Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro žalioji komanda

Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras
Kviečiame registruoti jūsų organizacijos iniciatyvas. Registruotas iniciatyvas įtraukiame į projektos renginius ir kitas veiklas.

2019 m. kovą Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centre (LMNŠC) susibūrė maždaug 20 darbuotojų grupė, pasivadinusi Žaliąja komanda. Sumanymas kilo bendradarbiaujant su JAV ambasados darbuotojais, kur Žaliosios komandos (angl. Green Team) yra įprastos visų šalių atstovybėse. Pasidalinus patirtimi ir nuomonėmis, įvyko pirmasis LMNŠC žaliosios komandos susitikimas, tikslų, galimybių, būsimų sumanymų išdėstymas.
Žalioji komanda – tai būrys iniciatyvių žmonių, darbuotojų, kuriems svarbu, kad įstaigos aplinka ir darbo procesas būtų draugiškas gamtai ir tvarus, o darbuotojai turėtų galimybę dirbti saugioje, ekologiškoje terpėje.
Žaliosios komandos nariu gali tapti kiekvienas LMNŠC darbuotojas. Gali prisijungti ir partneriai, mokinių tėvų atstovai, mokytojų bendruomenės nariai.
Visi pasiūlymai svarstomi iniciatyvinėje grupėje, sudaromas jų įgyvendinimo eiliškumas (jei nusprendžiama, kad realūs ir įgyvendinami). Jei sumanymui reikalingos lėšos, kreipiamasi į administraciją ir aptariamos jų skyrimo galimybės. Svarbiausia, kad didžioji dalis sumanymų gali būti įgyvendinti be jokių finansinių resursų arba pasitelkiant rėmėjus ir geradarius.
Veiklos:
1) Dalinimosi daiktais diena. Jos metu dalinamės ir keičiamės daiktais, kurių patys nebenaudojame. Daugybė suknelių, paltų, batų, aksesuarų, knygų, žaislų, indų ir kitų daiktų rado naujus šeimininkus ar šeimininkes ir sėkmingai naudojami toliau. O likusius, į kolegų namus neiškeliavusius – visada perleidžiame vargingiau gyvenantiems. Siekiame prikelti daiktus naujam gyvenimui ir mažinti vartotojiškumą.
2) Diena be lifto.
Sumanymas mažiau naudotis liftu – paprastas, bet labai naudingas: darbuotojai skatinami daugiau pajudėti ir naudotis laiptais. Žaliosios komandos dalyviai iš pradžių siūlė skelbti konkrečią Dieną be lifto, tačiau nutarėme atsižvelgti į aplinkybes ir situacijas: kiekvienas darbuotojas apsisprendžia laisvai. Žemiau esančių aukštų darbuotojai jau dabar dažnai nulipa laiptais, bet iniciatyvos paskatinti prie jų vis dažniau jungiasi ir aukščiau įsikūrusių kabinetų darbuotojai. Tikimės, kad prie iniciatyvos prisijungs ir daugiau judės ir būrelius Centre lankantys mokiniai.
3) Diena su augintiniais. Nemažai Centro darbuotojų namais dalijasi su augintiniais – nuo kačių ir šunų iki egzotiškų vorų ar net milžiniškų atogrąžų sraigių. Kartą per savaitę ar dvi darbuotojai į Centrą atkeliauja su savo mažaisiais draugais. Jie ne tik suteikia daug gerų emocijų kolegoms ir viso Centro darbuotojams, bet ir skatina pažinti, o gal net imtis auginti panašų gyvūną. Žinoma, į darbą atsivedamas augintinis turi būti socializuotas ir netrukdyti dirbti kitiems.
4) Centrinių rūmų bibliotekėlė. Žaliosios komandos iniciatyva Centrinių rūmų pirmame aukšte įrengta bibliotekėlė-skaitykla, kurioje visi norintys gali ateiti paskaityti. Taip pat lauke pastatytas ir „Knygų namelis“, iš kurio galima pasiimti knygas ir atnešti savų.

Norite prisidėti prie veiklų ar savanoriauti? Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
,,Mūsų kiemelis" DARO 2024
,,Mūsų kiemelis" DARO 2024
Šiaulių VšĮ ,,Mūsų kiemelio" Gudručių gr. 4-5 metų vaikai DARO Šiaulių Dainų parke.
Daujėnų krašto bendruomenė
Daujėnų krašto bendruomenė
Daujėnai - jaukus, žalumos apsuptyje, karjero krištoliniame vandenyje išsiprausęs, kvepiantis namime duona, šauniausių žmonių tvarkomas miestelis.
„Žolynėlių kuždėjimai"
„Žolynėlių kuždėjimai"
Kauno lopšelio-darželio „Liepaitė" bendruomenė parengė projektą „Žolynėlių kuždėjimai", kurio metu stengiamasi susipažinti su augmenijos pasauliu
Kvietkinės kaimo bendruomenė
Kvietkinės kaimo bendruomenė
Esame Kvietkinės kaimo bendruomenė, kuriai svarbios gamtosaugos ir kultūros temos. Organizuojame stovyklas, edukacines programas, kt. renginius.
Rusnės bendruomenė „RUSNĖS SALA" - išsaugosime švarią salą ateities kartoms
Rusnės bendruomenė „RUSNĖS SALA" - išsaugosime švarią salą ateities kartoms
Saloje kiekvienais metais lankosi daug žvejų mėgėjų ir poilsiautojų iš visos Lietuvos ir užsienio. Iš po apsilankymo paliekama šimtai kg., šiukšlių.
Ekspedicija pėsčiomis aplink Baltijos jūrą „Išsaugokime Baltiją“ (Save The Baltic Sea)
Ekspedicija pėsčiomis aplink Baltijos jūrą „Išsaugokime Baltiją“ (Save The Baltic Sea)
Baltijos jūra - viena užterščiausių pasaulyje. Šio aplinkosauginio žygio metu, per 8 šalis nešime žinutę: suvieniję jėgas, galime ją išsaugoti!
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2024 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016