Kauno rajono savivaldybės viešoji biblioteka: bendruomenę sujungia šokis

Kauno rajono savivaldybės viešoji biblioteka
Kviečiame balsuoti už iniciatyvas. Balsavimas vyks rugsėjo 18 - spalio 18 dienomis (imtinai). Pabalsavus į jūsų el. pašto dėžutę ateis patvirtinimo laiškas. Paspauskite patvirtinimą gautame laiške, kad balsas būtų užskaitytas. Negavę laiško, patikrinkite ir pašto dėžučių „šiukšlių" skyrius. Jei balsavimas neveikia, pabandykite prisijungti per kitą naršyklę (Chrome, Mozilla, Opera, Edge).

2020-aisiais, bendradarbiaudama su „Kaunas ir Kauno rajonas – Europos kultūros sostinė 2022“, Viešosios bibliotekos darbuotojų komanda parengė projektą „GarliaKvietį šok!“, aktyvinantį Garliavos seniūnijos ir Garliavos apylinkių seniūnijos gyventojų bendrystę, jų įtrauktį į kultūros lauko ir komandinius kūrybos procesus, akcentuojantį fizinio aktyvumo naudą kuriant bendruomenės psichologinę gerovę, padedantį atrasti naujas viešąsias erdves ir kūrybiškai jas įveiklinti

Repeticijose netradicinėse Garliavos vietose profesionalus šokėjas sukvietė gausų bibliotekos darbuotojų ir bendruomenės būrį drauge kurti šokį. 2022 m. šokis įgavo stimpanko (steampunk) estetines formas. (GARas angliškai „steam“, GARliava sietina su žodžiu „steamtown“ – garo miestas, o „steampunk“ – žodžių „garas“ ir „pankas“ junginys.)

Entuziastų kolektyvas šoko 2022 m. Tarptautinio stimpanko festivalio metu Kauno tvirtovės III forte, taip pat „Fluxus Labas!“ festivalyje, Juragių bendruomenės šventėje. Noriai fizinį aktyvumą skatinančiose veiklose dalyvaujantys garliaviečiai atrado naują bendrą veiklą, kuri stiprina žmonių socialinę ir kūrybinę įtrauktį. Juk svarbiausias stimulas rinktis į šokio repeticijas – ne rezultatas, o kūrybinės bendrystės procesas, dovanojantis bendravimą ir gerai praleistą laiką kartu. 2023 m. parengtas naujas šokis buvo pristatytas publikai Kauno tvirtovės III forte vykusiame Stimpanko festivalyje.

Bendruomeninę šokio iniciatyvą organizuojantis bibliotekos kolektyvas ne tik pats aktyviai joje dalyvauja (repetuoja, kuria šokio kostiumus), bet ir įkvepia bendruomenę. Garliaviečiai „užsikrėtė“ azartu plėtoti stimpanko estetiką. Tad gausius dalyvių būrius sutraukia su šia subkultūra susijusios bibliotekos organizuojamos edukacijos: stimpankinių aksesuarų dirbtuvės, atvirlaiškių puošyba stimpanko stiliumi, tapybos ant molbertų seansai stimpanko tema. Pristatyta ir stimpankinių fotoportretų paroda. Šios veiklos papuošia ne vieną Garliavos ar Garliavos apylinkių seniūnijos šventę.

Į stimpankinės kūrybos srautą Garliavoje įsiliejo, žmonių smalsumą bei kūrybiškumą kurstė ir bibliotekos suorganizuota netradicinė paroda: bibliotekoje buvo eksponuojamos originalios stimpanko stiliaus skrybėlės. Futuristinių ir Viktorijos laikų estetikos elementų samplaiką reprezentuojančius eksponatus, sukurtus profesionalių menininkų, buvo galima liesti, matuotis, su jais fotografuotis.

Už šokio iniciatyvą ir kitas bendruomenę telkiančias bei aktyvinančias veiklas biblioteką padėkomis apdovanojo projekto „Kaunas ir Kauno rajonas – Europos kultūros sostinė 2022“ organizatoriai ir Kauno rajono savivaldybė.

Ši šokio iniciatyva ir iš jos išaugusios kūrybinės veiklos – tai svarus bibliotekos indėlis į bendruomenės fizinę bei emocinę gerovę, socialinių ryšių stiprinimas per kūrybinės iniciatyvos plėtotę. Inovatyviais metodais biblioteka telkia bendruomenę, stimuliuoja jos kūrybiškumą ir kuria bendruomenės tapatybę pagrindžiantį stimpankišką pasakojimą.

Norite prisidėti prie veiklų ar savanoriauti? Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
SPEAK Lithuania
SPEAK Lithuania
SPEAK Lietuva sujungia migrantus ir pabėgėlius su vietiniais per bendruomenės vedamą kalbų ir kultūros mainų patirtį.
Pasaulio, istorijos ir gamtos pažinimas
Pasaulio, istorijos ir gamtos pažinimas
Nuo 2022 m. KB "Taurų žiburys" organizuoja protmūšius, surinkusius jau per 700 dalyvių ir skatinančius žmones domėtis pasauliu, jo istorija, gamta.
Keliavimo priemonė „Atrask.eu“: bendruomenės stiprinimas per inovacijas
Keliavimo priemonė „Atrask.eu“: bendruomenės stiprinimas per inovacijas
Aukštadvaryje įsikūręs vaikų dienos centras „Navininkai“ kartu su partneriais įgyvendina interaktyvų projektą „Atrask.eu“.
LRK Jaunimo programa
LRK Jaunimo programa
Lietuvos Raudonasis Kryžius siekia sudaryti palankias sąlygas jauno žmogaus tobulėjimui, įsitraukimui į visuomeninę veiklą.
„Nėštumo kalendorius“ ir „Kūdikio dienoraštis“ –  edukacija tėvams, prie kurios gyvavimo prisideda daugelis
„Nėštumo kalendorius“ ir „Kūdikio dienoraštis“ – edukacija tėvams, prie kurios gyvavimo prisideda daugelis
Švietimo idėja, gimusi vienos mamos galvoje, virto net 15 metų besitęsiančia iniciatyva, prie kurios gyvavimo prisideda daug žmonių.
Marijampolės trečiojo amžiaus universiteto savanoriai siekia inovatyvumo senjorų veiklose
Marijampolės trečiojo amžiaus universiteto savanoriai siekia inovatyvumo senjorų veiklose
Marijampolės trečiojo amžiaus universiteto savanoriai įgyvendino projektą, kuriame siekia inovatyvumo senjorų veiklose
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2023 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016