Kristinos Gėlynas

Kristina Šeniauskienė
Kviečiame balsuoti už iniciatyvas. Balsavimas vyks rugsėjo 18 - spalio 18 dienomis (imtinai). Pabalsavus į jūsų el. pašto dėžutę ateis patvirtinimo laiškas. Paspauskite patvirtinimą gautame laiške, kad balsas būtų užskaitytas. Negavę laiško, patikrinkite ir pašto dėžučių „šiukšlių" skyrius. Jei balsavimas neveikia, pabandykite prisijungti per kitą naršyklę (Chrome, Mozilla, Opera, Edge).

Aš, Kristinos gėlyno įkūrėja, jau 15 metų dalyvauju viešųjų erdvių Justiniškėse, Vilniuje gražinime. Dalinuosi augalais ir gėlėmis su kaimynais, artimaisiais, praeiviais ir net turistais iš visos Lietuvos ir užsienio. Iki šiol negaliu patikėti, kad paprasta idėja „nuspalvinti“ brutalizmo architektūros pastatus, praėjus daugiau negu dešimtmečiui, taps ne tik kaimynų, bet ir turistų pamėgta atrakcija, apie kurią jie sužino iš „Google Maps“ taško.

Man asmeniškai, Kristinos gėlynas yra sveikatos ir jėgų šaltinis. Būdama 67 metų pensininke, negalėčiau būti labiau savimi patenkinta, kad vietoj gulėjimo lovoje ir nuolatinio vaistų vartojimo, lakstau po gėlyną, kažką sodinu, persodinu, pabendrauju su žmonėmis ir nuolat judu. Taigi kol galiu stovėti ant kojų tol puoselėsiu šį gėlyną.

Kristinos gėlynas buvo nė kartą įvertintas įvairių konkursų, tarp kurių ir „Metų kaimyno“ konkursas, kurį laimėjau 3 kartus. Tačiau turiu pripažinti, kad pati negaliu nuskinti visų laurų, nes nuostabūs Justiniškių mikrorajono kaimynai padėjo man atliekant darbus, kurių pati tikrai negalėčiau padaryti būdama pensinio amžiaus – akmenų ir žemės maišų nešiojimas.

Visą gyvenimą būsiu dėkinga, kad mano svajonė – suvienyti ir nudžiuginti savo kaimynus, išsipildė. Bėgant metams Kristinos gėlynas tapo ne tik paprastu sodeliu šalia daugiabučių kiemo, tačiau ir kaimynų vienybės simboliu, nes būtent ši maža oazė paskatino visus susimąstyti dėl mūsų aplinkos ir ją puoselėti – šalia gėlyno nerasi nei vienos šiukšlės, vien spalvotas gėles ir kaimynų ryškias šypsenas.

Norite prisidėti prie veiklų ar savanoriauti? Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
Nacionalinis aplinkosaugos egzaminas
Nacionalinis aplinkosaugos egzaminas
Iniciatyva, kuria siekiama žaismingu būdu prisidėti prie visuomenės ekologinio raštingumo didinimo ir aplinkosauginio sąmoningumo ugdymo.
Varsėdiškiai mylintys gamtą
Varsėdiškiai mylintys gamtą
Varsėdžių bendruomenė vis labiau pražysta įvairiomis gėlėmis,tampa aktyvesnė, buriasi ne tik švęsti švenčių,minėti renginių, bet ir gražinti savo kraštą
Maisto klubas „Kartu-skanu“
Maisto klubas „Kartu-skanu“
Maisto klubą „Kartu-skanu“ įkūrusi Imanuelio Kanto viešoji biblioteka kviečia domėtis ne tik bendravimo, bet ir maisto kultūra.
Budrių bendruomenės turgelis
Budrių bendruomenės turgelis
Tvarios aplinkos puoselėjimo iniciatyva - Ignalinos Budrių bendruomenės turgelis!
"ŠIMONIŲ MIESTELIS-ŽIEDŲ SODELIS"
"ŠIMONIŲ MIESTELIS-ŽIEDŲ SODELIS"
"ŠIMONIŲ MIESTELIS-ŽIEDŲ SODELIS". Aktyvi Šimonių miestelio bendruomenė 2023 m. vasarą iš projektinių lėšų įrengė miestelio centre 123 kv. m. gėlyną
Lietuvos Raudonojo Kryžiaus ,,Šiltų apsilankymų'' programa
Lietuvos Raudonojo Kryžiaus ,,Šiltų apsilankymų'' programa
Vyresnio amžiaus asmenų informavimo apie klimato kaitos padarinius (karštį) kampanija. Kiekvienais metais mokomi kaip pasirūpinti savo sveikata.
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2023 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016