Mažonų bibliotekos nuostabioji žalioji palangė

Tauragės rajono savivaldybės Birutės Baltrušaitytės viešosios bibliotekos Mažonų filialas
Kviečiame registruoti jūsų organizacijos iniciatyvas. Registruotas iniciatyvas įtraukiame į projektos renginius ir kitas veiklas.

Pavasaris – tai gamtos atgimimas. Pavasariniai žalumynai, pirmieji žydintys augalai džiugina kūną, protą ir sielą. Taigi, mes irgi pabandėme įkvėpti pavasarinės dvasios ir Mažonų bibliotekoje įkūrėme savo „Žaliąją palangę.“ Vasario pabaigoje ir kovo pradžioje Mažonų vaikų dienos centro „Po stogu“ ir Mažonų bibliotekos lankytojai vaikai kartu su bibliotekininke kūrė žaliąją palangę Mažonų bibliotekoje.

Prieš sodindami žaliąją palangę, vaikai buvo supažindinami su įvairių augalų sėklomis, kurios buvo gautos dovanų iš LMNŠC inicijuoto ekologinio konkurso „Mano žalioji palangė“, kuriame dalyvavo 2022 metais ir buvome vieni iš daugelio laureatų. Vaikai kartu su bibliotekininke sėjo nasturtes, katarantus, pelargonijas, raudonėlius, mėtas, pupas, pomidorus, moliūgus, arbūzus, žirnius ir kitus augalus. Po to, laistydami juos ir stebėdami jų dygimą ir augimą, pastebėjo, kad augalai pasėti ir pasodinti vienu metu, sudygsta ir auga skirtingai, augdami linksta į šviesos pusę o nepalaisčius vysta. Šiuo metu žaliosios palangės vieni augalai žaliuoja ir žydi Mažonų bibliotekoje, o kiti jau persodinti į bibliotekininkės daržą ir tikimasi, kad rudenį mėgausimės visi kartu daržovių gausa, kurios užaugs per vasarą.

„Žalioji palangė“ ypatinga tuo, kad skatina sutelkti Mažonų vaikų dienos centro „Po stogu“ lankytojus į biblioteką. Vaikai yra skatinami domėtis augalais, jų rūšimis ir priežiūra. Ugdo meilę gamtai, švarai ir atsakingumui. Palangė taip pat puošia ir Mažonų seniūniją, nes jos patalpose yra įkurta Mažonų biblioteka. Taip pat pasidžiaugia ir Mažonų darželio vaikai, kurie eina pro palangę kiekvieną dieną į lauką. Džiaugiuosi gražiu bendradarbiavimu su Mažonų VDC „Po stogu” lankytojais.

Norite prisidėti prie veiklų ar savanoriauti? Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
Vievio bendruomenės pastangos išvalyti ežerą
Vievio bendruomenės pastangos išvalyti ežerą
Vieviečiai susivienijo, kad išvalytų miestelio centre esantį ežerą. Talkoje dalyvavo profesionalūs narai ir apie 100 gyventojų.
Nacionalinis aplinkosaugos egzaminas
Nacionalinis aplinkosaugos egzaminas
Iniciatyva, kuria siekiama žaismingu būdu prisidėti prie visuomenės ekologinio raštingumo didinimo ir aplinkosauginio sąmoningumo ugdymo.
Varsėdiškiai mylintys gamtą
Varsėdiškiai mylintys gamtą
Varsėdžių bendruomenė vis labiau pražysta įvairiomis gėlėmis,tampa aktyvesnė, buriasi ne tik švęsti švenčių,minėti renginių, bet ir gražinti savo kraštą
Maisto klubas „Kartu-skanu“
Maisto klubas „Kartu-skanu“
Maisto klubą „Kartu-skanu“ įkūrusi Imanuelio Kanto viešoji biblioteka kviečia domėtis ne tik bendravimo, bet ir maisto kultūra.
Budrių bendruomenės turgelis
Budrių bendruomenės turgelis
Tvarios aplinkos puoselėjimo iniciatyva - Ignalinos Budrių bendruomenės turgelis!
"ŠIMONIŲ MIESTELIS-ŽIEDŲ SODELIS"
"ŠIMONIŲ MIESTELIS-ŽIEDŲ SODELIS"
"ŠIMONIŲ MIESTELIS-ŽIEDŲ SODELIS". Aktyvi Šimonių miestelio bendruomenė 2023 m. vasarą iš projektinių lėšų įrengė miestelio centre 123 kv. m. gėlyną
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2023 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016