Maisto klubas „Kartu-skanu“

Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos "Kauno atžalyno" padalinys
Kviečiame balsuoti už iniciatyvas. Balsavimas vyks rugsėjo 18 - spalio 18 dienomis (imtinai). Pabalsavus į jūsų el. pašto dėžutę ateis patvirtinimo laiškas. Paspauskite patvirtinimą gautame laiške, kad balsas būtų užskaitytas. Negavę laiško, patikrinkite ir pašto dėžučių „šiukšlių" skyrius. Jei balsavimas neveikia, pabandykite prisijungti per kitą naršyklę (Chrome, Mozilla, Opera, Edge).

„Kartu-Skanu“ – ne tik socialinis projektas, bet ir revoliucinis požiūris, kaip klimatui aktuali tema – maisto švaistymas – sprendžiama sukuriant pridėtinę vertę – bendrystę edukuojant, dalinantis ir kartu sėdant prie stalo pokalbiams, pietums, knygoms, juokui ir patirtims. Socialiai svarbiomis temomis galime kalbėti visi ir visur. Europos kultūros fondo „Europe Challenge“ programos finansuojamam Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos projektui „Bendruomenės pietūs „Kartu-skanu!“ iškėlėme ambicingą tikslą – kviesti bendruomenę prie bendro stalo ne tik pietauti ar per įkvepiančius pokalbius atrasti vieniems kitus, bet ir prisijungti prie maisto klubo, kuriame pristatoma daugybė temų: nuo sveiko maisto receptų, atradimų, iki atsakymo į klausimus, o kur maisto atliekos keliauja toliau ir ar galime patys siekti žiedinės ekonomikos sprendimų savo namuose? Šiandien jau galime kalbėti apie džiuginančius projekto rezultatus ir papasakoti ne vieną sėkmės istoriją.

Maisto klubas „Kartu-Skanu“ ne tik padeda kurti bendrystę, bet ir leidžia drąsiai teigti – tvari bendruomenė – oficiali mūsų veiklų kryptis visam laikui.

Bibliotekose veikiantys knygų, šachmatų ar rankdarbių klubai šiandien jau nieko nestebina, bet Maisto klubas bibliotekoje, kol kas yra išskirtinis objektas. Čia maistas kaip ritualas – kartu gaminama, skanaujama ir bendraujama.

Kiekviename susitikime raginame žmones ieškoti tvarių sprendimų, pvz.: panaudoti maisto likučius ar rinktis vietinį ūkininkų maistą, mokytis planuoti mitybą ar planuoti pirkinius, o sukurta platforma: www.biblioteka.lt/kartuskanu, kurioje galima bendrauti, dalintis receptais, patarimais ir informacija ar rasti sau artimą bendruomenę, užtikrina veiklų ilgalaikiškumą.

Siekiame tapti pavyzdžiu kitiems miestams ir bendruomenėms, parodant, kaip bet kuri organizacija ir jų komandos, bendruomenės gali kartu kurti pokyčius, skatinti tvarumą ir puoselėti draugystę. Bendradarbiaujame su miesto seniūnaičiais, bendruomenių atstovais, visuomenės sveikatos specialistais, „Maisto banko“ savanoriais, ūkininkais.

Maloniai kviečiame prisijungti prie Maisto klubo „Kartu-skanu“ „Kauno atžalyno“ padalinyje (Kauno g. 49, Klaipėda), kuriame Jūsų lauks: sveiki, taupūs ir gardūs receptai, netikėti skoniai, susitikimai su dietologais, miesto valdžios atstovais, rašytojais, diskusijos su maisto šefais ir galimybė pasidalinti savo super receptu! Jis užfiksuojamas atvirlaiškyje, kurį galima išsiųsti draugui į bet kurią pasaulio šalį!

https://www.instagram.com/klaipeda.biblioteka
Youtube – https://www.youtube.com/kmsvbiblioteka

Norite prisidėti prie veiklų ar savanoriauti? Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
Nacionalinis aplinkosaugos egzaminas
Nacionalinis aplinkosaugos egzaminas
Iniciatyva, kuria siekiama žaismingu būdu prisidėti prie visuomenės ekologinio raštingumo didinimo ir aplinkosauginio sąmoningumo ugdymo.
Varsėdiškiai mylintys gamtą
Varsėdiškiai mylintys gamtą
Varsėdžių bendruomenė vis labiau pražysta įvairiomis gėlėmis,tampa aktyvesnė, buriasi ne tik švęsti švenčių,minėti renginių, bet ir gražinti savo kraštą
Budrių bendruomenės turgelis
Budrių bendruomenės turgelis
Tvarios aplinkos puoselėjimo iniciatyva - Ignalinos Budrių bendruomenės turgelis!
"ŠIMONIŲ MIESTELIS-ŽIEDŲ SODELIS"
"ŠIMONIŲ MIESTELIS-ŽIEDŲ SODELIS"
"ŠIMONIŲ MIESTELIS-ŽIEDŲ SODELIS". Aktyvi Šimonių miestelio bendruomenė 2023 m. vasarą iš projektinių lėšų įrengė miestelio centre 123 kv. m. gėlyną
Lietuvos Raudonojo Kryžiaus ,,Šiltų apsilankymų'' programa
Lietuvos Raudonojo Kryžiaus ,,Šiltų apsilankymų'' programa
Vyresnio amžiaus asmenų informavimo apie klimato kaitos padarinius (karštį) kampanija. Kiekvienais metais mokomi kaip pasirūpinti savo sveikata.
Gamta - visų namai
Gamta - visų namai
Pikelių bendruomenė (Mažeikių r.) prisideda prie Žalios Lietuvos kūrimo naujais įpročiais, iniciatyvomis, veiklomis. Žalia Lietuva, tai mūsų ateitis.
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2023 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016