Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro žalioji komanda

Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras
Kviečiame balsuoti už iniciatyvas. Balsavimas vyks rugsėjo 18 - spalio 18 dienomis (imtinai). Pabalsavus į jūsų el. pašto dėžutę ateis patvirtinimo laiškas. Paspauskite patvirtinimą gautame laiške, kad balsas būtų užskaitytas. Negavę laiško, patikrinkite ir pašto dėžučių „šiukšlių" skyrius. Jei balsavimas neveikia, pabandykite prisijungti per kitą naršyklę (Chrome, Mozilla, Opera, Edge).

2019 m. kovą Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centre (LMNŠC) susibūrė maždaug 20 darbuotojų grupė, pasivadinusi Žaliąja komanda. Sumanymas kilo bendradarbiaujant su JAV ambasados darbuotojais, kur Žaliosios komandos (angl. Green Team) yra įprastos visų šalių atstovybėse. Pasidalinus patirtimi ir nuomonėmis, įvyko pirmasis LMNŠC žaliosios komandos susitikimas, tikslų, galimybių, būsimų sumanymų išdėstymas.
Žalioji komanda – tai būrys iniciatyvių žmonių, darbuotojų, kuriems svarbu, kad įstaigos aplinka ir darbo procesas būtų draugiškas gamtai ir tvarus, o darbuotojai turėtų galimybę dirbti saugioje, ekologiškoje terpėje.
Žaliosios komandos nariu gali tapti kiekvienas LMNŠC darbuotojas. Gali prisijungti ir partneriai, mokinių tėvų atstovai, mokytojų bendruomenės nariai.
Visi pasiūlymai svarstomi iniciatyvinėje grupėje, sudaromas jų įgyvendinimo eiliškumas (jei nusprendžiama, kad realūs ir įgyvendinami). Jei sumanymui reikalingos lėšos, kreipiamasi į administraciją ir aptariamos jų skyrimo galimybės. Svarbiausia, kad didžioji dalis sumanymų gali būti įgyvendinti be jokių finansinių resursų arba pasitelkiant rėmėjus ir geradarius.
Veiklos:
1) Dalinimosi daiktais diena. Jos metu dalinamės ir keičiamės daiktais, kurių patys nebenaudojame. Daugybė suknelių, paltų, batų, aksesuarų, knygų, žaislų, indų ir kitų daiktų rado naujus šeimininkus ar šeimininkes ir sėkmingai naudojami toliau. O likusius, į kolegų namus neiškeliavusius – visada perleidžiame vargingiau gyvenantiems. Siekiame prikelti daiktus naujam gyvenimui ir mažinti vartotojiškumą.
2) Diena be lifto.
Sumanymas mažiau naudotis liftu – paprastas, bet labai naudingas: darbuotojai skatinami daugiau pajudėti ir naudotis laiptais. Žaliosios komandos dalyviai iš pradžių siūlė skelbti konkrečią Dieną be lifto, tačiau nutarėme atsižvelgti į aplinkybes ir situacijas: kiekvienas darbuotojas apsisprendžia laisvai. Žemiau esančių aukštų darbuotojai jau dabar dažnai nulipa laiptais, bet iniciatyvos paskatinti prie jų vis dažniau jungiasi ir aukščiau įsikūrusių kabinetų darbuotojai. Tikimės, kad prie iniciatyvos prisijungs ir daugiau judės ir būrelius Centre lankantys mokiniai.
3) Diena su augintiniais. Nemažai Centro darbuotojų namais dalijasi su augintiniais – nuo kačių ir šunų iki egzotiškų vorų ar net milžiniškų atogrąžų sraigių. Kartą per savaitę ar dvi darbuotojai į Centrą atkeliauja su savo mažaisiais draugais. Jie ne tik suteikia daug gerų emocijų kolegoms ir viso Centro darbuotojams, bet ir skatina pažinti, o gal net imtis auginti panašų gyvūną. Žinoma, į darbą atsivedamas augintinis turi būti socializuotas ir netrukdyti dirbti kitiems.
4) Centrinių rūmų bibliotekėlė. Žaliosios komandos iniciatyva Centrinių rūmų pirmame aukšte įrengta bibliotekėlė-skaitykla, kurioje visi norintys gali ateiti paskaityti. Taip pat lauke pastatytas ir „Knygų namelis“, iš kurio galima pasiimti knygas ir atnešti savų.

Norite prisidėti prie veiklų ar savanoriauti? Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
Nacionalinis aplinkosaugos egzaminas
Nacionalinis aplinkosaugos egzaminas
Iniciatyva, kuria siekiama žaismingu būdu prisidėti prie visuomenės ekologinio raštingumo didinimo ir aplinkosauginio sąmoningumo ugdymo.
Varsėdiškiai mylintys gamtą
Varsėdiškiai mylintys gamtą
Varsėdžių bendruomenė vis labiau pražysta įvairiomis gėlėmis,tampa aktyvesnė, buriasi ne tik švęsti švenčių,minėti renginių, bet ir gražinti savo kraštą
Maisto klubas „Kartu-skanu“
Maisto klubas „Kartu-skanu“
Maisto klubą „Kartu-skanu“ įkūrusi Imanuelio Kanto viešoji biblioteka kviečia domėtis ne tik bendravimo, bet ir maisto kultūra.
Budrių bendruomenės turgelis
Budrių bendruomenės turgelis
Tvarios aplinkos puoselėjimo iniciatyva - Ignalinos Budrių bendruomenės turgelis!
"ŠIMONIŲ MIESTELIS-ŽIEDŲ SODELIS"
"ŠIMONIŲ MIESTELIS-ŽIEDŲ SODELIS"
"ŠIMONIŲ MIESTELIS-ŽIEDŲ SODELIS". Aktyvi Šimonių miestelio bendruomenė 2023 m. vasarą iš projektinių lėšų įrengė miestelio centre 123 kv. m. gėlyną
Lietuvos Raudonojo Kryžiaus ,,Šiltų apsilankymų'' programa
Lietuvos Raudonojo Kryžiaus ,,Šiltų apsilankymų'' programa
Vyresnio amžiaus asmenų informavimo apie klimato kaitos padarinius (karštį) kampanija. Kiekvienais metais mokomi kaip pasirūpinti savo sveikata.
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2023 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016