Maisto klubas „Kartu-skanu“

Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos "Kauno atžalyno" padalinys
Kviečiame registruoti jūsų organizacijos iniciatyvas. Registruotas iniciatyvas įtraukiame į projektos renginius ir kitas veiklas.

„Kartu-Skanu“ – ne tik socialinis projektas, bet ir revoliucinis požiūris, kaip klimatui aktuali tema – maisto švaistymas – sprendžiama sukuriant pridėtinę vertę – bendrystę edukuojant, dalinantis ir kartu sėdant prie stalo pokalbiams, pietums, knygoms, juokui ir patirtims. Socialiai svarbiomis temomis galime kalbėti visi ir visur. Europos kultūros fondo „Europe Challenge“ programos finansuojamam Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos projektui „Bendruomenės pietūs „Kartu-skanu!“ iškėlėme ambicingą tikslą – kviesti bendruomenę prie bendro stalo ne tik pietauti ar per įkvepiančius pokalbius atrasti vieniems kitus, bet ir prisijungti prie maisto klubo, kuriame pristatoma daugybė temų: nuo sveiko maisto receptų, atradimų, iki atsakymo į klausimus, o kur maisto atliekos keliauja toliau ir ar galime patys siekti žiedinės ekonomikos sprendimų savo namuose? Šiandien jau galime kalbėti apie džiuginančius projekto rezultatus ir papasakoti ne vieną sėkmės istoriją.

Maisto klubas „Kartu-Skanu“ ne tik padeda kurti bendrystę, bet ir leidžia drąsiai teigti – tvari bendruomenė – oficiali mūsų veiklų kryptis visam laikui.

Bibliotekose veikiantys knygų, šachmatų ar rankdarbių klubai šiandien jau nieko nestebina, bet Maisto klubas bibliotekoje, kol kas yra išskirtinis objektas. Čia maistas kaip ritualas – kartu gaminama, skanaujama ir bendraujama.

Kiekviename susitikime raginame žmones ieškoti tvarių sprendimų, pvz.: panaudoti maisto likučius ar rinktis vietinį ūkininkų maistą, mokytis planuoti mitybą ar planuoti pirkinius, o sukurta platforma: www.biblioteka.lt/kartuskanu, kurioje galima bendrauti, dalintis receptais, patarimais ir informacija ar rasti sau artimą bendruomenę, užtikrina veiklų ilgalaikiškumą.

Siekiame tapti pavyzdžiu kitiems miestams ir bendruomenėms, parodant, kaip bet kuri organizacija ir jų komandos, bendruomenės gali kartu kurti pokyčius, skatinti tvarumą ir puoselėti draugystę. Bendradarbiaujame su miesto seniūnaičiais, bendruomenių atstovais, visuomenės sveikatos specialistais, „Maisto banko“ savanoriais, ūkininkais.

Maloniai kviečiame prisijungti prie Maisto klubo „Kartu-skanu“ „Kauno atžalyno“ padalinyje (Kauno g. 49, Klaipėda), kuriame Jūsų lauks: sveiki, taupūs ir gardūs receptai, netikėti skoniai, susitikimai su dietologais, miesto valdžios atstovais, rašytojais, diskusijos su maisto šefais ir galimybė pasidalinti savo super receptu! Jis užfiksuojamas atvirlaiškyje, kurį galima išsiųsti draugui į bet kurią pasaulio šalį!

https://www.instagram.com/klaipeda.biblioteka
Youtube – https://www.youtube.com/kmsvbiblioteka

Norite prisidėti prie veiklų ar savanoriauti? Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
Bendruomenės šaldytuvas Sapiegų parke
Bendruomenės šaldytuvas Sapiegų parke
Bendruomenės šaldytuvas Sapiegų parke yra maisto dalijimosi stotelė, kurioje vieni palieka perteklinį, tačiau vartoti tinkamą maistą, o kiti pasiima.
GAMTA MIESTE
GAMTA MIESTE
Neformalaus ugdymo programa mokykloms, spręsti klimato kaitos iššūkius per maisto tinklus!
,,Mūsų kiemelis" DARO 2024
,,Mūsų kiemelis" DARO 2024
Šiaulių VšĮ ,,Mūsų kiemelio" Gudručių gr. 4-5 metų vaikai DARO Šiaulių Dainų parke.
Daujėnų krašto bendruomenė
Daujėnų krašto bendruomenė
Daujėnai - jaukus, žalumos apsuptyje, karjero krištoliniame vandenyje išsiprausęs, kvepiantis namime duona, šauniausių žmonių tvarkomas miestelis.
„Žolynėlių kuždėjimai"
„Žolynėlių kuždėjimai"
Kauno lopšelio-darželio „Liepaitė" bendruomenė parengė projektą „Žolynėlių kuždėjimai", kurio metu stengiamasi susipažinti su augmenijos pasauliu
Kvietkinės kaimo bendruomenė
Kvietkinės kaimo bendruomenė
Esame Kvietkinės kaimo bendruomenė, kuriai svarbios gamtosaugos ir kultūros temos. Organizuojame stovyklas, edukacines programas, kt. renginius.
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2024 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016