Kauno rajono savivaldybės viešoji biblioteka: bendruomenę sujungia šokis

Kauno rajono savivaldybės viešoji biblioteka
Kviečiame registruoti jūsų organizacijos iniciatyvas. Registruotas iniciatyvas įtraukiame į projektos renginius ir kitas veiklas.

2020-aisiais, bendradarbiaudama su „Kaunas ir Kauno rajonas – Europos kultūros sostinė 2022“, Viešosios bibliotekos darbuotojų komanda parengė projektą „GarliaKvietį šok!“, aktyvinantį Garliavos seniūnijos ir Garliavos apylinkių seniūnijos gyventojų bendrystę, jų įtrauktį į kultūros lauko ir komandinius kūrybos procesus, akcentuojantį fizinio aktyvumo naudą kuriant bendruomenės psichologinę gerovę, padedantį atrasti naujas viešąsias erdves ir kūrybiškai jas įveiklinti

Repeticijose netradicinėse Garliavos vietose profesionalus šokėjas sukvietė gausų bibliotekos darbuotojų ir bendruomenės būrį drauge kurti šokį. 2022 m. šokis įgavo stimpanko (steampunk) estetines formas. (GARas angliškai „steam“, GARliava sietina su žodžiu „steamtown“ – garo miestas, o „steampunk“ – žodžių „garas“ ir „pankas“ junginys.)

Entuziastų kolektyvas šoko 2022 m. Tarptautinio stimpanko festivalio metu Kauno tvirtovės III forte, taip pat „Fluxus Labas!“ festivalyje, Juragių bendruomenės šventėje. Noriai fizinį aktyvumą skatinančiose veiklose dalyvaujantys garliaviečiai atrado naują bendrą veiklą, kuri stiprina žmonių socialinę ir kūrybinę įtrauktį. Juk svarbiausias stimulas rinktis į šokio repeticijas – ne rezultatas, o kūrybinės bendrystės procesas, dovanojantis bendravimą ir gerai praleistą laiką kartu. 2023 m. parengtas naujas šokis buvo pristatytas publikai Kauno tvirtovės III forte vykusiame Stimpanko festivalyje.

Bendruomeninę šokio iniciatyvą organizuojantis bibliotekos kolektyvas ne tik pats aktyviai joje dalyvauja (repetuoja, kuria šokio kostiumus), bet ir įkvepia bendruomenę. Garliaviečiai „užsikrėtė“ azartu plėtoti stimpanko estetiką. Tad gausius dalyvių būrius sutraukia su šia subkultūra susijusios bibliotekos organizuojamos edukacijos: stimpankinių aksesuarų dirbtuvės, atvirlaiškių puošyba stimpanko stiliumi, tapybos ant molbertų seansai stimpanko tema. Pristatyta ir stimpankinių fotoportretų paroda. Šios veiklos papuošia ne vieną Garliavos ar Garliavos apylinkių seniūnijos šventę.

Į stimpankinės kūrybos srautą Garliavoje įsiliejo, žmonių smalsumą bei kūrybiškumą kurstė ir bibliotekos suorganizuota netradicinė paroda: bibliotekoje buvo eksponuojamos originalios stimpanko stiliaus skrybėlės. Futuristinių ir Viktorijos laikų estetikos elementų samplaiką reprezentuojančius eksponatus, sukurtus profesionalių menininkų, buvo galima liesti, matuotis, su jais fotografuotis.

Už šokio iniciatyvą ir kitas bendruomenę telkiančias bei aktyvinančias veiklas biblioteką padėkomis apdovanojo projekto „Kaunas ir Kauno rajonas – Europos kultūros sostinė 2022“ organizatoriai ir Kauno rajono savivaldybė.

Ši šokio iniciatyva ir iš jos išaugusios kūrybinės veiklos – tai svarus bibliotekos indėlis į bendruomenės fizinę bei emocinę gerovę, socialinių ryšių stiprinimas per kūrybinės iniciatyvos plėtotę. Inovatyviais metodais biblioteka telkia bendruomenę, stimuliuoja jos kūrybiškumą ir kuria bendruomenės tapatybę pagrindžiantį stimpankišką pasakojimą.

Norite prisidėti prie veiklų ar savanoriauti? Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
Žilpamūšio krašto bendruomenės atnaujinta krepšinio aikštelė ir išmanusis suoliukas
Žilpamūšio krašto bendruomenės atnaujinta krepšinio aikštelė ir išmanusis suoliukas
Pasvalio rajono Žilpamūšio krašto bendruomenė atnaujino krepšinio aikštelę ir pastatė pirmą rajone „išmanųjį” suoliuką.
Darbo šešėliavimo iniciatyva DUOday
Darbo šešėliavimo iniciatyva DUOday
„DUOday"– darbo šešėliavimo iniciatyva, kai įmonės atveria duris žmonėms su negalia ir kviečia juos išbandyti naujas profesijas bei darbo roles.
Orūs namai
Orūs namai
„Orūs namai" yra senjorų daugiabučiai, kuriuose butus geresnėmis nei rinkos sąlygomis nuomojasi senjorai.
Skėmių kaimo bendruomenė
Skėmių kaimo bendruomenė
Skėmių iniciatyvą saugoją istoriją, sprendžią rimtas problemas per edukacijas, vienijanti bendram tikslui.
Virtualios bėgimo varžybos "Vertical Vilnius700"
Virtualios bėgimo varžybos "Vertical Vilnius700"
Virtualių bėgimo varžybų metu, panaudojant technologinį inovatyvumą, buvo efektyviai ir unikaliai skatinamas gyventojų fizinis aktyvumas gamtoje.
JA Šešėliavimas - profesinio orientavimo programa Lietuvos mokykloms
JA Šešėliavimas - profesinio orientavimo programa Lietuvos mokykloms
Tai galimybė mokiniams pabendrauti su įvairių sričių specialistais, išgirsti bei pamatyti, kaip atrodo juos dominančios organizacijos/darbo vietos.
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2024 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016