Mažonų bibliotekos nuostabioji žalioji palangė

Tauragės rajono savivaldybės Birutės Baltrušaitytės viešosios bibliotekos Mažonų filialas
Kviečiame registruoti jūsų organizacijos iniciatyvas. Registruotas iniciatyvas įtraukiame į projektos renginius ir kitas veiklas.

Pavasaris – tai gamtos atgimimas. Pavasariniai žalumynai, pirmieji žydintys augalai džiugina kūną, protą ir sielą. Taigi, mes irgi pabandėme įkvėpti pavasarinės dvasios ir Mažonų bibliotekoje įkūrėme savo „Žaliąją palangę.“ Vasario pabaigoje ir kovo pradžioje Mažonų vaikų dienos centro „Po stogu“ ir Mažonų bibliotekos lankytojai vaikai kartu su bibliotekininke kūrė žaliąją palangę Mažonų bibliotekoje.

Prieš sodindami žaliąją palangę, vaikai buvo supažindinami su įvairių augalų sėklomis, kurios buvo gautos dovanų iš LMNŠC inicijuoto ekologinio konkurso „Mano žalioji palangė“, kuriame dalyvavo 2022 metais ir buvome vieni iš daugelio laureatų. Vaikai kartu su bibliotekininke sėjo nasturtes, katarantus, pelargonijas, raudonėlius, mėtas, pupas, pomidorus, moliūgus, arbūzus, žirnius ir kitus augalus. Po to, laistydami juos ir stebėdami jų dygimą ir augimą, pastebėjo, kad augalai pasėti ir pasodinti vienu metu, sudygsta ir auga skirtingai, augdami linksta į šviesos pusę o nepalaisčius vysta. Šiuo metu žaliosios palangės vieni augalai žaliuoja ir žydi Mažonų bibliotekoje, o kiti jau persodinti į bibliotekininkės daržą ir tikimasi, kad rudenį mėgausimės visi kartu daržovių gausa, kurios užaugs per vasarą.

„Žalioji palangė“ ypatinga tuo, kad skatina sutelkti Mažonų vaikų dienos centro „Po stogu“ lankytojus į biblioteką. Vaikai yra skatinami domėtis augalais, jų rūšimis ir priežiūra. Ugdo meilę gamtai, švarai ir atsakingumui. Palangė taip pat puošia ir Mažonų seniūniją, nes jos patalpose yra įkurta Mažonų biblioteka. Taip pat pasidžiaugia ir Mažonų darželio vaikai, kurie eina pro palangę kiekvieną dieną į lauką. Džiaugiuosi gražiu bendradarbiavimu su Mažonų VDC „Po stogu” lankytojais.

Norite prisidėti prie veiklų ar savanoriauti? Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
Bendruomenės šaldytuvas Sapiegų parke
Bendruomenės šaldytuvas Sapiegų parke
Bendruomenės šaldytuvas Sapiegų parke yra maisto dalijimosi stotelė, kurioje vieni palieka perteklinį, tačiau vartoti tinkamą maistą, o kiti pasiima.
GAMTA MIESTE
GAMTA MIESTE
Neformalaus ugdymo programa mokykloms, spręsti klimato kaitos iššūkius per maisto tinklus!
,,Mūsų kiemelis" DARO 2024
,,Mūsų kiemelis" DARO 2024
Šiaulių VšĮ ,,Mūsų kiemelio" Gudručių gr. 4-5 metų vaikai DARO Šiaulių Dainų parke.
Daujėnų krašto bendruomenė
Daujėnų krašto bendruomenė
Daujėnai - jaukus, žalumos apsuptyje, karjero krištoliniame vandenyje išsiprausęs, kvepiantis namime duona, šauniausių žmonių tvarkomas miestelis.
„Žolynėlių kuždėjimai"
„Žolynėlių kuždėjimai"
Kauno lopšelio-darželio „Liepaitė" bendruomenė parengė projektą „Žolynėlių kuždėjimai", kurio metu stengiamasi susipažinti su augmenijos pasauliu
Kvietkinės kaimo bendruomenė
Kvietkinės kaimo bendruomenė
Esame Kvietkinės kaimo bendruomenė, kuriai svarbios gamtosaugos ir kultūros temos. Organizuojame stovyklas, edukacines programas, kt. renginius.
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2024 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016