Mano Guru – antrasis šansas socialiai atskirtiems

Všį Socialiniai paramos projektai
Kviečiame registruoti jūsų organizacijos iniciatyvas. Registruotas iniciatyvas įtraukiame į projektos renginius ir kitas veiklas.

Viešoji įstaiga „Socialiniai paramos projektai“ ( toliau – VŠĮ SPP ) yra nesiekianti pelno organizacija. Uždirbamos pajamosbei gaunamas kitas finansavimas yra skiriama išimtinai tik įstaigos misijai vykdyti ir veiklai plėtoti. Įstaigos misija: vykdyti socialinės rizikos ir socialinę atskirtį patiriančių asmenų reintegraciją į visuomenę ir darbo rinką. VŠĮ SPP valdoma kavinė „Mano Guru“ buvo pirma kavinė Vilniuje be tabako ir alkoholio ir per 19 metų išsilaikė kaip maisto tiekėjas, aktyviai propaguojantis sveiką gyvenseną, teikiant kokybiškas ir konkurencingas rinkoje viešojo maitinimo paslaugas. VŠĮ SPP buvo pirmoji Lietuvoje tokio pobūdžio socialinio verslo įstaiga, teikianti reintegracijos paslaugą per viešojo maitinimo sritį. Kavinėje „Mano guru“ yra įdarbinami priklausomybėmis nuo psichoaktyvių medžiagų sergantys, grįžę iš įkalinimo įstaigų, turintys kitų socialinių rizikų asmenys. Įgiję darbinės patirties ir socialinių įgūdžių, pasibaigus mokymams, jie nukreipiami dirbti į atvirą darbo rinką.

Esama VŠĮ SPP infrastruktūra – kavinė „Mano Guru“ yra socialinių ir profesinių įgūdžių mokymo platforma, skirta formuoti atskirtyje esančių žmonių (dažnai niekada nedirbusių) darbinius bei socialinius įgūdžius (atsakomybės prisiėmimas, sąžiningumas, punktualumas, tikslumas vykdant savo funkcijas, funkcionalumas komandoje, mokėjimas bendradarbiauti, valdyti savo emocijas, suvokti, kas yra darbo disciplina ir pan.) ir profesinius įgūdžius, mokantis rinkoje paklausių virėjo, barmeno, padavėjo profesijų. Vienu metu įstaigoje mokosi apie 15 asmenų. Čia visiems dalyviams yra teikiamos kompleksiškos paslaugos: suteikiamos psichologo ir socialinio darbuotojo konsultacijos, suteikiamas profesinis teorinis ir praktinis mokymas darbo vietoje, tarpininkaujama įsidarbinant po apmokymo, teikiamos socialinės paslaugos, tokios kaip laikinas apgyvendinimas bei pagalba atsiskaitant su antstoliais. Kiekvienam dalyviui yra sudaromas individualus integracijos planas. Susumavus visų įgyvendintų projektų rezultatus, įstaiga per visą savo veiklos laikotarpį suteikė paslaugas daugiau nei 800 integruojamiesiems asmenims. Iš jų dauguma asmenų sėkmingai integravosi į visuomenę ir darbo rinką: įsidarbino kitose miesto įmonėse, pradėjo mokėti mokesčius valstybei, mokėti turimus įsiskolinimus.

Mažina žalą visuomenei – tikslinės grupės dalyviai yra užimti integracijos procese, jie išmoksta normaliai funkcionuoti visuomenėje, gauti legalias pajamas, mokėti skolas, susitvarkyti su savo dažnai kriminaline patirtimi. Pasak projekto dalyvių, jie suvokia, kad „dirbti yra geriau, negu vogti“. Todėl, mūsų projektas reiškia: mažiau nusikaltimų, vagysčių, ir daugiau socialinės taikos ir ramybės visuomenėje. Svarbu, kad socialinė integracija būtų tvari ir ilgalaikė, o tai yra pasiekiama, kai dalyviai įgyja laisvoje rinkoje paklausias profesijas ir gali iš tikrųjų integruotis į darbo rinką: rasti darbą, jame išlikti ir kurti gyvenimą gaunangot legalias pajamas.

Norite prisidėti prie veiklų ar savanoriauti? Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
Alvito kaimo bendruomenė
Alvito kaimo bendruomenė
Per dauagiau nei 20 gyvavimo metų Alvito kaimo bendruomenė įgyvendino daugybę įvairių projektų, kurie gražina mūsų miestelį ir suburia gyventojus.
Minties galia motyvuojanti veikti – „Pagalvokime ką galime duoti kitam neatlygintinai”
Minties galia motyvuojanti veikti – „Pagalvokime ką galime duoti kitam neatlygintinai”
Trijų alytiškių iniciatyvos globojamiems vaikams ir gimtajam miestui vienija aplinkai jautrius juridinius ir fizinius asmenis.
Bendruomenė „Dailučių švyturiai"
Bendruomenė „Dailučių švyturiai"
Bendruomenė „Dailučių švyturiai" įsteigta 2006, tai visuomeninė organizacija, įkūrusi VDC, sveikatingumo centrą, teikia socialines paslaugas.
Nematomą negalią turintys asmenys yra matomi
Nematomą negalią turintys asmenys yra matomi
Pasitelkiant tarptautiniu mastu žinomą Nematomos negalios saulėgrąžos ženklą siekiame, kad nematomą negalią turintys asmenys būtų matomi.
Jonavos rajono Panoterių krašto bendruomenė
Jonavos rajono Panoterių krašto bendruomenė
Vienu iš svarbiausių projektų per veiklos laikotarpį laikome – savarankišką iniciatyvą Panoterių heraldikos sukūrimui ir pristatymui.
SOTAS – žmogui ir dėl žmogaus
SOTAS – žmogui ir dėl žmogaus
SOTAS - nevyriausybinė organizacija, kuri teikia socialines bei psichologines paslaugas ir savo veikla prisideda prie vaikų ir jų šeimų gerovės.
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2024 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016