pakrantėse Pabradės tvenkinio link. Net ir esant blogam orui svarbu išsaugoti gerą ir darbingą nuotaiką.

Prie Pabradės bendruomenės „Domus“ organizuojamos akcijos prisidėjo Pabradės jaunieji šauliai, NATO kariai iš Jungtinių Amerikos Valstijų, kurie dislokuoti Vilniuje ir Pabradės Generolo Silvestro Žukausko poligone.

Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
,,Vyturių tako" erdvės gražinimas
,,Vyturių tako" erdvės gražinimas
Mažeikių rajono socialinių paslaugų tarnybos vaikų dienos centro ir Mažeikių Rotary klubo ,,Liberta"Narcizų sodinimo akcija ,,Vyturių take".
Zero waste festivalis
Zero waste festivalis
Gamtai draugiškas renginys buriantis besidominčius aplinkosauga, klimato kaita, tvaresniu gyvenimo būdu, aktyviu laisvalaikiu ir sveikesne gyvensena.
Keliaujantis Klimato muziejus
Keliaujantis Klimato muziejus
Siekiame, kad jauni žmonės Lietuvoje suprastų, pamatytų ir paliestų klimato kaitos poveikį ir sužinotų, kaip gali patys mažinti pėdsaką klimatui.
Tvarumo ir ekologijos pamokos „Gervių lizde"
Tvarumo ir ekologijos pamokos „Gervių lizde"
Čia vyksta edukacijos, pasakojančios apie plastiko rūšis, jo perdirbimą, rūšiavimą.
Žalioji vakarienė Alytuje
Žalioji vakarienė Alytuje
Žalioji vakarienė - tai estetiškas renginys, kviečiantis tvarumui, solidarumui, jo metu surinktos lėšos skiriamos atsodinti miesto pušis.
Po bangom
Po bangom
Skleidžiame žinią apie vandenyno bei Baltijos jūros pasaulį Lietuvos visuomenei, ir per pažinimą siekiame įkvėpti rūpestį.
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2022 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016