Kristinos Gėlynas

Kristina Šeniauskienė
Kviečiame registruoti jūsų organizacijos iniciatyvas. Registruotas iniciatyvas įtraukiame į projektos renginius ir kitas veiklas.

Aš, Kristinos gėlyno įkūrėja, jau 15 metų dalyvauju viešųjų erdvių Justiniškėse, Vilniuje gražinime. Dalinuosi augalais ir gėlėmis su kaimynais, artimaisiais, praeiviais ir net turistais iš visos Lietuvos ir užsienio. Iki šiol negaliu patikėti, kad paprasta idėja „nuspalvinti“ brutalizmo architektūros pastatus, praėjus daugiau negu dešimtmečiui, taps ne tik kaimynų, bet ir turistų pamėgta atrakcija, apie kurią jie sužino iš „Google Maps“ taško.

Man asmeniškai, Kristinos gėlynas yra sveikatos ir jėgų šaltinis. Būdama 67 metų pensininke, negalėčiau būti labiau savimi patenkinta, kad vietoj gulėjimo lovoje ir nuolatinio vaistų vartojimo, lakstau po gėlyną, kažką sodinu, persodinu, pabendrauju su žmonėmis ir nuolat judu. Taigi kol galiu stovėti ant kojų tol puoselėsiu šį gėlyną.

Kristinos gėlynas buvo nė kartą įvertintas įvairių konkursų, tarp kurių ir „Metų kaimyno“ konkursas, kurį laimėjau 3 kartus. Tačiau turiu pripažinti, kad pati negaliu nuskinti visų laurų, nes nuostabūs Justiniškių mikrorajono kaimynai padėjo man atliekant darbus, kurių pati tikrai negalėčiau padaryti būdama pensinio amžiaus – akmenų ir žemės maišų nešiojimas.

Visą gyvenimą būsiu dėkinga, kad mano svajonė – suvienyti ir nudžiuginti savo kaimynus, išsipildė. Bėgant metams Kristinos gėlynas tapo ne tik paprastu sodeliu šalia daugiabučių kiemo, tačiau ir kaimynų vienybės simboliu, nes būtent ši maža oazė paskatino visus susimąstyti dėl mūsų aplinkos ir ją puoselėti – šalia gėlyno nerasi nei vienos šiukšlės, vien spalvotas gėles ir kaimynų ryškias šypsenas.

Norite prisidėti prie veiklų ar savanoriauti? Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
Kvietkinės kaimo bendruomenė
Kvietkinės kaimo bendruomenė
Esame Kvietkinės kaimo bendruomenė, kuriai svarbios gamtosaugos ir kultūros temos. Organizuojame stovyklas, edukacines programas, kt. renginius.
Rusnės bendruomenė „RUSNĖS SALA" - išsaugosime švarią salą ateities kartoms
Rusnės bendruomenė „RUSNĖS SALA" - išsaugosime švarią salą ateities kartoms
Saloje kiekvienais metais lankosi daug žvejų mėgėjų ir poilsiautojų iš visos Lietuvos ir užsienio. Iš po apsilankymo paliekama šimtai kg., šiukšlių.
Ekspedicija pėsčiomis aplink Baltijos jūrą „Išsaugokime Baltiją“ (Save The Baltic Sea)
Ekspedicija pėsčiomis aplink Baltijos jūrą „Išsaugokime Baltiją“ (Save The Baltic Sea)
Baltijos jūra - viena užterščiausių pasaulyje. Šio aplinkosauginio žygio metu, per 8 šalis nešime žinutę: suvieniję jėgas, galime ją išsaugoti!
Jakutiškių gyvenvietės bendruomenė
Jakutiškių gyvenvietės bendruomenė
Jakutiškių gyvenvietės bendruomenė sutvarkė bei apsodino kelis sklypus kaimo teritorijoje. Sodinome krokus pievoje, sutvarkėme apleistą sklypą.
Pociūnėlių miestelio bendruomenė
Pociūnėlių miestelio bendruomenė
Pociūnėlių iniciatyva vienijanti gyventojus sveikai maitintis, gyventi ekologiškai.
Miežaičių kaimo bendruomenės tvenkinio pritaikymas poilsiui – poilsio zonos įrengimas
Miežaičių kaimo bendruomenės tvenkinio pritaikymas poilsiui – poilsio zonos įrengimas
Bendruomenė palaiko gerus santykius su Radviliškio rajono savivaldybe, Radviliškio seniūnija, rengia ir įgyvendina projektus.
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2024 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016